logo
Czwartek, 08 grudnia 2022 r.
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
II Międzynarodowy Konkurs Sztuki Współczesnej - Quadriennale Betesda
 


Fundacja Betesda, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce zapraszają na II Międzynarodowy Konkurs Sztuki Współczesnej QUADRIENNALE BETESDA.


Temat: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.

 

Słowa Jana Pawła II podkreślają, że każda osoba ma w sobie dobro i piękno, ale zdarzają się chwile, kiedy jako ludzie i społeczeństwa czujemy się jak poraniona, chora i sucha ziemia. I do tej współczesnej ziemi, jaką jesteśmy i na której żyjemy, naznaczonej pandemią, pełnej cierpienia, grzechów, niemocy i słabości ludzkiej natury przychodzi Duch Święty ze swoją mocą, nadzieją, mądrością, pokojem i radością.


Quadriennale Betesda to zaproszenie dla Twórców, do podjęcia wyzwania i poszukiwania odpowiedzi na pytania: co w nich wymaga odnowy? Jak Duch Święty działa w życiu doczesnym i ich życiu? Jak Duch Święty zmienia świat wokół nich? Kim jest Duch Święty i jak działał w życiu Jana Pawła II? Quadriennale Betesda to zaproszenie do artystycznej dyskusji, która niesie przesłanie nadziei i miłości do Boga, człowieka i ziemi.

 


Do udziału w konkursie Pro Quadriennale Betesda dla Profesjonalistów zapraszamy Twórców, którzy posiadają wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie w dziedzinie artystycznej, w następujących kategoriach sztuki współczesnej:


1. Malarstwo.
2. Grafika i rysunek.
3. Rzeźba.
4. Ikona.
5. Sztuka synkretyczna, happening, instalacje, taniec.
6. Fotografia.
7. Plakat, ilustracja, grafika komputerowa.
8. Muzyka.
9. Film, Video art, Etiuda filmowa, film krótkometrażowy.
10. Poezja.


Nagrodą Główną w konkursie jest Indywidualna Wystawa Sztuki w 2022 roku w Warszawie, w Galerii Porczyńskich, Pakiet promujący Zwycięzcę w Mediach: Radiu, Tv i Prasie internetowej, oraz nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów i organizatorów.


Ponadto, Międzynarodowe Jury wyłoni jednego Zwycięzcę w każdej z dziesięciu kategorii sztuki. Nagrodą główną dla Zwycięzców w każdej kategorii, którzy otrzymają Wyróżnienia jest zbiorowa wystawa Zwycięzców w 2022 roku w Galerii Porczyńskich w Warszawie, Pakiety promocyjne dla Zwycięzców w Mediach, TV i Prasie internetowej, oraz nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów i organizatorów.


Dodatkowo w pierwszym etapie głosowania Jury wyłoni Twórców, wśród Profesjonalistów i Nieprofesjonalistów, którzy zostaną zakwalifikowani do wystaw pokonkursowych Quadriennale Betesda w 2021 roku w: Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce od października do grudnia 2021 roku. Każdy z Twórców, który zakwalifikuje się do udziału w wystawach, otrzymuje Dyplom Laureata Konkursu. W wystawach pokonkursowych Quadriennale Betesda 2021, zobaczyć również będzie można sztukę zaproszonych Gości Specjalnych oraz twórczość Artystów, wchodzących w skład Jury.

 

Wśród Laureatów pierwszego etapu Jury wybierze Zwycięzców wśród Profesjonalistów.

Zgłoszenie do udziału w konkursie jest bezpłatne.
Zgłoszenia dzieł sztuki można przesyłać do 31 lipca na adres: office@betesdaart.com, edukacja@mt514.pl


W skład międzynarodowego Jury wchodzą między innymi: Piotr Młodożeniec, Steve Hauk, Artur Majka, Giorgi Kobiashvili, Larry Flynn, Marek Sajduk, Piotr Ostrowski, Marta Carillon, Piotr Zarębski, Damian Żurawski, Paweł Goliszek, Artur Wąsowski, Daniele Bettuzzi, Adam Wołosz, Marek Tomaszewski, Georg Siebert, Anna Jachimczyk, Piotr Szewczyk, Piotr Dmitrowicz i wiele innych znakomitych osobowości i artystów.


Wśród prac zaproszonych Gości na wystawach Quadriennale Betesda między innymi będzie można zobaczyć dzieła Marka Jaromskiego, Jacka Hajnosa, Mai Borowicz, Adama Buki, Ann Kate, Marleny Wąsowskiej, Krzysztofa Sokolovskiego, a także innych Artystów.


Więcej szczegółów na oficjalnej stronie Qudriennale Betesda: www.betesdaart.com