logo
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Bogusława, Bronisława, Ilony, Heleny, Agapita – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Hiszpania: 18 tys. młodych ludzi będzie uczestniczyć w akcjach letnich zorganizowanych przez salezjanów
 


“Lato Salezjańskie” w Hiszpanii to czas pełen zajęć i rekreacji dla tysięcy dzieci i młodzieży, będący kontynuacją pracy wychowawczej prowadzonej w ciągu roku szkolnego. Po dwóch latach ograniczeń spowodowanych pandemią, szacuje się, że w tym roku w akcjach organizowanych przez salezjanów w Hiszpanii weźmie udział 18 000 dzieci i młodzieży.

 

W okresie od czerwca do września zaplanowano około 160 akcji dla młodzieży. Oferta obejmuje 102 inicjatywy w ramach “Lata w mieście”, tj. zajęcia w samych ośrodkach, które zachęcają do jeszcze większego uczestnictwa; 23 obozy przyrodnicze i 31 obozów w ramach Szlaku Wychowania do Wiary (IEF), ukierunkowanych przede wszystkim na opiekę duchową i duszpasterską nad młodzieżą. Wszystkie te propozycje można będzie zrealizować dzięki zaangażowaniu około 300 salezjanów i 2750 wolontariuszy młodzieżowych, młodych ludzi, którzy poświęcają część swoich wakacji, aby towarzyszyć dzieciom i młodzieży.

 

W tym roku odbędzie się również “Campobosco”, wydarzenie, w ramach którego młodzi ludzie z inspektorii hiszpańskiej i portugalskiej spotkają się w Turynie (Włochy) w dniach od 30 lipca do 8 sierpnia, aby odwiedzić miejsca, które odegrały fundamentalną rolę w historii Księdza Bosko i w początkach dzieła salezjańskiego. Oczekuje się, że weźmie w nim udział 660 młodych Hiszpanów. Ponadto jedna grupa weźmie udział w Europejskiej Pielgrzymce Młodzieży, organizowanej przez Konferencję Episkopatu Hiszpanii, która odbędzie się w Santiago de Compostela.

 

Ale lato to także czas formacji. Godelleta (Walencja), Sanlúcar la Mayor (Sewilla), Llinars del Vallés (Barcelona) i Mohernando (Guadalajara) to miejsca, w których odbędą się Dni formacyjne dla animatorów, w których weźmie udział około 150 młodych ludzi. Celem jest formacja duchowa, ale także szkolenie techniczne, aby mogli dalej i jeszcze lepiej wypełniać swoje zadania animowania innych młodych ludzi.

 

Salezjanie, członkowie Rodziny Salezjańskiej i wychowawcy również skorzystają z tego czasu, by odbyć swoją formację. Wśród potwierdzonych już spotkań są “Dni Doskonalenia Teologiczno-Duszpasterskiego”, które odbędą się w Santiago de Compostela w dniach 22-24 lipca z udziałem grupy salezjanów. Ks. Jesús Rojano SDB wygłosi konferecncję na temat: “Spojrzenie na współczesną kulturę młodzieżową”, chcąc pomóc swoim współbraciom lepiej zrozumieć młodych ludzi i spojrzeć na nich tak, jak widział ich Ksiądz Bosko.

 

zyciezakonne.pl