logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaki wybrać podręcznik do jęz. polskiego - kl.IV SP?
Autor: Paula (---.ngm.net.pl)
Data:   2012-05-27 15:56

Jestem nauczycielem i zastanawiam się nad wyborem podręcznika do jęz. polskiego do kl. IV szkoły podstawowej. Ten poprzedni lansował "Harry Pottera" i niezbyt mi przypadł do gustu. Już mam pewien inny "na oku", ale może ktoś z Was też zna się na podręcznikach i poleciłby mi coś, :) zanim zdeklaruję się ostatecznie w szkole.

 Re: Jaki wybrać podręcznik do jęz. polskiego - kl.IV SP?
Autor: Jan (---.acn.waw.pl)
Data:   2012-05-30 18:42

Wybierz merytorycznie najlepszy - taki, który będzie uczył, a Ty na jego podstawie będziesz mogła od dzieci wymagać.

 Re: Jaki wybrać podręcznik do jęz. polskiego - kl.IV SP?
Autor: Magdalena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-05-31 20:22

Wypadałoby zwrócić uwagę na to, jakie podręczniki miały poprzednie roczniki. Wprowadzając nowe, odbiera się możliwość odkupienia podręczników używanych od starszych dzieci. Proszę sobie policzyć ile kosztuje komplet nowych podręczników dla klasy 4, następnie pomyśleć o tym, jak ma sobie poradzić rodzina, w której np. ojciec zarabia najniższą krajową, matka jest bezrobotna i muszą kupić nowe podręczniki trójce dzieci. Można by się pokierować troską o rodziny - o rodziców, którym problemy materialne spędzają sen z powiek, i o dzieci, które mogą sobie tylko pomarzyć o jakichkolwiek koloniach albo o wczasach nad Bałtykiem. Może warto jednak zapomnieć na chwilę o tym, co nam osobiście przypada, bądź nie przypada do gustu? Chyba, że uczy Pani w szkole prywatnej, gdzie koszta nie mają znaczenia, w takim razie przepraszam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: