logo
Poniedziałek, 24 września 2018 r.
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny, Hermana, Pacyfika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Refleksja maryjna

Otoczyć opieką Ciało


"Maryja owinęła Go w pieluszki". Bóg oddał się w ręce Maryi. Powierzył swoje Ciało w ręce Maryi, aby mogła się Nim opiekować. Tak, jak powierzył się w ręce Marii z Betanii, przy namaszczeniu przed złożeniem do grobu, jak też powierzył się w ręce świętych kobiet, które złożyły Go do grobu.

Odnajdujemy zaskakującą równość żłóbka i krzyża, wydania na świat i wydania na krzyż, owinięcia w pieluszki i owinięcia w płótno, złożenia w stajence i złożenia do grobu.

Jezus powierzył się rękom kobiet, aby opiekowały się Jego Ciałem. Sądzę, że ta symbolika otwiera możliwość istnienia urzędu kobiecego w Kościele, urzędu czułości i współczucia w opiece nad Ciałem Jezusa. Kiedy Piotr mówił o kobietach, mówił o "niezachwianym spokoju i łagodności ducha" (1 P 3, 4). O duszy łagodnej i spokojnej, bo niezachwianej, silnej i wytrwałej, ale nie przesłodzonej. Współczesne chrześcijanki powinny oddać całą swoją siłę, słodycz, czułość - całą swoją moc. Posługa adoracji wypełnia się coraz częściej w nagości wiary, a nie w porywie wrażliwości.

Opiekować się Ciałem podczas adoracji i opiekować się Ciałem w ubogich, bezbronnych. Ciało Chrystusa jest dzisiaj tak zranione, tak bardzo zranione.

G. Blaquiere

teksty pochodzą z książki: "Z Maryją na co dzień - Rozważania na wszystkie dni roku"
(C) Copyright: Wydawnictwo SALWATOR,   Kraków 2000
www.salwator.com

 

Patron DniaŚw. Pacyfik z San Severino
 
kapłan


Św. Pacyfik urodził się w roku 1653. Wcześnie został sierotą i wychowywał się u swego wuja. Mając lat siedemnaście wstąpił do zakonu franciszkanów obserwantów. Otrzymawszy święcenia, rozpoczął pracę kapłańską w małej wiosce w Apeninach. Po siedmiu latach owocnego duszpasterzowania dotknięty został ciężką chorobą, wskutek której do końca życia był inwalidą. Nadal jednakże oddawał się modlitwie, nie zatraciwszy cnoty cierpliwości ani samo zaparcia. Miał niezwykły dar proroczy.

jutro: bł. Władysława

wczoraj
dziś
jutro