logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy pokój serca zawsze pochodzi od Boga?
Autor: Iga (---.opera-mini.net)
Data:   2013-05-20 13:19

Mam problem z powołaniem
Spotkałam chłopaka i coś mi mówi, że to jest ten chłopak na którego czekałam i się modliłam, powiedziałam mu o tym a on się jeszcze nie odezwał. Jak go widzę odczuwał głęboki pokój serca, nie wiem co o tym wszystkim myśleć...

 Re: Czy pokój serca zawsze pochodzi od Boga?
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2013-05-25 13:41

"Jak go widzę odczuwał głęboki pokój serca" - Kto odczuwał ten pokój? Co rozumiesz przez "głęboki pokój serca"? Może to są raczej "motyle w brzuchu"? Jak nie wiesz, co myśleć, to poproś Ducha Świętego o pomoc. Módl się: ja, Iga, otwieram się na działanie Ducha Świętego. Jednak zanim tak się pomodlisz, odmów przynajmniej jeden raz "Zdrowaś Maryjo". Matka Boża najlepiej rozumie takie skołatane serca. Ona jako pierwsza z ludzi otworzyła się na Ducha Świętego, gdy Archanioł Gabriel oznajmił Jej, że będzie Matką Boga (por. Łk. 1, 26-38).

 Re: Czy pokój serca zawsze pochodzi od Boga?
Autor: Iga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-25 16:36

Ja odczuwam głęboki pokój serca tzn. nie odczuwam jakiegoś lęku jak wcześniej miałam przy innych chłopakach

 Re: Czy pokój serca zawsze pochodzi od Boga?
Autor: Joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-25 22:14

Igo, raczej dziwnie wygląda sytuacja, kiedy Ty już w gotowości do wyjścia za mąż, a chłopak po Twoim wyznaniu sie nie odzywa. Możliwe, ze zbytnią szczerością go wystraszyłaś. Nie każdy chce się widzieć jako upolowana zdobycz, która nie ma już nic do powiedzenia.

 Re: Czy pokój serca zawsze pochodzi od Boga?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-05-26 20:19

Powierz tę sprawę Bogu, mimo że odczuwasz pokój. I zbytnio nie narzucaj się chłopakowi. Wklejam ci fragment 2 Księgi Kronik. Wprawdzie wyrwany z całości, ale najważniejsze jest tu ujęte. Król Asa tym razem nie oparł się na Panu, tylko na drugim człowieku i wszystko się posypało, jak domino. Zaufaj Panu, choć wiem, że to nie łatwe. Sama zmagam się z powołaniem a może i zaufaniem do Boga.

2 Krn 16, 6-10
6 Wtedy król Asa zgromadził całego Judę, aby zabrali z Rama kamienie i drewno, z którego poprzednio budował Basza, i użył je do umocnienia nimi Geba i Mispa. 7 W tym to czasie przyszedł do Asy, króla Judy, "Widzący" Chanani i rzekł do niego: «Ponieważ oparłeś się na królu Aramu, a nie na Panu, Bogu twoim, dlatego wymknie się z twojej ręki wojsko króla aramejskiego. 8 Czyż Kuszyci i Libijczycy nie byli wielką potęgą dzięki rydwanom i bardzo licznym jeźdźcom? A jednak, gdy się oparłeś na Panu, oddał ich w twoje ręce. 9 Albowiem oczy Pana obiegają całą ziemię, by wspierać tych, którzy mają wobec Niego serce szczere. Postąpiłeś nierozsądnie tym razem, i dlatego odtąd będziesz miał walki». 10 Rozgniewał się wtedy Asa na "Widzącego" i wtrącił go do więzienia, ponieważ jego słowa doprowadziły go do gniewu. Uciskał też Asa w tym czasie niektórych z ludu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: