logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 NP - czy zaczynać od początku?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2016-09-08 17:47

Nie mogę znaleźć odpowiedzi w internecie. Wieczorem, podczas odmawiania nowenny pompejańskiej części chwalebnej padłem ze zmeczenia (w 10 dniu). Uczyniłem to rano. Tak wiec nie odmówiłem całej części oraz modlitwy dziękczynnej na zakończenie. Wiem, że Nasza Matka nie traktuje nas jak robotów, jednak jak myślicie, powinienem zacząć nowennę od początku?

 Re: NP - czy zaczynać od początku?
Autor: Szymon (---.lilonet.pl)
Data:   2016-09-08 21:59

Jeżeli usnąłeś, a uczyniłeś to nieświadomie to odmawiaj dalej. W przeciwnym razie nie wiem. Gdy odmawiałem nowennę to w pewnym momencie byłem tak zmęczony, że nie dałem rady mówić dalej i przerwałem ją całkiem. Pomimo to Matka Boża mnie wysłuchała.
Poproś Maryję, aby pokierowała twoim sumieniem w tej sprawie
Pozdrawiam

 Re: NP - czy zaczynać od początku?
Autor: irena (79.139.56.---)
Data:   2016-09-08 22:04

jeśli nadrobiłes zaległą część następnego dnia i przypisany temu dniowi kolejny różaniec wszystko jest ok. Wszak nie przerwałeś nowenny?

 Re: NP - czy zaczynać od początku?
Autor: irena (---.rzeszow.hypnet.pl)
Data:   2016-09-08 22:23

jeśli nadrobiłes zaległą część następnego dnia i przypisany temu dniowi kolejny różaniec wszystko jest ok. Wszak nie przerwałeś nowenny?

 Re: NP - czy zaczynać od początku?
Autor: Barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2016-09-08 23:07

Zasnąłeś, bo byłeś zmęczony. Myślę, że istotną sprawą jest, dlaczego odmawianie nowenny zostawiłeś na wieczór, kiedy sprawą oczywistą jest zmęczenie i senność. Jeśli nie chciało ci się odmówić wcześniej, a miałeś taką możliwość, to niezbyt dobrze to wygląda.
I jeszcze jedno. 10 dzień odprawiania NP i odmawiasz modlitwę dziękczynną? Chyba powinieneś odmawiać modlitwę błagalną. Poza tym, jak bym uważała nowennę za przerwaną. Co innego zahaczyć po północy, bo dziecko chore i płakało nie dając odmówić różańca wcześniej, a co innego odmawiać rano następnego dnia, bo się spało. Cała sprawa sprowadza się do wytrwałości w modlitwie.

 Re: NP - czy zaczynać od początku?
Autor: Anna (---.dzierzoniow.vectranet.pl)
Data:   2016-09-09 06:21

Modlitwa to nie magia. Nic się nie stało. Padłeś ze zmęczenia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: