logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ta reklama wyświetla mi się nad forum pomocy.
Autor: Marta (---.know.cable.virginm.ne)
Data:   2018-03-03 11:34

Chyba trzeba zdjąć tą reklamę?
/.../

Dziękuję za informację. To reklamy od Googla i wyświetlane są pod konkretnego użytkownika – my możemy je zablokować ale tylko jeśli będziemy znali adres strony do której prowadzą bo bez tego nie wiemy o jakiego reklamodawcę chodzi a google emituje miliony reklam.
My nie emitujemy tych reklam tylko robią to google każdemu użytkownikowi osobno w zależności czym się ktoś interesuję itp. – jak ktos kupił bilety na samolot to będzie oglądał oferty linii lotniczych itd.
My możemy zablokować to co sie pojawi ale tylko jeśli znamy adres danego serwisu a nie wygląd samego banera - więc oprócz wyglądu banera proszę przysłać adres strony do której odsyła baner.
moderator

 Re: Ta reklama wyświetla mi się nad forum pomocy.
Autor: Marta (---.know.cable.virginm.ne)
Data:   2018-03-03 14:55

Baner odsyła do strony
/.../

Dziękuję za info - przekazałem do naszej administracji
moderator

 Re: Ta reklama wyświetla mi się nad forum pomocy.
Autor: aga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-03-03 15:25

Skoro "reklamy od Googla wyświetlane są pod konkretnego użytkownika" - a ja od lat wchodzę na te same strony, to samo czytam i oglądam - to DLACZEGO od ostatniego wątku o reklamach gdzie padało to samo stwierdzenie - DLACZEGO nie mam już brzydkich reklam? Ani reklam o wróżbach? Czyli to jednak nie zależało ode mnie tylko od Katolika? Jako użytkownik nie zmieniłam NIC. Jeśli ktoś nie ma nic wspólnego z takimi reklamami, to stwierdzenia, że są one "pod uzytkownika" - bardzo bolą, a jak widać - nie muszą prawdziwe.

--------

Media wyprzedziły znacznie wiedzę przeciętnego człowieka i to one rządzą a nie odwrotnie: (klik).
administrator

 Re: Ta reklama wyświetla mi się nad forum pomocy.
Autor: Oldoeta (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2018-03-03 18:14

To nieprawda, że pojawiają się reklamy zgodne z zainteresowaniem czytelnika forum. Jakiś czas temu były tu reklamy nawiązujące do seksownej bielizny, gadżetów erotycznych. Nie interesują mnie te sprawy w takim kontekście, więc i nie zaglądam w internecie w tym kierunku. Jednak otwierając stronę "katolik" widzę reklamę właśnie tego tematu. Zarządzający strona katolik powinni zrobić z tym porządek i baczniej zadbać o reklamy jakie wyświetla ich strona. To obraza czytelnika zarzucanie mu zainteresowań niezgodnych z prawdą. To moderatorzy odpowiedzialni są za to co wyświetla ich strona.

---------

Ludzi trzeba cały czas edukować na tym polu bo będzie z nimi źle. Zatem jeszcze raz:
Media wyprzedziły znacznie wiedzę przeciętnego człowieka i to one rządzą a nie odwrotnie: (klik).
administrator

 Re: Ta reklama wyświetla mi się nad forum pomocy.
Autor: Marta (---.know.cable.virginm.ne)
Data:   2018-03-03 20:33

Administrator ma 100% racji. Dwa dni temu był Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, więc sobie wygooglowałam ten temat, a ta strona co się dziś wyświetla, to strona pewnego sklepu skrajnie nacjonalistycznego, który również sprzedaje książki "o Kościele katolickim", tyle tylko, że szkalujące Kościół. Wedle Googli to jak najbardziej pasuje do moich zainteresowań. Co gorsza, kliknęłam w tą stronę, żeby sprawdzić, co to za książka, więc teraz już będę to miała przez tydzień przynajmniej. Zazwyczaj mam reklamy płytek, farb, wyposażenia kuchni, bo akurat remontuję dom. Dla Googli tarot jest pewnie w kategorii "duchowość" czyli wystarczy bywać na stronie Katolika (bo to też duchowość) żeby mieć takie kwiatki.
Jedyna rada, to zgłaszać niewłaściwe reklamy, ale przypuszczam, że to i tak kropla w morzu. Hmmm, zaraz sprawdzę, czy czyszczenie ciasteczek (cookies) resetuje "spersonalizowane" reklamy?

 Re: Ta reklama wyświetla mi się nad forum pomocy.
Autor: aaaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-03-04 13:25

Chyba wszystkie przeglądarki mają możliwość zainstalowania dodatku blokującego reklamy, polecam. Nie mam ani jednej reklamy, chcianej czy nie.

 Re: Ta reklama wyświetla mi się nad forum pomocy.
Autor: B. (---.184.132.196.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-03-05 02:20

Kilka lat temu kilkakrotnie przesłałam mailem do Administratora Katolika i do Księdza Moderatora zrzuty ekranu z gorszącymi reklamami. Brat Administrator coś zrobił i interweniował w firmie, z którą Katolik zawarł umowę na emisję reklam. Od tego czasu chyba ani razu nie miałam takich reklam. Umowa powinna zawierać zastrzeżenia co do niedopuszczalności określonych reklam i na pewno zawiera. Brat Administrator (brat Leszek) nie widzi reklam, jakie są emitowane na naszych ekranach, dlatego trzeba to zgłaszać i popierać dowodami (np. załączaniem powiększonej, wyraźnej reklamy pochodzącej ze zrzutu ekranu).
Krople drążą skałę. Nasze interwencje zmieniają świat na lepszy, choć nieraz nie od razu i z trudnością.

 Re: Ta reklama wyświetla mi się nad forum pomocy.
Autor: B. (---.184.128.9.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-03-06 15:56

Po przemyśleniu dodam. Łyżka dziegciu może popsuć beczkę miodu. Są katolickie media, które nie emitują reklam w ogóle. Jaki jest koszt utrzymania strony internetowej? Osoby prowadzące znajomą stronę internetową płacą:
- około 120 zł za roczne utrzymanie domeny (zarejestrowanej nazwy)
- nieco ponad 300 zł za roczne utrzymanie miejsca na serwerze.
Plus społeczne, za darmo, administrowanie stroną (jak w serwisie katolik.pl).

Powiedzmy, że katolik pl płaci 2-3 razy więcej za miejsce na serwerze z powodu dużej objętości stron archiwalnych oraz ruchu generowanego przez Internautów. Czyli razem trochę ponad 1000 zł rocznie?
Jeżeli katolik.pl ponosi jeszcze inne koszty, to proszę o sprostowanie.

Czy jest to ciężar nie do uniesienia dla nas?

Reklamy to głównie obrazy, w tym złe, gorszące. Obrazy wracają w pamięci. Trzeba zapytać, czy takie złe reklamy podobają się Panu Bogu? Wszyscy jesteśmy pewni że NIE.
A zatem proponowałabym, aby serwis katolik.pl wypowiedział umowy dozwalające na emisję reklam na stronach tego portalu.
Pozdrawiam :)

--------

Podane przez Panią kwoty dotyczą stron parafialnych.
Na początku 2018 roku, na katolik.pl serwery kosztują nas 1300 zł./m-c, a pensja dla obsługi to 3500 zł./m-c

Kolejna sprawa: jak nie dasz reklam Googlowych to będą cie pozycjonowali na szarym końcu w swojej wyszukiwarce albo w ogóle pomijali w wynikach wyszukiwań. Internet to dziś plac boju - normalnie jak na wojnie, tyle ze jeszcze wciąż ludzie o tym nie wiedzą zbyt wiele.

A po za tym firma obsługująca reklamy u nas tez jest katolicka i cały czas stara sie jak może by pilnować tego co sie pojawia - to jest: deomedia.pl
- zatem staramy sie wszyscy ale to nie zawsze takie proste. firmy oszukuja kategorie tematyczne i np. reklamy serwisow z wróżbami nie dają do kategorii astrologia czy religia, ktore mamy zablokowane ale do np. nauka, technika itd.

administrator

 Re: Ta reklama wyświetla mi się nad forum pomocy.
Autor: B. (---.184.128.9.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2018-03-06 19:33

1300 zł/M-C za miejsce na serwerze? Może warto poszukać tańszej oferty? Prześlę Księdzu Moderatorowi nazwę tej firmy, która bierze owe ok. 300 zł/ROK, czyli 52 razy taniej.
Z doświadczenia wiem, że są bardzo duże różnice w cenach.

Jest wiele katolickich stron internetowych bez reklam, stron małych i wielkich.
Są krajowe i ogólnoświatowe radia i telewizje, prasa, gdzie NIGDY nie było żadnej gorszącej reklamy. Czyli z Bożą pomocą można zachować czystość.
Serdecznie pozdrawiam.

---------

Dziękujemy za Pani życzliwość.
Na początku działalności katolik.pl mieliśmy serwery w ofercie cenowej przedstawianej przez Panią. Szybko się okazywało, że ruch generowany przez Internautów na naszym serwisie przekraczał możliwości wynajmowanego serwera. Przesiadka na kolejny serwer, a jego administrator mówi:
- Strona religijna, czyli nie będzie wielkiego ruchu.
Ponieważ jest Pani z nami od wielu lat, to zapewne pamięta Pani czasy, kiedy katolik.pl czasowo nie działał; powodem zamykania było właśnie przekraczanie limitu danych na serwerze (za duży ruch w stosunku do opłat za serwer). Po kilku serwerowych przesiadkach od kilku lat jest ok.
moderator

 Re: Ta reklama wyświetla mi się nad forum pomocy.
Autor: Marta (---.know.cable.virginm.ne)
Data:   2018-03-07 12:15

Mnie tam reklamy nie przeszkadzają, nawet jak czasem się trafi jakaś niewłaściwa. W końcu bywam też na świeckich stronach i tam też są różne reklamy, w telewizji też różne rzeczy lecą. Nie da się całkiem odciąć od świata zewnętrznego i zamknąć się w katolickiej enklawie, gdzie nawet reklama szynki się w piątek nie wyświetli, żeby kogoś do grzechu nie skusić. A nawet jakby się dało, to trzeba zapytać, czy taka postawa (odcinania się od świata) podobałaby się Panu Bogu? Wszyscy jesteśmy pewni, że NIE.
Poza tym zdarzają się też dobre reklamy, np książek katolickich, o których inaczej bym nie wiedziała - nie to, że kupiłam którąś z nich, ale może kiedyś ;) Była też ostatnio reklama wzywająca do podpisania petycji w obronie nienarodzonych. Więc myślę, że nie można wszystkich reklam wsadzać do jednego worka i nawoływać do zaprzestania ich emisji. Przypuszczam, że te strony, co nie emitują reklam, są po prostu za małe i robione metodą chałupniczą, więc może autorzy nawet nie wiedzą, jak wstawić reklamy, albo w ogóle nie warto, bo strona ma za mały ruch i nikt tam nie che wyświetlać swoich reklam.
Tak z ciekawości (jeśli mogę zapytać), ile jest wpływów z reklam miesięcznie i jaka jest oglądalność strony katolik.pl ogólnie, nie tylko FP?

---------

Co to znaczy oglądalność? odsłon? unikalnych użytkowników? na m-c? na dzien? Parametrów są dziesiątki...
Codziennie odwiedza nas ok. 10 tys.osob, a z reklam jest ok. 1000 zł./ m-c
administrator

Pisze Pani o wymianie reklam. Tym sposobem reklamy katolika pojawiają się w serwisach np. sportowych, podróżniczych etc.
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: