logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozmawiać z Bogiem o Nim samym?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-02-10 19:40

Niech będzie pochwalona Trójca Święta, szczęść Boże

Jak mam rozmawiać z Bogiem o Nim samym? Ja jedynie nauczyłem się rozmawiać o sobie, ale ja chciałbym rozmawiać o Bogu z Bogiem. Może to dziwne, ale nie wierzę, że nie ma na to jakieś sposobu, aby chociaż częściowo naprawdę rozmawiać z Bogiem o Bogu. Jak mam rozmawiać z Bogiem o Nim samym?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich gorąco

 Re: Jak rozmawiać z Bogiem o Nim samym?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-02-10 20:15

Umiejętność zdobędziesz wraz z upływem czasu. Jak już nawiążesz z Bogiem bliższą relację. On sam Cię tego nauczy. Nie próbuj tego procesu przyspieszać, silić się na sztuczną, wyuczoną uprzejmość wobec Niego czy na jakąś wymuszoną poprawność (rozmawiam nie tylko o sobie). Na razie spróbuj Mu mówić, dlaczego tak bardzo Ci zależy, żeby rozmawiać z Nim o Nim.

 Re: Jak rozmawiać z Bogiem o Nim samym?
Autor: Estera (---.147.97.232.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-02-10 21:02

Czytaj Psalmy. Tam autor mówi Bogu komplementy, uwielbia Go. Ucz się tego.

 Re: Jak rozmawiać z Bogiem o Nim samym?
Autor: zielona_mrowka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-02-11 06:24

A to co nazywasz „rozmową o sobie” jest rzeczywiście dialogiem, czy monologiem? Jeśli tym pierwszym, to dokładnie tak samo tylko głównym tematem będzie Pan Bóg. Natomiast jeśli używasz w modlitwie monologu to raczej popracuj nad tym, zeby to naprawdę była rozmowa.

 Re: Jak rozmawiać z Bogiem o Nim samym?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2021-02-11 23:39

Karolu, myślę, że warto by było, żebyś sobie znalazł kierownika duchowego. Taka osoba jest bardzo pomocna w rozwijaniu życia duchowego. Samemu można łatwo się pogubić. Pomoc przypadkowych osób z internetu też może czasem bardziej namieszać niż pomóc z tego względu, że nikt Cię tu nie zna, a na podstawie kilku zdań można różne rzeczy wywnioskować. Posługa kierownika duchowego tradycyjnie jest spełniana przez stałego spowiednika, ale można też wybrać siostrę zakonną lub osobę świecką na kierownika. Znaleźć kierownika może nie być łatwo, ale nie zniechęcaj się, zapewniam, że warto. W międzyczasie poczytaj sobie jakieś duchowe lektury np. 'Dziennik Duszy' św. Jana XXIII albo 'Dzienniczek' św. S. Faustyny. Polecam te dwa dzienniki, bo ich autorzy dzielą się swoimi doświadczeniami modlitwy i można się sporo od nich nauczyć.

 Re: Jak rozmawiać z Bogiem o Nim samym?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-02-14 20:12

Możesz "zabierać" na modlitwę jakiś fragment Pisma św. i rozmawiać z Bogiem o nim - o tym fragmencie, a tym samym o Bogu, który jest w nim. Możesz Go np. pytać dlaczego tak wtedy powiedział, tak zrobił. Że Ty tego nie rozumiesz albo że np. wzruszyło Cię Jego zachowanie.

A tak w ogóle to spróbuj spojrzeć na Boga trochę inaczej. Spróbuj dostrzec w Nim kogoś bliskiego, kto zawsze jest po Twojej stronie. Kogoś, kto na Twój widok uśmiecha się i mówi - "Jak dobrze, że jesteś. Czekałem na Ciebie. O czym dzisiaj porozmawiamy? O co chcesz Mnie zapytać? Albo co chcesz Mi powiedzieć? Mów śmiało." On Cię zawsze rozumie. I jest Bogiem bliskim i Bogiem z nami. Dlatego rozmawiając z Nim nie musisz trzymać się jakiejś "etykiety", używać jakiś specjalnych słów czy zwrotów. Zwracaj się do Niego tak po prostu. Jak czujesz. Jak myślisz. Jak Ci podpowiada serce. Bądź po prostu sobą. On na takiego Ciebie czeka. I takiego Cię kocha.

Możesz to spotkanie - czyli modlitwę - zacząć modlitwą "Ojcze nasz" i może nawet pozostać tylko przy tych początkowych słowach, na nich się skupić. Właśnie na tym określeniu - "Ojcze nasz". Może właśnie spróbuj porozmawiać z Bogiem o tym - o Bogu jako Twoim ojcu. O Bogu, który jest Twoim ojcem.

 Re: Jak rozmawiać z Bogiem o Nim samym?
Autor: Ryszard (---.wroclaw.vectranet.pl)
Data:   2021-02-26 12:36

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Należy rozważać życie Jezusa Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny, tajemnice stworzenia świata, nas, poświęcenie Swojego Syna dla zbawienia ludzkości - Jego nieskończoną miłość, miłosierdzie i dobro. To rozmowa z Bogiem o Nim samym. Rozważania to nie zwykłe dywagacje. Owocem rozważań ma być wdrażanie rozważanych tajemnic w swoje życie, jak się do nich ustosunkować.

Z Panem Bogiem,
Ryszard

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: