logo
Sobota, 21 maja 2022 r.
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm

Komentarz liturgiczny

Kiedy świat nas nienawidzi z powodu Chrystusa
   
Byłoby wielkim błędem powiedzieć sobie: skoro jestem nienawidzony, to znaczy, że należę do Chrystusa. Nie jest to takie proste. Można być nienawidzonym, ponieważ jest się złym człowiekiem – nieprawdziwym, niemiłosiernym, niesłownym, nieżyczliwym, nieludzkim. Taka nienawiść nie jest żadnym powodem do chluby, wprost przeciwnie – woła o nawrócenie. Być nienawidzonym z powodu Chrystusa – to jest możliwe tylko wtedy, gdy kochamy tych, którzy nas nienawidzą. Gdy błogosławimy, a nie złorzeczymy, gdy modlimy się za swoich prześladowców. Jeśli tak jest, możemy być pewni, że jesteśmy nienawidzeni z powodu Chrystusa, z powodu podobieństwa do Niego. Wtedy sami możemy być znakiem wołającym o nawrócenie.

Panie Jezu Chryste, wiem, że świat ma prawo mnie nienawidzić, bo często brakuje mi miłości i dobroci. W odpowiedzi chcę kochać, dlatego potrzebuję Twojej siły. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
 

Rozważania pochodzą z książki
 
o. Michał Legan OSPPE
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 

Patron Dniaśw. Jan Nepomucen
 
kapłan i męczennik

Św. Jan z Nepomuka urodził się około roku 1350. Jako wikariusz generalny archdiecezji praskiej bronił praw Kościoła i naraził się królowi Wacławowi IV, który kazał go zabić i wrzucić do rzeki Wełtawy 20 marca 1393 roku. Relikwie św. Jana spoczywają w katedrze św. Wita w Pradze.

jutro: św. Rity

wczoraj
dziś
jutro