logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego tylu nie wie o istnieniu Boga?
Autor: Gośka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-02 22:18

Zastanawiam się nad tym: Bóg stworzył człowieka. I cały świat również, ale chodzi mi o człowieka. I człowiek poprzez swoje nieposłuszeństwo został wygnany z raju. Mijają lata, setki lat, tysiące. I człowiek żyje bez swojego Boga, a nawet znajduje innych bogów. Przychodzi potop, gdzie tylko Noe i jego rodzina zostaje uratowana. I znowu człowiek zapomina o Bogu, aż do czasów Abrahama. I wydaje się, że Bóg też zapomina o człowieku, bo dlaczego nie reaguje, że ludzie wymyślają jakichś bożków, żyją tak jakby nie wiedzieli kto jest ich stwórcą. Po Abrahamie są całe pokolenia które też nie znają swojego Pana, stwórcy, Boga. Garstka żydów, żyjąca w Egipcie modli się do Boga. A inne plemiona? Dlaczego o Bogu nic nie wiedzą, dlaczego Bóg, jako ojciec wszystkich ludzi nie posyła do nich proroków, którzy by im przypominali o Bogu. Dlaczego wybiera tylko jedne, w dodatku przewrotne plemię? a co z pozostałymi ludźmi? Żyją bez Boga, bo nikt im o Nim nie powiedział? umierają bez Boga i co jest z nimi po śmierci? Skoro wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, to dlaczego tyle ludzi na przestrzeni wieków i obecnie nie wie o Jego istnieniu?

 Re: Dlaczego tylu nie wie o istnieniu Boga?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-11-03 12:48

"Dlaczego wybiera tylko jedne, przewrotne plemię?".

Dlaczego wybiera to plemię, bo tak się Bogu - Jahwe spodobało, że wybrał właśnie to przewrotne plemię a nie inne i go w dodatku b. umiłował (!)
Ale człowiekowi nic do tego...

Mówi: "Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje - nad waszymi drogami i myśli moje - nad myślami waszymi".
Iz 55, 8-9.

Czasami śmieszą mnie takie pytanka - np. co Bóg miał na myśli? ;)
Chyba to temat bardziej na Forum Dyskusji - jest obok: (klik).

 Re: Dlaczego tylu nie wie o istnieniu Boga?
Autor: Estera (---.147.99.164.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-11-03 13:02

Odpowiedz sobie na pytania: ilu ludzi dzięki Tobie poznało Boga? Ilu znasz ludzi, którzy mówią o Nim innym? A potem odpowiedz sobie na tytułowe.
Do rozważenia: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało (Łk 10,2)

 Re: Dlaczego tylu nie wie o istnieniu Boga?
Autor: Ζ (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-11-03 22:40

"a co z pozostałymi ludźmi?"

Jeśli pytasz o możliwość zbawienia, to odpowiedź (nie wprost) znajdziesz w tym wątku: (klik).

 Re: Dlaczego tylu nie wie o istnieniu Boga?
Autor: Biblia (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2021-11-06 01:43

Rz 15,21:
"zgodnie z tym, co napisane:
Ci, którym o Nim nie mówiono, zobaczą Go,
i ci, którzy o Nim nie słyszeli, poznają Go"

a napisane jest w Iz 52,15:
"mnogie narody się zdumieją,
królowie zamkną przed Nim usta,
bo ujrzą coś, czego im nigdy nie opowiadano,
i pojmą coś niesłychanego."

 Re: Dlaczego tylu nie wie o istnieniu Boga?
Autor: Gośka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-06 10:49

Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi. Ja to wszystko wiem, ale chyba niezbyt zrozumiale opisałam moje wątpliwości. W skrócie, chodzi o stronę ludzką, można nazwać psychologiczną- co ludzi doprowadziło do odejścia od Boga. dlaczego zapomnieli o Bogu, a zaczęli wymyślać swoich bożków. I tak przez setki lat. Bóg im nie wystarczał? Nie słyszeli Go w swoim sercu?

 Re: Dlaczego tylu nie wie o istnieniu Boga?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-11-06 13:37

"W skrócie, chodzi o stronę ludzką, można nazwać psychologiczną- co ludzi doprowadziło do odejścia od Boga. dlaczego zapomnieli o Bogu, a zaczęli wymyślać swoich bożków".

Kiedyś, w czasach biblijnych, powodem odwrócenia się Izraelitów od Boga były ich przedłużające się trudności, w związku z którymi przyszło im do głowy zwrócić się ku idolatrii (taką ładną nazwę nosi oddawanie czci fałszywym bożkom) - poczytaj o tym w Księdze Wyjścia 32, 1-8.

"Bóg im nie wystarczał? Nie słyszeli Go w swoim sercu"?

Nie tyle może nie wystarczał, co nie odpowiadał, nie dając im tego, co chcieli. A przynajmniej tak im się wydawało. A ponieważ człowiek jest istotą religijną - to nie to samo, co bycie wierzącym - po odrzuceniu Boga musiał stworzyć sobie wtedy bożka. Nierzadko dzieje się tak również dzisiaj, a tym, czemu oddaje się cześć są pieniądze, przyjemności i im podobne.

 Re: Dlaczego tylu nie wie o istnieniu Boga?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-11-06 14:24

Gośka, nie wiem jak to jest u Ciebie, ale mnie, choćbym nie wiem jak chciała iść za Bogiem, ciągnie w drugą stronę. Pójściem za bożkiem jest każde odwrócenie się od Boga, każdy grzech, każda niewierność. Tak było, jest i będzie. Są tacy, co po grzechu wracają do Boga, a są i tacy którzy zostają wierni bożkom, grzechom, nałogom. Ci drudzy nie przekażą innym, w tym swoim dzieciom, Boga, nawet jeśli jeszcze słyszą Jego głos, bo i po co. W ich mniemaniu bycie z Bogiem nie jest dobre. Może słyszą tylko wymagania, a nie przyjmują miłości, może nie uznają Boga za ważnego - nie wiem. To kwestia ich sumień i ich myślenia.

 Re: Dlaczego tylu nie wie o istnieniu Boga?
Autor: Gośka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-06 21:49

Dziękuję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: