logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co trace nie biorac udzialu w zyciu Kosciola?
Autor: marosa (---.proxy.aol.com)
Data:   2003-11-17 05:15

Jestem dosc blisko Boga tak mi sie przynajmniej wydaje. Dawniej chodzilam na Oaze i uczestniczylam czesto we mszy. Nastepnie przyszla choroba, a dokladnie depresja. I wtedy calkowicie zwatpilam w Boga, to bylo straszne co przezylam. Powoli budowalam swoja relacje Z Panem na nowo. I teraz niby wszystko juz jest w pozadku a jednak nie chodze do kosciola, do spowiedzi, do komunii. Stale sobie powtarzam, ze na to przyjdzie czas. Mam swoje wyobrazenie Boga i naprawde bardzo mocno w Niego wierze , modle sie do Niego. Jest mi dobrze tak jak jest. Dlatego chcialabym sie dowiedziec:
Co tak naprawde trace nie biorac zadnego udzialu w zyciu Kosciola?Mam nadzieje, ze mi pomozecie.
Pozdrawiam

 Re: Co trace nie biorac udzialu w zyciu Kosciola?
Autor: Marcin (---.chorzow-srodmiescie.sdi.tpnet.pl)
Data:   2003-11-17 07:52

Nie wiem, co tracisz. Może nic. Ale skoro o to pytasz, to pewnie czegoś Ci brakuje. Mogę napisać co mnie daje Kościół. Wierzę, że sakrament to największa "dawka" Bożych darów, prezentów, czyli tego, co nazywamy łaską. Gdyby nie spowiedź i częsta Komunia św. to nie byłbym w stanie zmieniać swojego życia, nie mółbym wychodzić z grzechu. Poza tym, dobrze chyba spotkać się z ludźmi, którzy myślą podobnie.
To w największym skrócie. Pozdrawiam.

 Re: Co trace nie biorac udzialu w zyciu Kosciola?
Autor: Jurek (---.gw.connect.com.au)
Data:   2003-11-17 09:04

Droga Maroso,
Wydaje mi sie, ze duzo tracisz. Katolik wierzy w Pana Boga, Jego slowo w Pismie sw. Tradycje sw. i Kosciol sw. Protestanci moze wlasnie, ze odrzucaja ostatnie dwa, czesto interpretuja Pismo wg siebie mnoza swoje koscioly i religie. Kosciol sw strzeze Tradycji i pomaga interpretowac Pismo sw. a ponadto jako wspolnota ludzi wzbogaca sie wzajemnie. Byc katolikiem to zyc dla innych i z innymi i brac grzechy innych i blagac o przebaczenie. Kiedys przyszala do mnie Serbka, byla ateistka i komunistka, ktora sie nagle nawrocila, ale miala podobne poglady, choc byla Prawoslawna. Kiedys byl u nas w Australii na rekolekcjach ksiadz z Polski mowil, ze ktos mu powiedzial na koledzie, ze jest katolikiem wierzacym, a nie praktykujacym. On powiedzail mu to tak jak by pan zyl a nie oddychal.
Codzienna Msza sw i komunia jest dla mnie bardzo wazna. Bede sie modlil, aby i dla Ciebie stala sie najwazniejsza.
Jurek

 Re: Co trace nie biorac udzialu w zyciu Kosciola?
Autor: dasiool (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2003-11-17 09:43

Boga mozna najpelniej spotkac w Kosciele.
Pan Jezus jest w sakramentach, ktore sam ustanowil. Nie mozesz zostac zbawiona, jesli nie korzystasz z sakramentow. A co Ci da modlenie sie samemu ?
Wydaje mi sie, ze daje Ci poprostu usprawiedliwienie przed soba.
Nie korzystajac z sakramentow nie mozesz korzystac z ofiary przeblagalnej jaka dal nam Pan Jezus. Nie mozesz byc zbawiona.
Nie korzystajac z sakramentu spowiedzi, uznajesz ze nie masz grzechu? Jaka wiare wyznajesz ? Jaka to jest religia, do ktorej niepotrzebny jest Kosciol. Na pewno nie chrzescijanska, bo nie mozna dowolnie modelowac sobie religii i samemu tworzyc jej zasad.
"beze Mnie nic nie możecie uczynić." Ew. Jana 15:5
"Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich" Ew. Mateusza 18:20
"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" Ew. Mateusza 16:18
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie" Ew. Jana 6:53

 Re: Co trace nie biorac udzialu w zyciu Kosciola?
Autor: Jola (---.pec.poznan.pl)
Data:   2003-11-17 10:39

Zbudowałaś swój świat. Świat do którego nie ma dostepu nikt poza Tobą. Czujesz się w nim dobrze. Ale czy na pewno dobrze ? Odpowiedz szczerze, sama przed sobą na to pytanie. Myślę że zaczynasz się czuć w nim źle, bo piszesz o tym. Znam osobę która tak samo żyła jak Ty. Żyła tak dłuuugie lata. Żyła tak "aby nikt przez nią płakac nie musiał" Piekna zasada życiowa, co ? I też twierdziła że jest jej z tym dobrze. A jednak zasada zbudowana na egoiźmie; i to egoiźmie i pysze najgorszego pokroju.
Myślę że tracisz wiele, nie biorąc udziału w życiu Kościoła. Bo Kościół to przecież ja, Ty, inni ludzie i żyjący w nich Jezus ! Dopóki nie dostrzeżesz Boga w innych ludziach, będziesz coraz bardziej samotna; samotna ze "swoim Bogiem"
A Sakramenty w ktorych nie uczestniczysz ? Przecież jest to pamiątka którą po sobie zostawił Jezus ! Jak można zbudować dobrą i kochającą innych ludzi "dobrą relację z Bogiem" skoro nie pamięta się o "spuściźnie" którą pozostawił po sobie Jezus ?
Przecież nasza wiara, nasz Kościół opiera się na Przykazaniu Miłości. Czy ta pamiątka nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia ?
Tak naprawdę, to myślę że modlisz się do siebie a nie do Boga. A więc; KOCHANA, nie czekaj zbyt długo. Rusz !!! dopóki sumienie mówi Tobie że cos jest nie tak. Tracisz naprawdę wiele !!! Bez życia Sakramentalnego, bez uszanowania pamiątek które pozostawił po sobie Jezus, będzie trudno żyć. Zostawił nam w tym wszystkim swoją "dobroć, miłość, siłę"
Życzę Tobie, abyś całym sercem pokochała Jezusa i w porę przebudziła się z przekonania że jest Tobie w tym stanie dobrze.

 Re: Co trace nie biorac udzialu w zyciu Kosciola?
Autor: Andrew (---.gdynia.mm.pl)
Data:   2003-11-17 16:21

Przede wszystkim wydaje się, że wiara to nie marketing, który coś daje lub czegoś nie daje, dzięki której mozemy coś zyskać lub też nie! Czas sprzeciwić się tym narzucającym nam się paralelom z marketingiem! Można zapytać inaczej! Czy gdy przebywam w obecności kogoś, kogo kocham to dlatego, że coś zyskam, czy stracę! NIE!!! Jestem tu, bo czuję się kochany i kocham!
Pozdrawiam!

 Re: Co trace nie biorac udzialu w zyciu Kosciola?
Autor: Adam (---.aster.pl)
Data:   2003-11-17 20:26

Jesteś ochrzczona, więc jesteś w Kościele. Spróbuj spokojnie rozważyć swoją drogę do Boga, poczytać coś, porozmawiać - może odnajdziesz motywację, by powrócić do Mszy św. i sakramentów. Wchodząc na to forum już jakbyś weszła do kościoła...

 Re: Co trace nie biorac udzialu w zyciu Kosciola?
Autor: Agniulka (---.org)
Data:   2003-11-18 19:08

W jaki sposob godzisz swoja wiare w Boga z tym, ze On objawil Kosciol jako swoje Cialo i Oblubienice? Zapraszasz Meza do domu, ale Zone zostawiasz na wycieraczce?

 Re: Co trace nie biorac udzialu w zyciu Kosciola?
Autor: Renata (---.net.pl)
Data:   2003-11-21 15:55

Jesteś dość blisko Boga, jak piszesz, ale nie chodzisz do kościoła, nie przystępujesz do sakramentów... Modlisz się i to pewnie Jezus zasiał w Twoim sercu wątpliwości czy na pewno taka sytuacja jest dobra. Twoja nowa relacja z Panem - to , że do Niego wróciłaś i znów się modlisz, to bardzo dobrze. Jezus jednak zaprasza Ciebie także do Kościoła. Czasami nie uświadamiamy sobie , że to dzięki Kościołowi znamy Boga i możemy Go coraz lepiej poznawać. Gdyby nie Koścół może nigdy nie usłyszałabyś o Jezusie i co wtedy?
Pozdrawiam. Z modlitwą. Renata

 Re: Co trace nie biorac udzialu w zyciu Kosciola?
Autor: faustyna (---.tkb.net.pl)
Data:   2003-11-24 11:09

Witaj
Polecam Ci do poczytania Deklarację "Dominus Jesus". Jeśli nie korzystasz z sakramentów, które są złożone przez Jezusa w Kościele - presakramencie, narażasz się na to, ze staniesz się duchowym karłem. Pamiętaj, że życie to czas miłosierdzia dany, ale i zadany.
pozdrawiam
faustyna

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: