Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Poniedziałek, 30 marca 2020 r.
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda, Amadeusza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
skrzynka intencji
___________________
 
 reklama
 

Komentarz liturgiczny

Być jednością

Dzisiaj rozpoczyna się obchodzony od początku ubiegłego wieku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to czas refleksji nad dramatem podziałów wspólnoty chrześcijańskiej. Pragniemy przyłączyć się do modlitwy Jezusa, który przez swoją Męką gorąco prosił Ojca o ducha jedności dla swoich uczniów: „aby wszyscy byli jedno” (J 17, 21). Istotą jedności jest przede wszystkim posłuszeństwo Ewangelii, by w ten sposób wypełniać wolę Boga. W najbliższych dniach pamiętajmy o tym, że wszyscy jesteśmy wezwani do budowania jedności przez wspólną modlitwę, nawrócenie serca i świętość życia.

Boże, mój Ojcze, wiem, że prawdziwa jedność jest zawsze Twoim darem. Ty łagodzisz spory i uciszasz burze, które miotają łodzią Twego Kościoła. Wejrzyj na mnie z miłością i uczyń narzędziem jedności.


Rozważania pochodzą z książki
Jarosław Krawiec OP
Edycja Świętego Pawła
www.edycja.pl
 
 

Patron DniaŚw. Jan Klimak
 
opat

Św. Jan "Scholastyk", zwany Klimakiem, żył na przełomie VI i VII wieku. Gdy miał szesnaście lat, wyrzekł się dóbr ziemskich, by poświęcić się Bogu, i wstąpił do klasztoru. Przez czterdzieści lat żył jako pustelnik w Palestynie u stóp góry Synaj. W roku 600 został wybrany opatem na Synaju i przełożonym-generałem wszystkich zakonników i eremitów w tym kraju. Sława jego była tak wielka, iż św. Grzegorz Wielki, papież, napisał do niego, polecając się jego modlitwom. Jego słynne dzieło "Drobina doskonałości do raju" zostało napisane na zamówienie. Jest to zwięzły traktat duchowy, zawierający kilkanaście przykładów, które opisują ówczesne życie klasztorne. Kontemplacja nieba i ciągłe ćwiczenie w pokorze, miłości Bożej i modlitwie były mu pociechą i ulgą w ziemskiej pielgrzymce. 30 marca 645 roku świątobliwy mąż zmarł w swojej pustelni, która była świadkiem jego nieprzerwanej łączności z Bogiem.

jutro: św. Beniamina

wczoraj
dziś
jutro