logo
Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Stworzony z myślą o wszystkich, którzy mieli okazję być, planują wyjazd lub marzą, by pielgrzymować do San Giovanni Rotondo - do grobu Świętego Ojca Pio z Pietrelciny – www.doojcapio.pl - to nowy portal pielgrzymkowy firmowany przez redakcję dwumiesięcznika "Głos Ojca Pio".
 
Po raz dwunasty na Jasną Górę przybędą w pielgrzymce pracownicy leśnictwa, gospodarki wodnej i parków narodowych, wyższych i średnich szkół leśnych oraz przedstawiciele ruchów ekologicznych. Pielgrzymce 20 września przewodniczyć będzie bp Edward Janiak, odpowiedzialny z ramienia Episkopatu za duszpasterstwo tego środowiska.
 
„Życie codzienne katolika w PRL” - to tytuł najnowszej części cyklu „Przez Morze Czerwone. Kościół w Polsce pod rządami komunistów”. Jego kolejne odcinki przygotowywane we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej dodawane są do „Gościa Niedzielnego”.
 
Media donoszą: w Polsce rośnie liczba rozwodów. To prawda. Jednak sprzyjanie tym tendencjom, wykorzystywanie ich w celach marketingowych, traktowanie ludzkich tragedii w kategoriach towaru jest sprawą co najmniej smutną i niepokojącą. I TARGI WIERNOŚCI, organizowane w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych dla młodzieży są odpowiedzią na zorganizowane po raz pierwszy w Polsce Targi rozwodowe.
 
„Przez niego rozsiewam pociechy dla dusz cierpiących, udręczonych. Przez niego upodobało mi się rozgłosić cześć dla miłosierdzia Mojego, a przez to dzieło Miłosierdzia więcej dusz do Mnie zbliży, aniżeli on dzień i noc rozgrzeszał aż do końca życia swego, bo tak pracowałby tylko do końca życia, a przez dzieło to pracował będzie do końca świata” – takie słowa o ks. Michale Sopoćce skierował do św. Faustyny Kowalskiej Chrystus 30 sierpnia 1937 roku, co zapisała w Dzienniczku. Ks. Sopoćko w swoich wspomnieniach o s. Faustynie zanotował, że sprawę kultu Miłosierdzia Bożego, a w szczególności ustanowienie święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy uważa za „jeden z głównych celów swojego życia”. Dzisiaj korzystamy z owoców jego pracy.
 
Ks. Michał Sopoćko – spowiednik s. Faustyny i orędownik Bożego Miłosierdzia – zostanie wyniesiony na ołtarze 28 września 2008 r. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Mszy Świętej beatyfikacyjnej przewodniczyć będzie abp Angelo Amato, prefekt Kongregacji do Spraw Świętych.
 
W województwie małopolskim rozpoczęła się kampania edukacyjno – profilaktyczna „Dlaczego STOP narkotykom?” Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Celem przedsięwzięcia jest zapobieganie zażywaniu narkotyków a także ukazanie konsekwencji ich zażywania.
 
„Polska odnawia małżeńskie śluby” to hasło Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. „Zapraszamy małżeństwa szczęśliwe, by podziękowały Bogu za radość trwałego związku, zapraszamy szczególnie gorąco małżeństwa zagrożone, by się oddały w opiekę Jasnogórskiej Królowej Rodzin, zapraszamy także osoby porzucone, ale wierne przysiędze małżeńskiej, by nabrały sił do bohaterskiego świadectwa życia wyznawaną wiarą” – zachęcają organizatorzy. Także w parafiach w niedzielę 28 września na jednej z Mszy św. małżonkowie będą mogli odnowić przysięgi ślubne. Centralnej Eucharystii na Jasnej Górze będzie przewodniczył bp Kazimierz Górny, przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny.
 
Około 3 tys. niesłyszących i ich opiekunów spodziewanych jest na Jasnej Górze 13 września. Ogólnopolska Pielgrzymka Głuchych i Głuchoniemych przybędzie po raz 26. Eucharystii będzie przewodniczył bp Antoni Długosz, który swoje pozdrowienia i homilię skieruje, posługując się językiem migowym.
 
Ksiądz prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz został wybrany nowym sekretarzem generalnym Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (ComECE). Biskupi – członkowie ComECE, za aprobatą Stolicy Apostolskiej, mianowali go na trzyletnią kadencję. Zastąpił na tym stanowisku ks. Noëla Treanora, wybranego biskupem w Północnej Irlandii 29 czerwca br. Ks. Mazurkiewicz przejmie obowiązki 1 października. Biskup Adrianus van Luyn, biskup Rotterdamu i przewodniczący ComECE, przyjął nominację ks. Mazurkiewicza, duchownego z Polski, jako znak nadziei dla Kościoła w Europie – poinformował sekretariat ComECE.
 
 
1  
...
1161  
1162  
1163  
1164  
1165  
1166  
1167  
1168  
1169  
...