logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: Monika (---.silesnet.net)
Data:   2012-02-28 16:52

Witam, proszę Pana Boga o uzdrowienie z depresji. Bardzo cierpię, a widzę, że pomoc psychoterapeutyczna i lekarska jest niewielka. Czy oprócz sakramentów, modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne, stałego spowiednika, należy jeszcze coś zrobić? Co jeszcze może być pomocne? Czy wystarczy ofiarować się całkowicie Pana Bogu?

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: Karolina (---.biznes.mm.pl)
Data:   2012-03-11 10:40

Nie jest łatwo oddać się Bogu całkowicie, trzeba do tego wiary. Ale Bóg uzdrawia, pomaga, podnosi na duchu. Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz liczne świadectwa uzdrowień. Polecam Ci Nowennę Pompejańską. Jest czasochłonna, ale daje niesamowite rezultaty, gdy człowiek mocno wierzy.
Samo to, że chcesz działać w sprawie swojej depresji, jest już światełkiem w tunelu. Myślę, że najważniejsze są sakramenty i ufność w Boże Miłosierdzie. Życzę Ci powodzenia. :)

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: tomeczek84 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-03-11 16:04

Witam Cię Moniko, :)
Nie jest łatwo radzić przez internet. Nikt z nas nie zna Cię i Twoich problemów na tyle by udzielić konkretnych wskazówek. Ale może w czymś Ci pomogę. :) Podobnie jak poprzedniczka, uważam, że to iż tutaj napisałaś świadczy o Twojej świadomości wagi problemu i o tym, że szukasz pomocy. Dobrze, że się leczysz. Nie jest łatwo dopasować lekarstwa, musisz mieć świadomość, że tego typu specyfiki zaczynają działać po około miesiącu. I nie zawsze udaje się trafić za pierwszym razem. Czasami trzeba zmieniać lek. Z psychoterapią tez różnie bywa, wiem o tym sam. :) Łatwo jest mówić, cierpliwości i głowa do góry. Tak może mówić tylko ten, kto nigdy nie doświadczył depresji. Domyślam się jak bardzo cierpisz, i choć sam mam w tym względzie bogate doświadczenia, to jednak wiem, że każde cierpienie jest unikalne, tak jak unikalny jest każdy z nas. Moniko, bardzo chcę i proszę Cię, nie trać nadziei, NIGDY. Mówi Ci to osoba na, której postawiono przysłowiowy "krzyżyk". Teraz w Twoim życiu nastała noc, bardzo ciemna noc, ale musisz uwierzyć że jest słońce. Tak jak nieraz w jesienny dzień ołowiane chmury, szczelnie zakrywają niebo, ale to nie oznacza, że słońca nie ma. Gdybyś wsiadła w samolot i wzbiła się 500 m do góry zobaczyłabyś piękne słońce. Na tym polega piekło tej choroby, jest jak te jesienne chmury które zabijają w człowieku światło i życie. Depresja ma swoje przyczyny. Szukaj ich. Nieraz wynika z niewłaściwego funkcjonowania organizmu i zaburzenia równowagi neuroprzekaźników w mózgu (depresja endogenna), a niestety może być tez wywołana ranami, brakiem miłości krzywdą, brakiem spełnienia. Zajrzyj na tę stronę: www.nadzieja.webd.pl/ - może, w czymś Ci pomoże. Wiem, że trudno jest osobie, która tak bardzo cierpi mówić że coś dobrego może z tego wyniknąć. Ale naprawdę może. Zaburzenia psychiczne w moim życiu postawiły mnie pod ścianą i niejako zmusiły do podróży w głąb siebie. Nauczyłem się rozumieć swoje emocje, konflikty, nieświadome motywy. To sprawiło, że stałem się szczęśliwym człowiekiem, na pewno lepszym i bardziej wrażliwym. Choć tylko Bóg wie ile się wycierpiałem, dziś nie jestem pewien czy chciałbym być tego wszystkiego pozbawiony. Przeżywasz trudne momenty ale w tym całym piekle jest też szansa, by dotrzeć do siebie, coś zmienić. Depresja jest symptomem, że coś się zatarło w Twoim życiowym silniku. Może za dużo wymagasz od siebie, może ktoś Cię skrzywdził? Nie poddawaj się. Wieże, że Ci się uda i uwierz, że to doświadczenie uczyni Cie lepszym człowiekiem jeśli je właściwie pokonasz. Nigdy nie daj sobie wmówić, ze dla mnie nie ma nadziei.

Aha, co do Boga. W tym stanie często jest tak, że nic nie czujemy na modlitwie, nie chce się albo nie czujemy Jego obecności. Nie miej wyrzutów sumienia, że za mało się starasz itp. Odkryłem, że Jezus jest naprawdę Emmanuelem "Bogiem z nami". Kiedy będzie Ci ciężko popatrz na Jezusa na krzyżu. I pamiętaj, że On doskonale rozumie czym jest ból, poczucie opuszczenia i niezrozumienia, i co najbardziej niesamowite i z pozoru absurdalne czym jest poczucie opuszczenia przez Boga. ten, który zawołał: Boże mój czemuś Mnie opuścił (zob. Mt 27,46) będzie z Tobą zawsze by przypomnieć Ci, że to co wydarzyło się na Golgocie (i co dzieje się na Twojej Golgocie) nie jest Jego ostatnim słowem.
Pozdrawiam. :) Nie zaprzestawaj leczenia i módl się do Boga, jak umiesz swoją pustką, swoim smutkiem swoją rozpaczą.

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: Iness (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2012-03-11 16:18

Więcej dobrych rad znajdziesz w wypróbowanych książkach:
o. Serafino Falvo: "Jak zwyciężyć depresję"
Mary Ellen Copeland: "Jak wygrać z depresją? Trening"
Tim LaHaye "Jak sobie radzić z depresją? "

Garść konkretów na początek, z doświadczenia mojego i przyjaciół: Wiele daje regularna, intensywna modlitwa uwielbienia i dziękczynienia, także śpiewem, kiedy koncentruje się na tym, kim jest Bóg i jaki jest Bóg, a nie na sobie. I kiedy zwracam uwagę na liczne dobre rzeczy, duże i małe, które otrzymuję od Boga zamiast na to, czego mi brak. (zrób listę, do której dopiszesz codziennie nowe odkrycia).
Staraj się wychodzić z domu, choćby na krotko. Zacznij uprawiać sport, ćwiczenia, które kiedyś lubiłaś, lub które możesz polubić. Trudno jest ulec depresji, gdy się śpiewa, pływa, biega, jeździ na rowerze. Depresja jest chorobą, która wywołuje pasywność, a brak aktywności staje się stylem życia. Przeciwdziałaj temu przez trochę ćwiczeń, a będziesz mieć wkrótce więcej energii, wytrzymałości, poprawi się twoje samopoczucie. Zrób listę rzeczy, które robiłabyś, nie będąc w depresji i zaplanuj robienie ich codziennie po trochu, ale konsekwentnie. Zaplanuj dokładnie swój dzień i trzymaj się tego. Pamietaj: im więcej zrobisz, tym lepiej się czujesz. Paradoksalnie, jeśli jesteś w depresji, aby uzyskać energie, musisz więcej zrobić. I szukaj pozytywnych treści: codziennie rano czytaj te fragmenty: Ps 27, 1-3; 37, 1-7, Iz 26,3; 40, 28-31, najlepiej wypisz je na wielkich kartkach i rozwieś dookoła. Nie odcinaj eis od innych ludzi, odwiedzaj innych ale na krotko. Zapamiętaj, osoba w depresji zaczyna eis zachowywać w sposób, który wzmacnia depresje. Przełam to, albo poproś logos o pomoc. A kiedy przyjdą czarne, zniechęcające myśli, przeczytaj głośno (miej go zawsze przy sobie) ten werset: Flp 4,6. To pomoże ci pokonać wzorzec negatywnego myślenia.

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: Yankes (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-03-11 22:27

Ufaj Bogu - to co robisz w zakresie duchowym (modlitwa, sakramenty) jest bardzo dobre. Staraj się tego trzymać, a Bóg ci na pewno pomoże. Czasami po prostu potrzeba czasu:
"Myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana" (Iz 55,8). Bóg nigdy nie zostawia nikogo bez pomocy. Gdy będzie ci ciężko zawsze módl się. Przygotuj sobie taką duchową apteczkę - fragmenty z Pisma Świętego, które dadzą ci pocieszenie i umocnienie. Słowo Boże jest bardzo skuteczne i po pewnym czasie zapadnie ci w serce i da siłę na przezwyciężenie trudnych momentów.
Poza tym staraj się zdiagnozować chorobę i dotrzeć do przyczyny - być może tu potrzebna jest jakaś pomoc z zewnątrz lub dobra książka o depresji. Pozdrawiam.

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-03-12 09:48

Polecam książkę Neala Lozano - Modlitwa Uwolnienia (do kupienia w internecie).

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: koniczynka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-12 15:15

Kobieta chora na krwotok z Ewangelii (zob: Mk 5, 25-34) wydała na lekarzy dużo pieniędzy, a dopiero Jezus ją uzdrowił. Podobnie może być z uzdrowieniem z depresji. Dopiero dotknięcie Jezusa może uzdrowić, gdy głęboko się Jemu zaufa. Jednak nie należy rezygnować z leczenia np farmakoterapii i psychoterapii - indywidualnej lub grupowej. Wręcz przeciwnie. Jak najbardziej Ci ją polecam bo w niej można doświadczyć uzdrawiającego dotknięcia Jezusa.
Państwo Gajdowie organizują rekolekcje dla osób z problemami psychicznymi, w czasie których wymiar duchowy zostanie połączony z terapią.
www.gajdy.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=110&Itemid=55

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: Bratkowa (194.181.245.---)
Data:   2012-03-13 15:07

Msze z modlitwą o uzdrowienie. Np. w Warszawie:

Parafia św. Zygmunta na Bielanach
Warszawa, pl. Konfederacji 55
III niedziela miesiąca o godz. 15.00

Parafia św. Andrzeja Boboli na Mokotowie
Warszawa, ul. Rakowiecka 61
I środa miesiąca o godz. 19.00

parafia Matki Bożej Anielskiej na Mokotowie
Warszawa, ul. Modzelewskiego 98
• 25 maja 2012 roku./godz. 18.30/

Parafia św. Kazimierza
Warszawa, ul. Chełmska 21a
Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA
I niedziela miesiąca o godz.16.00 w auli/kaplicy przykościelnej

Parafia Dzieciątka Jezus na Żoliborzu
Warszawa, ul. Czarnieckiego 15
w każdy czwartek o godz. 18.00

Parafia św. Dominika na Służewiu
Warszawa, Dominikańska 2
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w ciągu roku szkolnego:
trzecia niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 14:00,
modlitwę prowadzi o. Janusz Chwast

Informacje za stroną archidiecezji warszawskiej http://archidiecezja.warszawa.pl/duszpasterstwo/duszpasterstworodzin/?a=2019

Polecam.

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: Sebastian (---.customer.tom-net.pl)
Data:   2014-09-14 01:03

Proszę cię Panie Boże mimo iż tak często grzeszyłem nie wierzyłem w Ciebie żebyś pomógł mi wyjść z ciężkiej depresji endogennej która niszczy mi życie. Tylko w Tobie nadzieja mi już nikt nie może pomóc sam już straciłem siły żyję ile mogę nie chcę polec kocham życie.

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: lucyna (217.97.175.---)
Data:   2014-10-28 16:39

Dziękuję Ci Boże, że już na krzyżu uzdrowiłeś mnie z depresji i dałeś dar życia wiecznego. Pobłogosławiłeś mnie dziećmi. Dziękuję za zdaną maturę Piotra, który jest dzieckiem bardzo dobrym. Jestem Ci wdzięczna za męża, podróże, wesołe koleżanki. Jezu, ufam Ci, zajmuj się moim życiem i życiem syna.

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: gosia (---.14-2.cable.virginm.net)
Data:   2014-11-21 18:32

Panie Jezu blagam Cie wyleczyć mnie z choroby jaka jest ciężką depresja pisze juz resztkami sił bo od tygodnia nic nie jem i nie spie przez ta chorobę coraz częściej mam myśli żeby z sobą skończyć bo każdy dzień to droga przez Mękę: (Dobry Jezu jeśli naprawdę istniejesz pomóż mi chodź trochę w tej chorobie bo nie wiem co będzie jutro. Amen

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-11-21 18:48

Gosia,
Idź konicznie do lekarza. Natychmiast. Powiedz, że masz depresję. Zobaczysz, będzie lepiej. Uwierz w to.

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: Gosia (---.14-2.cable.virginm.net)
Data:   2014-11-23 23:25

Byłam u lekarza i nic nie pomaga teraz jestem wrakiem człowieka czuje ze MOJ koniec jest blisko bo nikt nie potrafi mi pomoc;(

 Re: Prosze Pana Boga o uzdrowienie z depresji.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-11-24 02:21

A jak długo bierzesz leki antydepresyjne? Pewnie trzeba je zmienić na inne. Jeśli to nie pomoże, to trzeba do szpitala. I nie ma co się wstydzić, jeśli potencjalnie miałabyś takie obawy. To się zdarza wielu ludziom, tylko, że sporo osób to ukrywa, ale chyba obecnie jest większa z tym otwartość niż np. 10 czy 15 lat temu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: