logo
Środa, 22 września 2021 r.
imieniny:
Maurycego, Milany, Tomasza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Kultura: domena naukowców czy dom mieszkalny człowieka?
 


Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na spotkanie, które odbędzie się 28. października 2010 o godzinie 17:00, w siedzibie Instytutu, przy ulicy Kanoniczej 18, pod tytułem: Kultura: domena naukowców czy dom mieszkalny człowieka?

Temat naszej dyskusji nawiązuje do przemówienia Jana Pawła II w Leuven w 1985 r. W spotkaniu wezmą udział: o. prof. UPJPII dr hab. Jarosław Kupczak OP, a także Pan dr Dariusz Radziechowski, autor książki wydanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego, Teologia kultury integralnej. Antropologiczne studium myśli Karola Wojtyły - Jana Pawła II.

Książka podejmuje całościową analizę teologii kultury w oparciu o myśl i nauczanie Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Wskazuje na antropologiczne podstawy adekwatnej dyskusji o kulturze, ukazując człowieka jako tego, który żyje kulturą i żyje poprzez kulturę zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i wspólnotowym. Człowieka, który ma możliwość tworzenia nie tylko piękna dzieł zewnętrznych, ale i piękna własnej duszy. Książka stara się także ukazać adekwatną relację kultury i religii, oraz wskazuje na stan współczesnej kultury, jej kryzys, a zarazem możliwe kierunki rozwoju.