logo
Sobota, 20 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Bernarda, Sabiny, Samuela, Sobiesława – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
III tydzień nowenny tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu
 


Od 12 czerwca w Archidiecezji Krakowskiej trwa nowenna tygodni przed sierpniową uroczystością 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Dziś rozpoczyna się trzeci tydzień.

 

W niedzielę, 22 sierpnia 2021 roku w czasie VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik arcybiskup Marek Jędraszewski rozpoczynając przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu mówił: „inaugurujemy tę niezwykłą nowennę, aby iskra, która stąd – zgodnie z wolą Pana Jezusa – ma iść na cały świat sprawiała, że coraz to nowi ludzie, w nowych zakątkach naszego globu będą mogli z coraz większym zaufaniem i z coraz bardziej głęboką wiarą powtarzać Jezu, ufam Tobie!”.

 

Przez kolejne miesiące zgłębialiśmy treść poszczególnych fragmentów papieskiego Aktu zawierzenia korzystając z rozważań Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Od niedzieli 12 czerwca rozpoczynamy w Bazylice Bożego Miłosierdzia nowennę tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Zakończy się ona 13 sierpnia, w przededniu głównych uroczystości 20-lecia, które będziemy przeżywać w Łagiewnikach. Zapraszamy do włączenia się w nowennę Sanktuaria i Parafie Bożego Miłosierdzia w Polsce i na świecie oraz wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

 

Pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy zarówno tych, którzy uczestniczyli w comiesięcznym przygotowaniu, jak również tych, którzy dołączyli później lub teraz pragną je rozpocząć. Materiały zawierają: temat tygodnia, fragment „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, krótkie rozważanie na każdy dzień Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – powtórzenie najważniejszych myśli z wcześniejszych comiesięcznych opracowań oraz tekst Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Tekst nowenny na poszczególne tygodnie będzie dostępny w kolejne piątki na stronie Archidiecezji Krakowskiej www.diecezja.pl oraz na stronie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia www.misericordia.eu.

 

Ks. Zbigniew Bielas

diecezja.pl