logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak ponownie zaufać osobie?
Autor: szukający (---.centertel.pl)
Data:   2021-05-22 15:59

Szczęść Boże,

Otrzymałem cudowny dar bycia przyjacielem, poznałem wspaniałą osobę, która jest mi bardzo bliska, dziękuję Bogu za tę łaskę, przepełnia mnie wdzięczność z tego powodu.

Przyszedł moment kiedy przyjaźń została wystawiona na czas próby. Przyczyną były nieporozumienia. Wszystko zostało między nami wyjaśnione, przeprosiliśmy się, a bliska osoba jest przy mnie, pomaga mi, tyle tylko, że ja nie potrafię ponownie jej zaufać. Modlę się o to, oddaję w modlitwach całą tę sytuację Bogu, Matce Bożej, oddaję siebie i tę osobę, prosząc o uzdrowienie relacji, o cud przemienienia i wyprowadzenia z całej tej sytuacji dobra oraz o to co uważam za najważniejsze - wypełnienie się woli Bożej.

W sercu już jakiś czas temu podjąłem decyzję o wybaczeniu, jednak choć chcę być blisko tej osoby, wciąż się odsuwam, nie potrafię być tak jak wcześniej spontaniczny, radosny, żartować... bywam zdystansowany, obserwujący...

Choć serce tęskni, na zewnątrz nie potrafię cieszyć się ze wspólnego przebywania, nie ma wcześniejszej beztroski. Bywają dni, gdy pojawia się u mnie lęk, o to, że sytuacja się powtórzy i znów zostanę odrzucony. W takich sytuacjach chcę mocniej uchwycić się Jezusa, być Jego.

Wiem, że każdy z nas jest człowiekiem i popełnia błędy. Nasza natura ma skłonność do słabości. Sam też mam sobie wiele do zarzucenia. Jednak nie wiem jak ponownie zaufać. Co jeszcze mogę zrobić?

Modliłem się w tej intencji nowenną do Matki Bożej rozwiązującej węzły. W Nowennie Pompejańskiej niestety nie udało mi się wytrwać. Możecie coś jeszcze podpowiedzieć? Mieliście podobne doświadczenia? Jak zaufać ponownie?

 Re: Jak ponownie zaufać osobie?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-06-03 22:02

"Przyszedł moment kiedy przyjaźń została wystawiona na czas próby. Przyczyną były nieporozumienia. Wszystko zostało między nami wyjaśnione"

Nieporozumienia to nieporozumienia. Zdarzają się w relacjach. Chyba są wręcz nieuniknione, zwłaszcza na wczesnych etapach budowania więzi. Dobrze, że zostały wyjaśnione. Nie bardzo rozumiem, dlaczego u Ciebie nieporozumienia doprowadziły do utraty zaufania. Osobiście nie widzę bezpośredniego związku między jednym a drugim. Może jednak nie nazywasz rzeczy po imieniu? Może przyczyna leży gdzie indziej, wcale nie w nieporozumieniu? Przemyśl to ponownie. I także zastanów się, czy nie masz aby nierealistycznych oczekiwań (wykluczenie nieporozumień) odnośnie relacji.

 Re: Jak ponownie zaufać osobie?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-06-05 19:05

Relacja w której występuje brak zaufania może być co najwyżej powierzchowna. Nie wiem dlaczego piszesz że: "przeprosiliśmy się, a bliska osoba jest przy mnie, pomaga mi, tyle tylko, że ja nie potrafię ponownie jej zaufać."
Hipotetycznie zakładam że przed pewnymi zdarzeniami ufałeś bezgranicznie. Teraz już nie ufasz. Jest to wynik, że wystąpiło coś, co w Twoim mniemaniu jest niedopuszczalne, więc trzeba było zerwać znajomość by nie miętolić tematu w sobie. Jednak coś przeważyło, że jesteś jedną nogą po jej stronie. Dlaczego, co przeważyło?
Jest jeszcze druga możliwość, że człowiek zraniony będzie odrzucał, tak jak kiedyś był odrzucony. To jest wielka męka, wiem to z autopsji. Rodzą się sprzeczności, bo z jednej strony jest miłość do człowieka a z drugiej asekurujemy się, by nie utracić kontroli nad uczuciami, może ego nam to podpowiada? No cóż trzeba się umęczyć by wejść na wysoką górę, z której wszystko widać.

Pytasz, co mógłbyś jeszcze zrobić, by to zaufanie przywrócić? Myślę, że powinieneś poznać samego siebie i określić co wolno a co nie. Jest jeszcze coś takiego w naszych emocjach, które przychodzą w nieodpowiednich chwilach, gdyż coś w naszym życiu się dawniej wydarzyło i nagle przypomniało o sobie. I jeszcze jedna rzecz kiedy jesteśmy kochani, to właśnie wychodzą najgorsze przykrości, których dawniej doznaliśmy, bo atmosfera miłości, bliskości kochanej osoby jest dla nas uzdrowieniem. Trzeba tylko teraz rozróżnić czy ta osoba jest Ci przyjazna, czy może wilk w "owczej skórze":) Może Ty jesteś dla siebie tym wilkiem? Sam w ciszy dojdziesz w końcu do rozpoznania. Powodzenia.

 Re: Jak ponownie zaufać osobie?
Autor: szukający (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-06-05 23:04

J, może dlatego, że nieporozumienia miały za sobą daleko idące konsekwencje w postaci zaangażowania się osób trzecich i w tym wszystkim doszło do pomówień względem mnie w poważnych kwestiach.

Rozumiem natomiast reakcję i zachowania bliskiej osoby, to zostało wyjaśnione, nie mniej nie jest dla mnie łatwa cała ta sytuacja.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: