logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
Autor: Dawid (153.19.195.---)
Data:   2013-09-07 09:14

Mam pytanie, może trochę dziwne, ale pierwszy raz praktykuję to nabożeństwo. Jednym z warunków jest rozmyślanie przez 15 minut nad 15 tajemnicami Różańca. Nie za bardzo rozumiem, czy przez 15 minut mam przez chwilę rozważyć wszystkie 15 tajemnic? Czy tylko jedną, bo we wzorach do rozważań znajduję oparte na jednej tylko tajemnicy? Czy może mam na każdą z 15 tajemnic przeznaczyć 15 minut? Przepraszam za to pytanie, ale nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Z Bogiem.

 Re: Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
Autor: se (---.play-internet.pl)
Data:   2013-09-08 12:01

To zależy od Ciebie, możesz wybrać sobie jedną tajemnicę, a możesz rozważać kilka. Zaleca się aby całe rozmyślanie trwało nie krócej niż 15 minut, ale popadanie w skrajności też nie jest dobre (20 x 15 min = 5 godzin!) - no chyba, że planujesz różańcowy maraton :)
pozdrawiam :)

 Re: Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
Autor: civa (---.centertel.pl)
Data:   2013-09-11 17:27

Tez ostatnio interesuje sie tym nabozenstwem w zwiazku z czym pozwole sobie zadac tu pytanie a raczej upewnic sie czy dobrze mysle.

1. Kwestia spowiedzi w pierwsza sobote. Nie jest wymagna spowiedz w pierwsza sobote, mozna ja odbyc wczesniej byleby przystapic do niej w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Ja mam zamiar przystapic do spowiedzi jutro badz w najblizszych dniach a do pierwszej soboty jeszcze troche zostalo. Czy wystarczy jak bede w stanie laski uswiecajacej i przyjme Komunie czy musze tak jak w przypadku odpustu nie byc przywiazana do zadnego nawet najmniejszego grzechu?

2. Rozwazanie przez 15 minut tajemnic rozancowych to zdecydowanie najtrudniejszy warunek. Czy moge w tym celu korzystac z rozwazan ktore znjduja sie w takich standardowych ksiazeczkach do nabozenstwa? Czy moge wybrac niektore tajemnice (np. te ktore rozwazalam na rozancu) i z tymi tajemnicami jakos "byc"? Czytac rozwazanie z ksiazeczki i myslec o tych tajemnicach? Jak nie to o co w ogole chodzi?

3. Intencja tego nabozenstwa jest wyngrodzenie krzywd wyrzadzonych Niepokalanemu Sercu. Jest 5 rodzajow krzywd. Czy w jedna sobote wynagradzamy za jedna krzywde czy w kazda z tych 5 sobot staramy sie ogarnac wszystkie krzywdy?

4. Czy kolejnosc spelnienia warunkow jest dowolna? Czy moge w sobote najpierw rozwazac, potem rozaniec a dopiero potem Komunia?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: