logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy męka i agonia Pana Jezusa trwa nadal?
Autor: Michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2004-02-10 14:44

Szczęść Boże,
Nie jest dla mnie jasna kwestia podstawowa. Czy męka i agonia Pana Jezusa trwa nadal? Czy zakończy się dopiero z końcem świata? Na pewno każdy grzech popełniany przez nas przynosi cierpienie Panu Jezusowi. Dobitnie wyraził to św. Ojciec Pio, trudno mi jednak przywołać dokładnie Jego słowa. Proszę o wyjaśnienie kapłana.
Michał

 Re: Czy męka i agonia Pana Jezusa trwa nadal?
Autor: nina (---.umcs.lublin.pl)
Data:   2004-02-11 09:59

Witaj,
myślę, że znajdzie się Kapłan, który udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi, ze swej strony mogę Ci wskazać gdzie się dokonuje Kalwaria Pana Jezusa każdego dnia aż do skończenia świata - we Mszy Św.
Sw. Pawel przytacza slowa Pana Jezusa: (1 Kor 11)
23 Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb
24 i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!
25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!
26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.

Podczas przeistoczenia Kapłan sprawuje bezkrwawą ofiarę Jezusa Chrystusa ofiarując Bogu Ojcu całego Boga Człowieka pod postaciami Chleba i Wina.
O tym właśnie mówił św. O. Pio. Sam sprawując Mszę Św. każdorazowo Ją przeżywał z Jezusem na Golgocie, Bóg obdarował Go szczególnymi darami dla zbawienia grzeszników dlatego Msza Św. O. Pio była niepowtarzalna i tak wyrazista w wyrażaniu tego Misterium Męki i Śmierci Jezusa.
On sam napiętnowany stygmatami uświadamiał ludziom czym jest grzech i odejście od Boga.
Ta Kalwaria ołtarza jak wiesz zastępuje starotestamentalne ofiary i jest Pomostem między Bogiem a ludzmi, Jezus najdoskonalsza Ofiara łączy nas ze swoim Ojcem w ofierze Mszy Św, a będąc tym Pomostem sam jest Zadośćuczynieniem dlatego tylko w Nim mamy życie wieczne.
Jeśli uświadomisz sobie, że na ołtarzu pod postaciami jest żywy i prawdziwy Jezus, znajdziesz Go w konfensjonale - cierpiącego i miłosiernego Boga oczekującego na powrót synów marnotrawnych.
Chrystus raz umarł i więcej nie umiera fizycznie, ale mistycznie kontynuuje plan zbawiania człowieka aż do skończenia świata. W tym celu ustanowił ofiarę bezkrwawą Mszy Św. Jego ciało uwielbione nie może więcej umierać ale Jego miłosierna Miłość doznaje golgoty od tych, których przez chrzest św. włączył do Kościoła.
Z Bogiem

 Re: Czy męka i agonia Pana Jezusa trwa nadal?
Autor: Ania (---.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2004-02-11 13:50

nie jestem kapłanem, ale wyjaśnię (jeśli pozwolisz)
Bóg nie jest ograniczony czasem. Czas nalezy do tego świata i to my jesteśmy nim ograniczeni. Więc Jezus jako Bóg jakby cały czas zbawia nas przez swoja mękę śmierć i zmartwychwstanie. My nie jessteśmy tego w stanie sobie wyobrazić, ale dzieje się tak że Jezus w tej samej chwili jest krzyżowany, umiera i zmartwychwstaje. Dzieje się to dla tego że nie jest ograniczony czasem. Wydaje się to absurdalne, by wydało się trochę jaśniejsze polecam udac się do biblioteki przyparafialnej, lub innej katolickiej i poszukać książek na ten temat.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: