logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kieleckie dekanaty czuwają
 


Codziennym czuwaniem modlitewnym we wszystkich dekanatach diecezja kielecka kończy Rok Eucharystii.
"Modlitwy będą podziękowaniem za dar pontyfikatu Jana Pawła II oraz prośbą o Jego szybką beatyfikację" – mówi ks. Dariusz Gącik, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Czuwania zaplanowano na cały październik.
 
Dzisiaj odbędą się w dekanacie wodzisławskim, jutro – w daleszyckim, w czwartek – w chmielnickim, następne jeszcze w tym tygodniu są: Kielce-Południe, Jędrzejowski i Kazimierski.
 
"Podczas tego czuwania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski, uczczenie godziny śmierci Papieża i uroczysta Msza Święta w intencji Ojca Świętego."
 
Czuwanie całej diecezji kieleckiej odbędzie się w Dniu Papieskim, 16 października: "Dzień wcześniej, 15-ego października będzie ogólnopolskie wieczorne czuwanie młodzieży; również w poszczególnych parafiach naszej diecezji młodzież się zgromadzi, żeby dziękować Panu Bogu za dar Jana Pawła II."
 
Przez cały październik odbywają się też spotkania modlitewne w parafiach. Np. w najbliższy czwartek, piątek i sobotę w klasztorze Sióstr Karmelitanek w Kielcach będzie przeżywane Triduum Eucharystyczne. Katechezy będzie głosił ks. prof. Józef Kudasiewicz.