logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kościół polskokatolicki bierzmowanie.
Autor: Patrycja (---.net.e-cho.pl)
Data:   2021-03-28 17:19

Witam, chcialabym zeby moja siostra zostala chrzestna mojej corki. Z racji tego, ze chrzest ma sie odbyc w tym roku a bierzmowania w okolicznych kosciolach nie bylo kolezanka doradzila aby takie bierzmowanie jest mozliwe w kosciele polsko-katolickim. Obecnie jest juz po bierzmowaniu. Jak taki sakrament ma sie do kosciola rzymskokatolickiego? Oczywiscie ksiadz z parafii polskokatolickiej wytlumaczyl ze papierz Jan Pawel II oglosil jednosc kosciola i wszystkie sakramenty uznawane sa tak samo w obu kosciolach i koscol rzymskokatolicki jak najbardziej to akceptuje. Czy tak jest w rzeczywistosci? Proboszcz z wioski siostry twierdzi ze bez pieczatki biskupa rzymskokatolickiego jest taki sakrament niewazny.

 Re: Kościół polskokatolicki bierzmowanie.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-03-29 00:00

Aby uzyskać rzymskokatolickie informacje z pierwszej ręki wraz z wiążącą instrukcją, jak dalej postępować, sugerowałabym siostrze, by zgłosiła się do rzymskokatolickiej kurii biskupiej we własnej diecezji i wytłumaczyła: spieszyło mi się, dlatego zdecydowałam się na bierzmowanie poza Kościołem rzymskokatolickim, tam, gdzie było mi blisko i szybko. Proszę mi wyjaśnić, jakie to ma skutki i co powinnam zrobić.
Tak zdobyta opinia będzie mocniejsza niż rozmowy na forach.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: