logo
Sobota, 26 września 2020 r.
imieniny:
Kosmy, Damiana, Justyny, Łucji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Gietrzwałd. Przyszliśmy do Matki Bożej
 


IV Lidzbarska Pielgrzymka Piesza, która wyruszyła w piątek z Lidzbarka Warmińskiego, dotarła do Gietrzwałdu.

Wyruszyli w piątek z Lidzbarka Warmińskiego, by w niedzielę dotrzeć do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. – Kiedy widzę już wieżę kościoła w Gietrzwałdzie, czuję drżenie serca, bo docieram do Matki Bożej, by powierzyć jej swoje sprawy i pragnienia – mówi pan Marek. W sumie czterdzieści osób pielgrzymowało na IV Lidzbarskiej Pielgrzymce Pieszej do Gietrzwałdu.

 

Kiedy wyruszali po Mszy św., proboszcz parafii Świętego Piotra i Świętego Pawła w Lidzbarku Warmińskim ks. Roman Chudzik poprosił, by w sposób szczególny nieśli dziękczynienie za łaskę zdrowia. Bo mimo tego, że stan pandemii utrzymuje się od miesięcy, koronawirus mieszkańców miasta i okolicy nie dotyka. – I to dziękczynienie towarzyszy naszym modlitwom – mówi przewodnik pielgrzymki ks. Marek Witkowski, dyrektor Domu Formacyjnego św. Wojciecha w Mikoszewie.

 

– Czekaliśmy, jak będzie. Na początku, czy restrykcje zostaną zniesione. Później, czy nie będzie nowych – wspomina organizatorka pielgrzymki Izabela Borowa. – Dziś przyszliśmy do Matki Bożej – nie kryje radości.

Dla pana Marka droga do Gietrzwałdu to czas zjednoczenia z Bogiem i z Maryją. – Kiedy idę polną drogą, to myślę o bliskości Boga, że On jest. Widzę drzwi mojego serca, Jezus puka, ale klamka jest jedynie z mojej strony. I idąc mam poczucie, że otwieram Bogu te drzwi i zapraszam Go do siebie – wyznaje.

 

Krzysztof Kozłowski/Instytut Gość Media
www.archwarmia.pl