logo
Niedziela, 29 marca 2020
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Kody cyfrowe.
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-03-23 13:44

Od dugiego ju czasu ani razi nie zdarzyo si, by mechanizm tego forum pomocy przyj za pierwszym razem wpisane cyfry kodu weryfikujcego.
Niby drobiazg, ale denerwuje. Nie moglibycie Pastwo poprosi jakiegos informatyka, by si tym zaj?

------

Dzikuj za informacj. Przekazaem do szefostwa.
moderator

Re: Kody cyfrowe.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-03-23 15:47

To ja si podcz z innym problemem.
W wersji na komrk ciko pisa dusze posty. Cz treci si chowa, nakada na numerki kodu i na przycisk "wylij", nie wida tego, co si aktualnie pisze.

Autor: abc (---.96.218.95.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-03-23 15:58

To nie wpisuj cyfr za pierwszym razem, tylko "wylij". I wtedy dopiero wpiszesz.

Najczciej tak si dzieje jak pisanie trwa troch duej. Moe staj si ju nieaktualne?

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-03-23 16:44

Podczepi si :) Problem dotyczy u mnie zwaszcza rozrniania jedynek i sidemek. Dla mnie to jest loteria.
I wasnie. Znowu nie wysao.

Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-03-23 17:47

Sidemki maj daszek dugi. Jedynki krciutki.

Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-03-24 21:50

O tak, jedynki i sidemki.

Data:   2020-03-25 00:49

Mnie si sprawdza zasada krtkiego i dugiego daszka przy rozrnianiu jedynki i sidemki :) Naprawd polecam. Zrobiam pod tym ktem szereg prb. Da si je wykona bez wysyania postw.

Ale faktem jest, e kod te ulega przeterminowaniu, jeli za dugo zwleka si z wysyk. Tak to dziaa od bardzo dawna.

Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-03-25 13:20

J, to nie kwestia przeterminowania. Czasem jest tak, e nawet od razu po wywietleniu i napisaniu posta kod ju nie dziaa. No, chyba, e skrcono czas "przetermonowania" do 15 sekund ;)

Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-03-25 14:55

J., wanie miaam okazj wyprbowa Twoj metod, ale mi nie wyszo:( Dwa razy:(
PS. Kocham takie wtki :)

Data:   2020-03-26 00:48

Moe mobilna wersja dziaa inaczej? Ja uywam komputera. Powtrzyam przed chwil moje prby kilkanacie razy (nie wpisuj treci wiadomoci). Kod przyjmuje mi za kadym razem. Dostaj komunikat "nie wpisae treci wiadomoci". Ale jeli kod celowo le wstukam, to wtedy mam informacj "podae zy kod z obrazka". Zakadam, e kod jest sprawdzany jako pierwszy, a potem reszta (wypenienie treci i pola "Twoje imi").

Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2020-03-26 12:07

Przetestowaam wpisywanie cyferek na telefonie i nie byo problemw z rozrnianiem jedynek i sidemek. Jeli jedynka ma ju daszek, to jest on krtszy i zwykle bardziej zgity do dou ni u sidemki. Jeli trudno jest odczyta cyfry w kodzie, to mona wysa wiadomo bez wpisywania kodu. Wtedy zostanie wygenerowany nowy kod - by moe bardziej czytelny ni poprzedni. Jeli nie, to operacj mona powtrzy. Pamitajmy, e jest pi cyfr w kodzie i e mog si one przedawnia. Zatem jeli dugo piszemy wiadomo, najlepiej wysa j bez wpisywania kodu. Wtedy dostaniemy odwieony kod, ktry powinien przej, jeli zostanie wpisany poprawnie.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: