logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: sylwia (24.61.166.---)
Data:   2005-10-18 01:51

Poznalam kobiete ktora odbywala seanse wywolywania duchow i jak stwierdzila udalo jej sie polaczyc z duchem matki i innych zablakanych dusz. Jak to jest ze po swiecie blakaja sie dusze. Podobno zostaly zablokowane od dostepu do tamtego zycia. Dlaczego? Jak to jest ze Pan Bog na to pozwala.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Dominika (---.dsl.chcgil.ameritech.net)
Data:   2005-10-18 04:03

Droga Sylwio,
Wywolywanie duchow to forma okultyzmu, czarow. Kiedys sie w to bawilam i wcale to nie byly duchu zmarlych bo Pan Bog nie dopuszcza do tego by dusze zmarlych od tak sobie z nami rozmawialy:
"A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać" Łk 16,26.
Nie moze na nasze zyczenia tak sobie ludzkie dusze wypuszczac. Polecam Ci przeczytac Ksiazki Ojca Posackiego ktory wiele na ten temat pisze. A ten kto podaje sie za niby dusze zmarlych to zly duch ktory zna nasza przeszlosc wiec moze Ci wszystko powiedziec. Dla twojego wlasnego dobra nie baw sie w nic takiego. Bo wiecej sobie zlego narobisz jak dobrego. Dobrze jezeli sie nie bawilas w to. Tak ze poczytaj na ten temat w ksiazkach ojca Posackiego wiele tez artykolow mozesz znalesc na www.mateusz.pl
z Bogiem

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Jakub (---.man.rsk.pl)
Data:   2005-10-18 08:53

Polecam artykuł:
www.de.rzeszow.oaza.pl/news/page2.php?sub=slowo&id=5

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-18 09:32

Sylwio:)
Wystarczy,ze wejdziesz do dzialu-sekty,okultyzm na tutejszym portalu i od razu na pierwszej pozycji masz wyjasnienie problemu i odpowiedz na Twoje pytanie.
Szczesc Boze:)

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-10-18 10:58

Przepraszam, ale to jest chyba forum pomocy katolickiej, a nie odpowiedzi na okultystyczne brednie. Nie będę odpowiadał również na pytania typu: dlaczego Pan Bóg nie sprawił, by kury znosiły sześcienne jajka, dlaczego z nieba zamiast deszczu nie pada atrament, dlaczego ludzie nie chodzą na rękach głowami w dół, dlaczego po podłączeniu prądu do wanny z wodą, człowiek ulega porażeniu prądem itp. Jak twierdzą renomowani dziennikarze TVP, należy korzystać z usług renomowanych wróżek i mediów, legitymujących się stosownymi rekomendacjami. To zapewni sukces. Powodzenia.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Marcin (---.crowley.pl)
Data:   2005-10-18 13:40

Pokój Tobie
Coś takiego co opisałaś jest SKRAJNIE NIEBEZPIECZNE.
Bóg tworząc świat wyraźnie rozdzielił sferę nadprzyrodzoną od świata widzialnego zrobił to po to by człowieka chronić. Po świecie nie błąkają się absolutnie żadne dusze, błąkają się tylko złe duchy, które nienawidzą człowieka. Natychmiast, ale to natychmiast zerwij wszelkie, powtarzam wszelkie kontakty z tą kobietą. Absolutnie się tym nie interesuj.
Marcin

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Robson (---.reebok.pl)
Data:   2005-10-18 14:36

Osoby wywołujące duchy to często sprytni oszuści. Wielu zawodowych iluzjonistów jak np. James Randi wielokrotnie ich demaskował sam przeprowadzając taki "seans" i na zakończenie dokładnie tłumacząc stosowane przez siebie techniki, najczęsciej polegające na wyciągnięciu z osoby (lub osób) uczestniczących w seansie istotnych informacji, które potem są przedstawiane jakoby były uzyskane "stamdąd". Zdarzało się czasem, że nawet po takich wyjaśnieniach niektórzy wciąż uważali, że Randi kontaktował się z duchami, mimo że ten stanowczo zaprzeczał - tak silna bywa potrzeba obcowania z czymś nadprzyrodzonym. Wracając do meritum: te tzw. "media" mogą zagrozić tylko Twoim pieniądzom. Są jednak przypadki, kiedy istotnie wkracza zły duch: może właśnie po to, aby zasiać w Tobie niepewność co do Bożego Miłosierdzia? Posłuchaj dobrych rad i od oszustów trzymaj się z daleka.
R.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Pax (---.such.nat.hnet.pl)
Data:   2005-10-18 18:11

To o czym piszesz to czysty spirytyzm.Tak na prosty rozum. Nie ma się co łudzić, żadna dusza z z nieba nie przyjdzie, bo między nami a niebem jest przepaść, kto by chciał wychodzić z nieba, z czyśćca też dusze nie wychodzą, a z piekła to ich nie wypuszczają. Osoby, któte praktykują spirytyzm, mają bardzo poważne problemy duchowe.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Marcin (---.crowley.pl)
Data:   2005-10-18 18:32

Pokój Tobie
Jestem świeżo po wysłuchaniu audycji radiowej z udziałem egzorcysty księdza Grefkowicza. Między innymi powiedział:
Nie ma ŻADNEJ możliwości przywołania osoby zmarłej
Marcin

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-10-18 21:15

Prośba do Robsona: Czy z Jego wypowiedzi dałoby się usunąć słowo "często"?
Prośba ogólna, a szczególnie do Moderatora: Czy możemy na tym ten temat zakończyć? Bo jak tu zaglądam, to mnie unosi 10 cm nad siedzeniem i za każdym razem mam coraz większe trudności, żeby opaść. I pomyśleć, proszę Księdza, że gdy jakiś czas temu (będzie z rok?), jak pisałem, że to grzech ciężki, to mnie Ksiądz wycinał. To niech się teraz Ksiądz sam męczy!

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Werdi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-19 08:59

A mnie męczą dziwne odpowiedzi szanownego Michała, który CZĘSTO prawie drwi z pytań ludzi. Nie dla każdego pewne sprawy są tak oczywiste jak dla niego i chyba dobrze, że wierni chcą wiedziec jak najwięcej, a nie tkwić w domysłach czy błędzie. Przecież w takim celu zaistniało to forum, aby wyjasniać nawet z pozoru najbardziej proste pytania.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: ofca (---.yeo.pl)
Data:   2005-10-19 12:11

Po pierwsze jakieœ tam pojęcia w stylu "blokady dusz" nie należš, że tak powiem do pojęć Koœcioła katolickiego, a seanse spirytystyczne sš przez Koœciół zakazane, właœnie jako forma okultyzmu. Koœciół wyznaje, że dusza po œmierci może iœć do nieba lub do piekła.
Czyœciec jest miejscem, w któreym dusza pokutuje za grzechy, aby oczyszczona mogła dostšpić łaski nieba. I tylko jedna jest droga z czyœćca - niebo.

CZYŒCIEC
,,Ujrzałam Anioła Stróża, który kazał mi pójœć za sobš. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpišcych. Te dusze modlš się bardzo goršco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjœć z pomocš. Płomienie, które paliły je, nie dotykały mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie jest ich największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie,że największe dla nich cierpienie to tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Boskš odwiedzajšcš dusze w czyœćcu.Dusze nazywajš Maryję „Gwiazdš Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej więcej z nimi porozmawiać,ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjœcia. Mówi Jezus: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwoœć karze." ( Fragment pochodzi z Dzienniczka œw. s. Faustyny)

Natomiast piekło jest stanem wiecznego oddalenia od Boga, zwišzanym z WOLNYM I DOBROWOLNYM wyborem człowieka za życia, no i w pewnych przypadkach w chwili œmierci. Pan Jezus mówił s. Faustynie, że nieraz daje duszy w chwili œmierci takš łaskę, że w jednej chwili poznaje dobroć Boga, Jego miłoœć i miłosierdzie, i wystarczy tylko, by jednym westchnieniem zwróciła się do NIego, a dostšpiłaby przebaczenia, jednak dusza wszystkie te Boże działania, tš łaskę odrzuca i ŒWIADOMIE WYBIERA PIEKŁO. Dlaczego? - Właœnie dlatego, że już za życia odrzuciła Boga, dokonała wyboru i tkwi w nim zatwardziale.

Co do piekła zamieszcze jeszcze 2 cytaty, które w pewnym czasie bardzo mnie zszokowały... :

,,Dziœ sprowadŸ mi ludzkoœć całš, a szczególnie wszystkich grzeszników, i zanurzaj jš w morzu miłosierdzia mojego. A tym pocieszysz mnie w gorzkim smutku, w jaki mnie pogršża utrata dusz.”
,,Pragnę, abyœ głębiej poznała mojš miłoœć, jakš pała moje serce ku duszom, a zrozumiesz to, kiedy będziesz rozważać mojš mękę. Wzywaj mojego miłosierdzia dla grzeszników, pragnę ich zbawienia. Kiedy odmówisz tę modlitwę za jakiego grzesznika z sercem skruszonym i wiarš, dam mu łaskę nawrócenia. Modlitewka ta jest następujšca:
O Krwi i Wodo, któraœ wytrysnęła z Serca Jezusowego, jako zdrój miłosierdzia dla nas- ufam Tobie.” (Dz186)
( cytowane fragmenty pochodzš z Dzienniczka s. Faustyny) --> a więc Bóg nie cieszy się, gdy dusze idš do piekła (= wybierajš piekło), jak to sšdzi i przypuszcza wielu ludzi....

,,Pewnego dnia o. Candido wypędzał złego ducha. Pod koniec egzorcyzmu zwrócił się do niego z drwinš: ,,Wynoœ się stšd! Pan Ci przygotował piękne mieszkanie, dobrze nagrzane!" Zły duch mu odpowiedział: ,,Ty nic nie rozumiesz. To nie On (Bóg) stworzył piekło. My sami je uczyniliœmy. On o nim nawet nie pomyœlał". Gdy w podobnej sytuacji zapytałem złego ducha, by się dowiedzieć, czy współpracował w tworzeniu piekła, usłyszałem w odpowiedzi: ,,Wszyscy wnieœliœmy swój wkład."
( Gabriele Amorth - ,,Wzynania egzorcysty", fragment ksišżki)

W tej sprawie, zachęcam jeszcze do zapoznania się z Katechizmem Koœcioła Katolickiego ( lub Kompendium KKK), lub też z Dzienniczkiem s. Faustyny, bo też można tam wiele znaleŸć:

BARDZO POLECAM STRONY:

http://faustyna.pl.w.interia.pl/
http://casimir.kuczaj.free.fr/Polski/Dzienniczek/

,,O, jak bardzo mnie rani niedowierzanie duszy. Taka dusza wyznaje, że jestem œwięty i sprawiedliwy, a nie wierzy, że jestem miłosierdziem, nie dowierza dobroci mojej. I szatani wielbiš sprawiedliwoœć mojš, ale nie wierzš w dobroć mojš.
Raduje się serce moje tym tytułem miłosierdzia.
Powiedz, że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła ršk moich sš ukoronowane miłosierdziem”

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: DZIEWCZYNA (---.netia.com.pl)
Data:   2005-10-19 17:04

Werdi z ust mi wyjęła to co chciałam napisac. To jest bardzo poważne pytanie i ja sie ciesze ze tu zostalo postawione i jeszcze bardziej ciesze sie z odpowiedzi az tylu ludzi.
To nie wstyd nie wiedziec ze cos jest złe - wstyd wiedzieć, że ktos nie wie i nie podzielic sie z nim swoją własną wiedzą....

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-10-19 22:45

Dobrze, na specjalne życzenie co poniektórych odpowiadam poważnie:
Bo Pan Bóg, to jest taki złośliwy i wredny gnom i oszust, który zwodzi ludzi i nabija ich w butelkę, opowiadając jakieś dyrdymały o niebie i życiu wiecznym. Ludzie dają się zwieść i dla tego nie mogą po śmierci trafić do nieba, bo niczego takiego nie ma. Natomiast jest królestwo bardzo pięknego ducha zwanego również Luciferem i każdy, kto tylko zechce, po śmierci trafi do jego świata i będzie mu tam bardzo dobrze. A ci naiwniacy, którzy uwierzyli w jakiegoś tam Boga, będą się przez całą wieczność błąkać w poszukiwaniu czegoś, co nie istnieje. Czy zadowoliłem? Jeśli nie, to mi przykro, ale leniwy jestem i nie będę się starał.
P.S.
Pytanie do Ks. Moderatora:
Kiedy wreszcie KK pójdzie z postępem i zacznie uczyć okultyzmu na lekcjach religii? Przecież niektóre Kościoły chrześcijańskie przegłosowały już, że piekła nie ma, homoseksualizm nie jest grzechem, tylko pożądaną, światłą i nowoczesną opcją światopoglądową, a pastorzyce lesbijki, w co poniektórych krajach skandynawskich, zapładniają się przy pomocy strzykawki (poprzedni numer „W drodze”). Tyko my tacy zacofani (nie wszyscy!). To, co z nami będzie proszę Księdza? Czy ktoś z forumowych katolików, dalej chce być taki zacofany? Ja nie! Precz z Katechizmem! Precz z Pismem Świętym! Czy jestem już wystarczająco postępowy? Chyba tak, bo zaczyna mi się robić dziwnie ciepło (pozytywny objaw, bo idzie zima). No to tym razem ja naprawdę skończyłem. Niech tę postępowo – okultystyczną licytację inni ciągną.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-10-20 01:37

Szkoda, że nie wszyscy potrafią i chcą prawidłowo odczytać przesłanie, zawarte w mądrych tekstach Michała z Zabrza. Dostrzegają w nich tylko złośliwostki, ironię, a pod jej płaszczem kryje się zatrwożenie o stan duszy naszych współbraci w Chrystusie za jakich się także uważają wszyscy, podobnie jak Sylwia, tudzież osoby ją popierające, myślą. Głupota ludzka jest porażająca. Katolik nie powinien tego typu, ("Jak to jest ze po swiecie blakaja sie dusze. Podobno zostaly zablokowane od dostepu do tamtego zycia. Dlaczego? Jak to jest ze Pan Bog na to pozwala.") to znaczy w ten sposób sformułowanych pytań stawiać. Gdyby więcej odpowiednich Ksiąg czytał, nie wykazywałby się taką ignorancją w sprawach Bożych. Owszem jest to Forum Pomocy, ale, chyba czas już zaprzestać wreszcie wierzyć szmatławym pismom z horoskopami, a zająć się odczytywaniem tego, co do nas kieruje Bóg w swoim słowie, zawartym w Piśmie św., a także nauce Kościoła Katolickiego zawartej w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Zamiast pouczeń, wklejam nieco różnych informacji dotyczących praktyk tak okultystycznych, jak i wrózbiarskich, paramedycznych w złym wydaniu (homeopatia i tp.), bowiem można to wszystko wsadzic do jednego worka, a stosowanie ich prowadzi prościutką drogą do... piekła.

"Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, PYTAŁ DUCHÓW i WIDMA, ZWRACAŁ SIĘ DO UMARŁYCH. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu" Pwt 18, 9-13

"Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie." Kpł 20, 27

„...Stosunek do magii w tradycji judeochrześcijańskiej pozostaje niezmieniony w zasadniczych rysach od tysięcy lat. Począwszy od najstarszych ksiąg Starego Testamentu poprzez Nowy Testament aż do Katechizmu Kościoła Katolickiego, który został wydany w 1992 r., stosunek do magii, czarów, wróżbiarstwa, spirytyzmu czy okultyzmu pozostaje jednoznacznie negatywny (Por. Wj 22, 17; Kpł 19, 31; 20, 27; Pwt 13, 6; 1 Sm 15, 23; Jr 27, 9; 29, 8; Iz 2, 6; 3, 2-3; 44, 25; 47, 12-15; Oz 4, 12; Mdr 17, 7-8; Ga 5, 20; Dz 8, 9-13; 19, 18-20; 13, 6-12; 16, 16-24; Ap 9, 12; 18, 23; 21, 8; 22, 15 - KKK 2116-2117).

Katechizm Kościoła Katolickiego o wróżbach i okultyzmie.
2115 Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może stanowić brak odpowiedzialności.
2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość 42. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.
2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - n a w e t w c e l u z a p e w n i e n i a m u z d r o w i a - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

Pozdrawiam wszystkich i proszę nie męczyć już Michała takimi pytaniami. Szczęść Boże.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-10-20 09:34

Dzięki Bogna!
Nie chodzi o pytanie o okultyzm wogóle. Tu pytania są uprawnione. Jak można jednak przyjmować za pewnik i najwyższy autorytet, kłamstwa jakiejś szachrajki z piekła rodem, odrzucać całe objawienie i kazać nam tłumaczyć Pana Boga z kłamstw szatana, za coś, czego Bóg nigdy nie zrobił i co jest absolutnie sprzeczne z Jego istotą?!!! Istna szataństwo, na katolickiej stronie. Są strony przecież satanistów.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-10-20 10:45

Zresztą nie zadano nam tu pytania. Pytanie brzmiałoby np.: Czy prawdą jest to, co głoszą okultyści, że..., nie, podano nam jako pewnik twierdzenie: Bóg oszukuje ludzi i trzyma ich po śmierci nie wiadomo gdzie. Dlaczego Bóg to robi? A my mamy tłumaczyć Boga z kłamstw szatana! Tymczasem jak pewnik, na podstawie tego, co nam objawił Bóg, a Kościół naucza, z wypowiedzi sylwii wynikają dwie rzeczy:
1. Kobieta, o której pisze nie rozmawiała ze swoja matką, tylko z szatanem. Naturalnie nie przesądza to w żaden sposób tego, co stało się z jej matką po śmierci. Nie znamy życia tej matki, nie wiemy, za kim się opowiedziała, natomiast wiemy, że szatan jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
2. Dwie osoby zostały przez szatana otumanione i zmierzają prostą drogą do piekła, kompletnie nie zdając sobie z tego sprawy. Ja mam im w tym pomagać? A niby, z jakiej racji? Tu nawrócenia trzeba, a nie odpowiedzi na bzdury i kłamstwa! Oto przykład, do czego prowadzi taka zabawa i nie przestrzeganie elementarnych przykazań kościelnych (Dz 8, 9 - 13, 19 - 24) i może jeszcze Dz 5, 1 - 11!; oby skończyło się tylko tak Dz 19, 13 - 16. Powodzenia sylwio!

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Robson (---.reebok.pl)
Data:   2005-10-20 13:16

Do Michała: sprzeciwiłbym się aż tak daleko idącej ingerencji w moją wypowiedź, bo przecież nie wszyscy zajmujący się spirytyzmem są oszustami: zdarzają się tacy, którzy naprawdę wierzą w to co robią: niestety na swoją zgubę i szkodząc innym, co wyjaśniono już dokładnie w poprzednich wypowiedziach. Moją intencją było jedynie uzupełnienie argumentacji poprzedników.
R.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-10-20 13:47

Do Robsona:
Nawet wierząc w te swoje brednie spirytyści, de facto są OSZUSTAMI. Bez względu na to, czy uznają, czy nie, wierzą, czy nie - PRAWDA sama w sobie zawsze jest obiektywna. A oni swoja działalnoscia oszukują innych, wyprowadzajac ich na manowce zycia. Więc ingerencja Michała, aby usunąć z wypowiedzi Robsona słowa 'często' była słuszna i konieczna. Bo nie 'często', a 'zawsze' zajmujacy sie spirytyzmem oszukują tych, którzy do nich przychodzą po 'prawdziwe' kontakty z duszami zmarłych przodków. Pozdrawiam, szczęść Boże.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Elanor (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-21 10:02

Całkiem na marginesie: Lubię Twoje ostre spojrzenie, Michale. Jednak KK nie twierdzi, że homoseksualizm jest grzechem, ale że to aktywność homoseksualna jest grzechem. Utożsamianie homoseksualizmu z aktywnością seksualną jest niestety następstwem przekonania rozpowszechnionego w tym świecie, że człowiek MUSI uprawiać seks, a czystość grozi okaleczeniem psychicznym.

 Re: Dlaczego Pan Bg pozwala na blokade dostepu duszom do tamtego zycia?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-10-21 15:42

Do Elanor: masz rację - przepraszam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: