logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie umiem pościć.
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-10-28 12:37

Niech będzie uwielbiona Trójca Święta, szczęść Boże.

Wiem, że nie ma Wielkiego Postu, ale ja przez kilka lat zmagam się z jedną rzeczą. Nie umiem pościć. Jeśli coś sobie odmówię to nie czuję dyskomfortu, nie czuję braku tej rzeczy. Jedyny post z którym sobie nie mogę poradzić to brak Boga, bez Boga nie byłbym sobą.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie.

 Re: Nie umiem pościć.
Autor: Ona (---.30.16.246.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-10-28 14:57

Abp Grzegorz Ryś w rekolekcjach o poście powiedział bardzo ciekawą rzecz. Sam post, jako wstrzemięźliwość, to tylko połowa sukcesu. Druga połowa, to wykorzystanie tego, co się "zaoszczędziło". Jeżeli np. nie jesz słodyczy w Adwencie, to pieniądze, które zaoszczędziłeś, przeznacz na ubogich. Nie oglądasz tv w piątek? Odwiedź starszą sąsiadkę i zrób jej zakupy. Nie chodzisz na imprezy w Wielkim Poście? Poświęć ten czas na wolontariat. Itd...

 Re: Nie umiem pościć.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-10-31 10:54

Bogaty młodzieniec na słowa Chrystusa, aby oddał wszystko co posiada, bardzo posmutniał i się oddalił. Zastanów się.

"Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko,co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź za Mną". Łk 18, 22.

Karolu

Myślę, że chyba nieco za głęboko wchodzisz w swoje "rozważania". Nie zaproponuję Ci biczowania grzesznego i zarozumiałego ciała, ale np. pozbycie się najcenniejszej rzeczy materialnej jaką posiadasz. Np. przeznacz sporą sumę na schronisko dla bezdomnych lub oddaj swój samochód innej charytatywnej organizacji dla ich potrzeb lub zrezygnuj z własnych wszelkich miłych upodobań, do których jesteś mocno przywiązany. Na pewno takie znajdziesz...

 Re: Nie umiem pościć.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-10-31 13:46

Szanowna Moderacjo.
Bardzo dziękuję za każdą pomoc i właściwe rozłożenie akcentów, tak być powinno.

Pozdrawiam serdecznie :)

 Re: Nie umiem pościć.
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-07 04:33

Jeśli ktoś trenuje maraton (42 km) i ma potem przebiec 10 km to przyjdzie mu to z łatwością.
W ten sam sposób można podejść do postu. Po kilku piątkach o chlebie i wodzie piątek bez mięsa (kiedy jemy wszystkie inne rzeczy) będzie łatwy i przyjemny.
Post to dobry uczynek. Ważniejsze jest przestrzeganie 10 Przykazań.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: