logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy paruzja może zaskoczyć pozytywnie?
Autor: En (---.static.system77.pl)
Data:   2018-10-03 15:02

Jak możemy modlić się o zbawienie dla naszych bliskich i spotkanie się z nimi w wieczności? Tęsknie za Panem Bogiem i bardzo bym chciał aby objawił się nam za naszych czasów lecz wiem, musimy czuwać. Czytałem przepowiednie Ojca Pio o 3 dniach ciemności lecz nie spotkałem się z tą przepowiednią na żadnym portalu katolickim, czy możliwym jest zejście Pana Boga na ziemię i zaskoczenie (pozytywne) mieszkańców ziemi?

 Re: Czy paruzja może zaskoczyć pozytywnie?
Autor: A2 (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2018-10-03 20:42

Drugie przyjście będzie zupełnie inne niż pierwsze. Czytaj Apokalipsę.

 Re: Czy paruzja może zaskoczyć pozytywnie?
Autor: andrzej (78.10.209.---)
Data:   2018-10-08 20:56

Paruzja powinna zaskoczyć pozytywnie. Ale niestety jak mówi Słowo niektórych zaskoczy negatywnie.
Rozważ ...
Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Mt 25, 34-40.
Czyż ci błogosławieni nie są zaskoczeni?

 Re: Czy paruzja może zaskoczyć pozytywnie?
Autor: Gosia (---.wieszowanet.pl)
Data:   2018-10-08 22:11

Przeczytaj, co o paruzji napisane jest w Listach do Tesaloniczan.

 Re: Czy paruzja może zaskoczyć pozytywnie?
Autor: xzx (---.elpos.net)
Data:   2018-10-18 17:01

Dla tych, którzy kochali Boga za życia, będzie pozytywnie. Nawet jeśli zetkną się ze zdarzeniami "złymi", to silniejsze będzie przeżywanie łączności z Bogiem w głębi serca niż zewnętrzne wydarzenia. I na odwrót - ci co nie liczyli się z Bogiem, będą się bać kar boskich i zdarzeń zewnętrznych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: