logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Obrażanie, osądzanie. Jak rozmawiać?
Autor: Elżbieta (---.centertel.pl)
Data:   2019-01-02 00:04

Jak rozmawiać z osobą /młodszą/, która osądziła mnie nieprawdziwymi zarzutami w załatwianiu sprawy rodzinnej. Osoba ta nie podejmując żadnych kroków w załatwieniu tej sprawy, oskarżyła mnie o biernosc i niechęć pomocy, co jest oczywistą nieprawdą. Mam żal do tej osoby, gdyż dowiedziawszy sie jak było naprawdę /że jednak podjęłam kroki pomagające załatwić tę sprawę/ do dziś nie przeprosiła za swoje zachowanie wobec mnie.

 Re: Obrażanie, osądzanie. Jak rozmawiać?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-01-29 09:24

Elżbieto,

Czasami tak bywa w życiu, ze jesteśmy niesłusznie posądzeni, pomówieni o sprawy, których nie byliśmy autorami lub sprawcami. Machnij na to ręką , zapomnij . Nie warto kumulować w sobie zranień , krzywd, bólu itp. Nie ma nic piękniejszego ( tak po ludzku) , jak wznieść się ponad nasze wszystkie urazy i  p r z e b a c z y ć  bliźniemu, który nas krzywdzi. Biblia nam o tym wszystkim przypomina. Wiem, to b. trudne, ale modlitwa do Ducha Świętego o dar przebaczenia, pomoże Ci to uczynić. Odwagi.

 Re: Obrażanie, osądzanie. Jak rozmawiać?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-01-29 16:17

Proponuję więcej miłosierdzia dla tej osoby, tym bardziej skoro jest młodsza, co za tym idzie mniej dojrzała i świadoma. Można dać dobry przykład przebaczenia i miłości. Nie liczyłabym na to, że wszyscy w życiu przeprosza nas za swoje źle poczynione oceny sytuacji. Pomódl się za nią.

 Re: Obrażanie, osądzanie. Jak rozmawiać?
Autor: Elżbieta (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-01-31 17:47

Szczęść Boże! Dziękuję za słowa otuchy. Powoli już się wyciszam. To bardzo bolało.
Pozdrawiam - Elżbieta

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: