logo
Poniedziałek, 08 marca 2021
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Szukam osoby, która ma charyzmat poznania.
Autor: Pawel (185.125.4.---)
Data:   2020-11-14 02:35

Ponieważ mam dość i szukam pomocy.

 Re: Szukam osoby, która ma charyzmat poznania.
Autor: A2 (---.rogozno.vectranet.pl)
Data:   2020-11-14 21:38

To raczej tak się nie uda, że udasz się do osoby, co ma dar poznania, i ta osoba jasno i wyraźnie powie, że w Twoim przypadku to tak i tak. To tak nie działa.

 Re: Szukam osoby, która ma charyzmat poznania.
Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-11-15 12:34

Zabrzmiało jakby ktoś szukał wróżki.

 Re: Szukam osoby, która ma charyzmat poznania.
Autor: B. (---.191.79.172.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-11-15 13:06

Pawle, zasada jest prosta
Bóg dał się poznać JUŻ, w pełni.
Co jest najważniejsze?
Pan Jezus odpowiedział:
"36 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?» 37 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego" Mt 22

Ale na czym PRAKTYCZNIE polega miłość do Boga?
Tu również Biblia odpowiada:
"3 albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie" 1 List Jana 5,3

Pamiętasz 10 Przykazań? Jeżeli nie, to znajdziesz je np. w książeczce do nabożeństwa, jaką dostałeś na Pierwszą Komunię Świętą (albo w internecie).

Na marginesie, Bóg objawił, że nawet nieprzyjaciół mamy kochać (!):
"27 Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą" Ewangelia św. Łukasza 6,27

Np. mamy modlić się o zbawienie i nawrócenie dla naszego wroga...

Bóg dał nam sakramenty, które pozwalają odzyskać pokój serca, m.in. spowiedź (sakrament pokuty):

"23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane" Ewangelia św. Jana 20,23
"16 Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy (…)" List św. Jakuba 5,16

Po spowiedzi i uzyskaniu tam odpuszczenia grzechów przystępujesz do Komunii Świętej (spożywasz Ciało Chrystusa). I starasz się trwać w tym stanie czystości duszy (w stanie łaski uświęcającej):
"53 Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie" Ewangelia św. Jana 6,53

To jest sedno "poznania", którego szukasz.
Serdecznie pozdrawiam i życzę Bożej pomocy.

 Re: Szukam osoby, która ma charyzmat poznania.
Autor: Ona (---.146.163.175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-11-15 13:49

Głęboko wierzę, że każdy spowiednik w każdym konfesjonale ma "dar poznania".

 Re: Szukam osoby, która ma charyzmat poznania.
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2020-11-23 12:41

Pawle, zapytam: Jak rozumiesz charyzmat poznania, o który prosisz i jakie są Twoje oczekiwania? To bardzo ważne byś określił. Skąd taki pomysł w Tobie się zrodził?

 Re: Szukam osoby, która ma charyzmat poznania.
Autor: Paweł (185.125.4.---)
Data:   2020-11-27 20:21

Nie proszę o ten dar, tylko szukam osoby z tym darem. Charyzmat poznania jest, gdy na przykład podczas modlitwy o uzdrowienie ksiądz mówi coś o czym nie powinien wiedzieć, na przykład: że ktoś ma cierń w sercu, "słuchaj Jezusa, a on poprowadzi twoje kroki", "Bóg jest obecny w twoich ranach"
Nawet nie wiem jak mam rozumieć te komunikaty.

 Re: Szukam osoby, która ma charyzmat poznania.
Autor: Y (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2020-11-28 13:08

Te komunikaty Ty najlepiej zrozumiesz, bo są do Ciebie. Bóg jest bardzo blisko Ciebie. Wyjdź Mu na spotkanie.

 Re: Szukam osoby, która ma charyzmat poznania.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-11-29 00:36

Zauważ, że cytowane komunikaty mogą pasować do tysięcy osób. Zachęta jak najbardziej uniwersalna: "słuchaj Jezusa, a on poprowadzi twoje kroki".
Tylko Ty możesz wiedzieć, w jaki dokładnie sposób pasują te słowa do Ciebie, do Twojego życia, jakie w TOBIE budzą echo.

 Re: Szukam osoby, która ma charyzmat poznania.
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2020-11-29 12:29

Pawle, dziękuję za odpowiedź. Nie chodzi o dar lecz o osobę z darem. Zabawna sytuacja. W dalszym ciągu nie wiem w jakim celu szukasz tej osoby? Chcesz usłyszeć słowo, którego i tak nie rozumiesz? Nie rozumiem Ciebie w ogóle.

Dar poznania - wiedzy to: "...umiejętność poznawania intelektualnego i wewnętrznego , nie zawsze dająca się wyrazić słowami....objawienie nadprzyrodzone, związane z sytuacją, faktem, wydarzeniami minionymi, teraźniejszymi czy przyszłymi. Poznanie które nie da się wyjaśnić środkami naturalnymi. Jest to odprysk, fragment wszechwiedzy Bożej,...
Można by ten dar uważać za pewną diagnozę, ocenę jakiegoś problemu przez Boga i zakomunikowanie człowiekowi tej oceny poprzez ludzki umysł. Podzielenie się z człowiekiem myślami, jakie wywołuje jakiś fakt, zachowanie się, czy stan duszy.
Charyzmat wiedzy oznacza pełne zrozumienie sensu myśli, choć nie zawsze są one związane ze słowami." Przykłady: Prorokowi Natanowi objawiony został grzech Dawida z Batszebą. Prorokowi Elizeuszowi dana była wizja miejsca, gdzie rozbili się obozem nieprzyjaciele, aby uratował w ten sposób lud Boży. Ananiasz miał natomiast wizję nawrócenia się Saula. Także Jezus korzystał z tego daru. Przedstawił paralitykowi jego grzechy, odkrył szczegóły minionego życia Samarytanki, widział Natanaela pod drzewem figowym, wiedział wcześniej o zdradzie Judasza, zaparciu się Piotra i ucieczce Apostołów po Jego pojmaniu. Wielu świętych posiadało również ten dar. Zazwyczaj dar wiedzy występuje razem z darem mądrości..."Cytaty z "Przebudzenie charyzmatów" Serafino Falvo

Warto być świętym. Szczęść Boże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: