logo
Poniedziałek, 24 września 2018 r.
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny, Hermana, Pacyfika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Słuchać, żeby usłyszeć
 
„Uważajcie więc, jak słuchacie” (Łk 8, 18). Jeśli nie potrafimy słuchać, wówczas z trudnością rozumiemy świat i innych ludzi. Osoby nieumiejące słuchać irytują, trudno z nimi wytrzymać. Słuchanie w odróżnieniu od słyszenia, będącego odbieraniem dźwięków z otoczenia, jest związane z podjęciem wysiłku i zaangażowaniem w relację. Aktywne słuchanie prowadzi nie tylko do zdobycia informacji, ale i do poznania punktu widzenia oraz intencji rozmówcy. Jak zatem słuchamy słów Jezusa? Czy słuchamy ich z wiarą i posłuszeństwem, czyli z pragnieniem, by je przyjąć i wypełnić? Czy szanujemy Tego, który do nas mówi?
 
Oby głos Twój, Panie, dobiegł do uszu moich. Obym pragnął przyjąć i wypełnić wolę Twoją, Boże, ukrytą w słowach Twoich. Obym kochał Ciebie, Chryste, który jesteś Słowem.


Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
 
 

Patron DniaŚw. Pacyfik z San Severino
 
kapłan


Św. Pacyfik urodził się w roku 1653. Wcześnie został sierotą i wychowywał się u swego wuja. Mając lat siedemnaście wstąpił do zakonu franciszkanów obserwantów. Otrzymawszy święcenia, rozpoczął pracę kapłańską w małej wiosce w Apeninach. Po siedmiu latach owocnego duszpasterzowania dotknięty został ciężką chorobą, wskutek której do końca życia był inwalidą. Nadal jednakże oddawał się modlitwie, nie zatraciwszy cnoty cierpliwości ani samo zaparcia. Miał niezwykły dar proroczy.

jutro: bł. Władysława

wczoraj
dziś
jutro