logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Moi rodzice są nieszczęśliwi. Jak żyć?
Autor: pod płaszczem Maryi (212.160.110.---)
Data:   2019-12-26 19:49

Jestem po 30. Mieszkam z rodzicami i nie mam swojej rodziny, ani rodzeństwa wiec siłą rzeczy rodzice to najważniejsze dla mnie osoby. I ci właśnie rodzice są depresyjni, smutni, mają katastroficzne myślenie o życiu; pełni żalu, tęsknoty za tym, co minęło. Tym wszystkim bardzo ciągną mnie w dół. Nie mam przez to siły do życia. Swięta to był smiertelnie smutny czas dla nas. Dobrze, że już minął. Poradźcie, jak żyć, kiedy ma sie tak bardzo nieszczęśliwych rodziców. 😢

 Re: Moi rodzice są nieszczęśliwi. Jak żyć?
Autor: stawiam tak: (---.net.pulawy.pl)
Data:   2020-01-01 19:10

Może zorganizować sobie jakieś własne życie? Może to, nie wiem, twoja rodzina, twoje hobby, twoje zaangażowanie z coś właśnie będzie dla rodziców motywacją do życia i da im jakieś sensowne zajęcie?

Może depresja rodziców wynika też z przekonania, że ty nie masz swojego życia i ze strachu, co z tobą będzie, jak zostaniesz sama?

 Re: Moi rodzice są nieszczęśliwi. Jak żyć?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-01 20:04

Piszesz, że są "smutni i depresyjni za tym co minęło". Tylko, ze to enigmatyczna informacja. Może mają większe powody ku temu, niż myślisz i czekają na pomoc ukochanej córki?
Czy oferowałaś im jakąś pomoc? Co zrobiłaś aby zmienić to smutne życie? A może potrzebna jest jakaś opieka medyczna, badania lekarskie etc.? Na co czekasz. Zacznij działać a nie "użalać" się nad sobą i "śmiertelnie smutnym czasem świątecznym". Pomagając rodzicom, pomagasz i sobie. Starość nie zawsze bywa słodka dla bliskich.

"Jak żyć, kiedy ma się tak bardzo nieszczęśliwych rodziców"

Przede wszystkim, kochaj ich, bądź cierpliwa i wyrozumiała. Módl się za nich, powierz ich Bogu.

"Synu, wspomagaj swego ojca w starości, nie zasmucaj go w jego życiu. A jeśliby nawet rozum stracił, miej wyrozumiałość, nie pogardzaj nim, choć jesteś w pełni sił".
(Syr 3, 12).

"Kto czci ojca, zyskuje odpuszczenie grzechów, a kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził". (Syr 3, 3-4).

 Re: Moi rodzice są nieszczęśliwi. Jak żyć?
Autor: Rrr (---.30.21.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-01-01 20:49

Moim zdaniem powinnas (powinienes) sie od rodziców jak najszybciej wyprowadzisz skoro - jak mowisz - "podcinaja Ci skrzydla". Nie masz wplywu na to, jacy są, nie uszczesliwisz ich ani nie zmienisz. Modl sie za nich i zyj swoim życiem bo masz do tego prawo.

 Re: Moi rodzice są nieszczęśliwi. Jak żyć?
Autor: Ma (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-05 12:19

Z własnego doświadczenia wiem, że w takiej sytuacji najlepiej się wyprowadzić. Zająć nowymi sprawami może rozwiązaniem będzie hobby albo inna pracą. A w intencji relacji w rodzinie można zawsze odmówić Nowennę Pompejańską.

Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: