logo
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r.
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji, Epipodiusza, Leonida – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Radość misyjna
 
Już widok pustego grobu napełnił kobiety zdumieniem. Ich radość wzrosła niepomiernie, gdy anioł oznajmił im wielką nowinę o zmartwychwstaniu. Tak naprawdę jednak prawdziwa radość przepełniła je dopiero na skutek osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym. Radość przywracająca nadzieję, dająca odwagę. Radość misyjna, bo nie sposób zatrzymać ją tylko dla siebie. Tak podpowiada serce, tak nakazuje Zmartwychwstały. Jezus daje im odwagę do wykonania tego, co poleca: mają ewangelizować apostołów, gdy ci zwątpili. Moje spotkanie ze Zmartwychwstałym też napełnia mnie radością, bo On wchodzi w całą moją egzystencję, by ją od wewnątrz przemieniać. Daje mi odwagę, aby moja radość też była misyjna.

Zachęcasz mnie, Panie, abym dzielił się z innymi moją radością ze spotkania z Tobą. Daj mi odwagę, aby moja Pascha była misyjna, bym niczego i nikogo się nie bał, bo Ty jesteś ze mną.
 


Rozważania pochodzą z książki
ks. Janusz Lekan
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl 
 

Patron Dniaśw. Epipodiusz i Aleksander
męczennicy

Św. Epipodiusz i Aleksander, dwaj młodzi chrześcijanie z Lugundu, pochodzili z dobrych rodzin. Za czasów Marka Aureliusza trwały w mieście gwałtowne prześladowania. Obaj zostali uwięzieni i postawieni przed rzymskim namiestnikiem. Skwapliwie i bez cienia strachu oświadczyli, że są chrześcijanami. Zeznanie to zdziwiło namiestnika, który wiedział co ich czeka. Namiestnik musiał wypełnić swój obowiązek. Uwięził ich osobno i usiłował namówić młodszego Epipodiusza, aby porzucił wiarę. Ale młodzieniec pozostał niewzruszony. Rozciągnięto go na kracie, a boki rozdarto kleszczami. W końcu ścięto go. Dwa dni później przyszła kolej na Aleksandra. Jednak to co się stało z jego towarzyszem, nie przeraziło go; podziękował tylko Bogu za taki przykład i wyraził stanowcze życzenie, aby połączyć się z przyjacielem. Został skazany na biczowanie, ale nie odstąpił od wiary. W końcu ukrzyżowano go.

jutro: św. Wojciecha

wczoraj
dziś
jutro
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale