logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ile czasu dziennie spędzacie na modlitwie?
Autor: Kasia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-10-17 22:36

Zazwyczaj spędzam 1-2 h, do tego pracuję i niewiele czasu zostaje na samorozwój. Zawsze jak chcę spędzić na modlitwie tylko 30 min to mam wyrzuty sumienia, że mam wolny wieczór a tak krotko poświęciłam na rozmowę z Bogiem. Ale też nie mogę już dłużej spędzać 1-2 h, bo wtedy nie mam za bardzo czasu na swój rozwój i potem mam pretensje do Boga, że inni mają np. lepszą pracę. Boję się też że jak krócej się będę modliła, to Bóg mnie opuści. Ile czasu dziennie Wy się modlicie?

 Re: Ile czasu dziennie spędzacie na modlitwie?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-10-17 22:45

Módl się i pracuj. Oraz et labora. Wyważ wszystko.
Nie chodzi o ilość czasu, tylko jakość, bliskość, szczerość.

 Re: Ile czasu dziennie spędzacie na modlitwie?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-10-17 23:09

Nie, jeśli będziesz się krócej modliła, krócej niż np. te 2 godziny, ale szczerze, Bóg Cię nie opuści. O wielką ilość nie chodzi. O mnożenie form nie chodzi. A w ogóle modlitwa i pretensje do Boga o czas na modlitwę się jakoś kłócą, prawda?

"Boję się też że jak krócej się będę modliła, to Bóg mnie opuści." Masz najwyraźniej skrzywiony obraz mściwego Boga jako wielkiego zaborczego rachmistrza, który ze stoperem w ręku kalkuluje, ile daniny czasu i wysiłku trzeba Mu oddać, żeby się nie obraził i nas nie porzucił. To jest niezdrowe, fałszywe wyobrażenie jakiegoś bożka.

Poza tym mnóstwo mamy czasu "przy okazji". W tramwajach, autobusach, w kolejkach, zamiast głupiego programu, internetu itp. - czas do wykorzystania.

"Zawsze jak chcę spędzić na modlitwie tylko 30 min to mam wyrzuty sumienia, że mam wolny wieczór a tak krotko poświęciłam na rozmowę z Bogiem". Mam watpliwości, czy te wyrzuty są aby na pewno zasadne. Przydałby Ci się mądry kierownik duchowy. Internet go nie zastąpi.

Porównywanie w internecie, ile (w sensie czasu) kto się modli, moim zdaniem nie ma sensu, bo każdy ma inne uwarunkowania, powinności rodzinne, zawodowe, społeczne, wspólnotowe, zobowiązania przed Bogiem i ludźmi, inne możliwości zdrowotne, wiekowe, psychiczne... Inny etap rozwoju.
I co, zamierzasz wyciągnąć średnią z wyznań na forum czy też zamierzasz się zastosować do skrajnych danych? Skrajnie dużych lub małych? To dość kiepskie...

 Re: Ile czasu dziennie spędzacie na modlitwie?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-10-17 23:51

Ogranicz modlitwę w domu (zakładam, że modlisz się w domu) i wybierz się w dzień powszedni na Mszę Św. i przyjmij Komunię Św. Jeśli nie masz bardzo daleko do kościoła to w ten sposób zyskasz zarówno dużo czasu jak i wiele łask.

 Re: Ile czasu dziennie spędzacie na modlitwie?
Autor: tar-surion (---.24.157.91.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-10-18 17:20

A co to, Bóg to urzędnik, że jak zobaczy: "O! tylko 37 minut pacierza! no nie, opuszczam Kasie" XD
Zamiast traktować wiare talmudystycznie, lepiej zacznij się modlić z ufnością bo klepanie pacierzy nawet apostołom w ogrójcu nie pomogło.

 Re: Ile czasu dziennie spędzacie na modlitwie?
Autor: Ona (---.205.140.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-10-18 17:31

Wiesz, czasem cenniejsze jest 5 minut, kiedy prawdziwie spotykamy się z Panem, bez masek, udawania, mechanizmów obronnych, niż 2h klepania regułek.

 Re: Ile czasu dziennie spędzacie na modlitwie?
Autor: jolka (---.231.29.68.koba.pl)
Data:   2022-10-19 05:53

Najważniejsza jest stała pora, wybrana z całego dnia, moja to godziny poranne, gdy wszyscy śpią. Długość nie ma takiego znaczenia, a raczej serdeczność i poczucie bliskości z Nim. Staram się dziękować nawet za małe ułatwienia w życiu codziennym a wieczorem za cały dzień.

 Re: Ile czasu dziennie spędzacie na modlitwie?
Autor: nkt (---.centertel.pl)
Data:   2022-10-21 16:46

Kasiu, rzeczywiście wskazana byłaby rozmowa z księdzem, nawet jednorazowa, by pomógł Ci wyważyć życie duchowe/zawodowe/rodzinne itd. a przed wszystkim wyrzuty sumienia, które wskazują na skrupuły i błędne myślenie. Nie ma jednej recepty na długość modlitwy. Oczywiście dobrze jest poświęcać czas dla Boga, oddawać swoje życie by On poczęstował Cię swoim. Bp Fulton Sheen na przykład miał natchnienie by modlić się przed Najśw. Sakramentem 1 godzinę dziennie. I tak czynił do końca życia. Ale nie jest to ścisła norma. Rozeznawaj, tak żeby nie zaniedbywać swoich obowiązków oraz bliskich. Powodzenia

 Re: Ile czasu dziennie spędzacie na modlitwie?
Autor: Gabi (82.207.250.---)
Data:   2022-10-25 19:20

Kasiu :-)

Nie jest możliwe, by Pan Cię opuścił, gdyż ON nigdy nikogo nie opuszcza. Jest Miłością nieskończoną, stworzył Cię z Miłości i do Miłości bezgranicznej powołał, dlatego też podtrzymuje nieustannie Twoje istnienie, w każdej sekundzie. Jego działanie ma tylko jeden kierunek: przyciąganie do Siebie, gdyż jest Źródłem wszelkiego dobra i piękna.

"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" (Iz 49,15).

Pan nie jest też żadnym Księgowym, który skrupulatnie liczy Twoje minuty czy godziny spędzane na modlitwie. Jako Osoba kochająca patrzy na Twoje serce i pragnie Twojej miłości na Twoją miarę dzisiejszą. Jest szczęśliwy, gdy myślisz o Nim nawet przez jedną sekundę dziennie, bo Miłość nie stawia granic, tylko daje, więc ON daje Ci wszystko, a Ty dajesz Mu tyle, ile potrafisz, ile chcesz. ON się tylko ucieszy, że Jego ukochana Kasia pragnie spędzać z Nim więcej czasu. Poza tym nie musisz dzielić swojego życia wobec Niego na czas modlitwy i czas niemodlitwy, ponieważ ON pragnie Cię całą z całym Twoim życiem, więc oddaj Mu swoje 24h i poproś, by wszystko w Tobie było modlitwą, byś wszystko czyniła na Jego chwałę, z miłości do Niego. Wtedy Twoja praca i Twój czas wolny należą do Niego, modlisz się każdą chwilą, bo wszystko jest dla Niego, który Cię stworzył i ukochał nad życie.

"Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie" (1 Kor 10,31).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: