logo
Piątek, 07 sierpnia 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Może powinienem odpuścić jazdę samochodem?
Autor: Przemek (---.play-internet.pl)
Data:   2019-08-02 09:49

Witam. Nie posiadam jeszcze prawa jazdy, lecz nurtuje mnie jedna kwestia jazdy z dopuszczalnej prędkością. Na jazdach jeżdżę z dopuszczalną prędkością i chciałbym tak po zdaniu egzaminu też jeździć. Ale z drugiej strony moim problemem jest to, jak ja byłbym odbierany przez innych kierowców. Teraz jeżdżę z "L" na samochodzie, więc to jakby trochę taryfa ulgowa, ale i tak mam wrażenie, że kierowcy za mną trochę się niecierpliwią, jak zwalniam, bo tak nakazuje przepis czy znak w danym miejscu. A co będzie w swoim samochodzie? Przecież już nie będzie ulgi, jak samochód nagle zgaśnie na skrzyżowaniu czy coś. Po prostu mam wrażenie, że ta jazda samochodem będzie większą męczarnią psychiczną dla mnie niż cokolwiek innego.
Ja nie wiem, czy w Polsce tak wiele osób jeździ za szybko, ale mam obawy przed tym. Bo jadę 90, potem teren zabudowany, więc zwalniam do 50-55 i tak co parę minut, bo tak przeboega trasa. Wydaje się rzeczą oczywistą to, ale nie chciałbym mieć dyskomfortu psychicznego, bo jadę wolno i inni też muszą zwolnić. Może powinienem odpuścić sobie jazdę samochodem?

 Re: Może powinienem odpuścić jazdę samochodem?
Autor: Chau (---.play-internet.pl)
Data:   2019-08-02 18:51

Cześć,

z tej strony świeżo upieczony kierowca - dopiero co otrzymałem prawo jazdy, jutro planuję pierwszą samodzielną jazdę. Ostatnie, o co się martwię w stosunku do innych uczestników ruchu, to o ich frustrację moją jazdą zgodnie z przepisami.

Pamiętaj, że jadąc 50 w miejscu, gdzie tylko tyle jest dozwolone, zatrzymując się przed S-2 czy STOP-em niezależnie czy masz wolne etc., to rację masz Ty, a nie lekceważący przepisy. Nie przejmuj się łamaniem przepisów i zwykłym chamstwem na drogach - Ty rób swoje.

A przed każdą jazdą polecam krótką modlitwę za wstawiennictwem św. Krzysztofa o wszystkie potrzebne łaski, w tym spokój i opanowanie, potrzebne do tego, by nie stanowić zagrożenia dla siebie i innych. Sam zresztą zamierzam to czynić.

Pozdrawiam

 Re: Może powinienem odpuścić jazdę samochodem?
Autor: bvr (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-08-04 09:49

@Przemek: a co cię skłoniło do zapisania się na kurs? Bo mam wrażenie że od początku robisz coś całkowicie wbrew sobie.

 Re: Może powinienem odpuścić jazdę samochodem?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-04 13:00

Jedź ile dopuszczają przepisy w danym miejscu i niczym się nie przejmuj.

 Re: Może powinienem odpuścić jazdę samochodem?
Autor: kierowca (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-05 22:27

Kiedy chodziłam na kurs prawa jazdy tak bałam się jeździć, że wręcz panikowałam przed każdą jazdą, i pomimo możliwości nie wsiadlam za kierownicę żadnego innego samochodu poza L-ką. Teraz kocham jeździć i nie wyobrażam sobie życia bez prawa jazdy i samochodu.
Jak samochód nagle zgaśnie na skrzyżowaniu to go po prostu uruchomisz. Trwa to tak krótko, że inni kierowcy może nawet nie zauważą, że samochód Ci zgasł. Po drugie - im też zapewne już różne sytuacje przydarzały się na drogach, bo nic nie dzieje się przy samochodach tylko tym, którzy nimi nie jeżdżą i na pewno też kiedyś zgasł im samochód. Ale nie bój się, to zdarza się naprawdę rzadko. Ale ma prawo się zdarzyć.
Na drogach trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania, ale kierowcy też mają serca i nawet niejednokrotnie potrafią to okazywać na drogach. Serio :) No chyba, że będziesz jechał z prędkością 10 km na godzinę tam, gdzie jechać można z prędkością 50 km, im będzie spieszyło się choćby do pracy a ze względu na podwójną linię ciągła nie będą mogli Cię wyprzedzić na długim odcinku drogi. Wtedy Ty okaż im serce i trochę przyspiesz, jeśli możesz :) Ale jeśli jeździsz przepisowo to jeździsz dobrze. Jeżdżąc przepisowo być może niejednego kierowcę jadącego za Tobą uchronisz nie tylko przed mandatem, ale może i przed wyrządzeniem krzywdy sobie albo innym ludziom.
Przed wyruszeniem w trasę możesz zanucić sobie piosenkę Tomka Kamińskiego "Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
Nie powinieneś odpuszczać.

 Re: Może powinienem odpuścić jazdę samochodem?
Autor: Estera (---.147.38.112.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-08-06 00:16

Jeśli zamierzasz jeździć w terenie zabudowanym 90km/h, to faktycznie sobie odpuść.
Reszta jest do wycwiczenia. Mądry kierowca, który widzi, że komuś zgasł pojazd czy że ten ktoś ma np. problem z wyjechaniem z trudnego miejsca, nie będzie trąbić. Bo każdy się kiedyś uczył. Głupimi nie warto się przejmować.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: