logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wspierać rodziców mając swoją rodzinę?
Autor: on/ona (153.19.195.---)
Data:   2014-05-15 14:35

Rodzice zawsze są przywiązani do swojego dziecka i odwrotnie. Czy jak sobie coś zaplanuja robić i dzwonią zeby im pomóc czy powinno się jechac czy odmówić skoro na ten dzien mamy cos innego zaplanowane? Wydaje mi sie ze się tak nauczyli np. sadzenie ziemniaków traktorem to czekaja kiedy ich dziecko wróci z pracy bo sami nie pojadą. Mówię tu o rodzicach którzy są w pełni sił. A przecie wiele rzeczy mogą sami od rana zrobić a nie dopiero za robotę brać się o 17? Co w takiej sytuacji? A jeśli by się mieszkało z tesciami czy swoimi rodzicami jak pomagać jak żyć swoim zyciem? Skoro nasze plany i myśli sa inne. jak wspomagać rodziców na starość? W ogóle jak małżeństwa powinny żyć skoro rodzice czy teście nie potrafią bez "swoich dzieci"?

 Re: Jak wspierać rodziców mając swoją rodzinę?
Autor: Wojtek (---.play-internet.pl)
Data:   2014-05-20 21:08

Osobno. Dzieci zazwyczaj powinny mieszkać osobno. No chyba że dziecko prowadzi z rodzicami gospodarstwo rolne i ma i chce je odziedziczyć.

 Re: Jak wspierać rodziców mając swoją rodzinę?
Autor: ada (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-05-21 10:23

Wiesz, powiem Ci na swoim przykładzie.
Zawsze byłam bardzo uwiązana do swoich rodziców, głównie emocjonalnie (z wzajemnością). Nawet, kiedy założyłam swoją rodzinę, nic się nie zmieniło. Tylko w pewnym momencie, po kilku naprawdę chorych sytuacjach w moim życiu zastanowiłam się: kto jest ważniejszy? kim jestem? czy moją główną rolą jest bycie żoną, czy nadal bycie córką? czy mam już swoją rodzinę, za którą jestem odpowiedzialna, czy nadal jestem częścią poprzedniego domu?
Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, to na pewno jest coś nie tak. Zastanów się tylko dokładnie, co. I wybierz swoje priorytety, co jest teraz najważniejsze dla Ciebie - a potem układaj życie tak, żeby pasowało do tych priorytetów.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: