logo
Piątek, 27 listopada 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 3 razy Komunia w Dzień Zaduszny?
Autor: Tom (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-10-30 13:56

Czy w dzień zaduszny uczestnicząc w trzech Mszach świętych mogę trzy razy przystąpić do Komunii świętej?

 Re: 3 razy Komunia w Dzień Zaduszny?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-10-30 18:31

Komunię św. można przyjąć dwa razy w ciągu dnia. Z tym, że za drugim razem trzeba wziąć udział w całej Mszy św. Czyli będąc w tym dniu trzy razy na Mszy św. możesz przyjąć Komunię św. na dwóch z nich. Jeśli chodzi o związaną z tym możliwość uzyskania odpustu za zmarłych w tym dniu, to taki odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Nawet jeśli Komunię św. przyjmiesz dwa razy.

 Re: 3 razy Komunia w Dzień Zaduszny?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2019-10-30 18:34

Kodeks Prawa Kanonicznego

Kan. 917 - Kto przyjął już Najświętszą Eucharystię, może ją ponownie tego samego dnia przyjąć jedynie podczas sprawowania Eucharystii, w której uczestniczy, z zachowaniem przepisu kan. 921, § 2.

Kan. 921 -

§ 2. Chociażby tego dnia przyjęli już Komunię świętą, to jednak bardzo się zaleca, aby - znalazłszy się w niebezpieczeństwie śmierci - otrzymali ponownie Komunię świętą.

oraz:
http://vademecumliturgiczne.pl/2015/12/31/143-2/

Zatem uczestnicząc we wszystkich trzech Mszach Świętych można przyjąć Komunię Świętą na dwóch dowolnych Mszach.

 Re: 3 razy Komunia w Dzień Zaduszny?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-10-30 20:11

http://www.parafiaobsza.pl/sakramenty/eucharystia

A tu pomocna wypowiedź Bogumiły z Krakowa: (klik).

W powyższym nic nie ma o zakazie przyjęcia Komunii świętej po raz trzeci, ale są wskazania dlaczego tego nie czynić.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: