logo
Piątek, 17 września 2021 r.
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe w Gdyni ma zaszczyt zaprosić nauczycieli klas gimnazjalnych i licealnych na 20- godzinny kurs zatytułowany 'Jak poruszyć wolę i serce ucznia- wprowadzenie w integralny model pedagogii'.
 
W środę rano, 9 września 2009, zmarł w szpitalu biskup Andrzej Śliwiński, pierwszy ordynariusz elbląski. Miał 70 lat.
 
Przypomnienie, dlaczego procedura in vitro jest niedopuszczalna, skierował do parlamentarzystów przewodniczący Rady ds. Rodziny bp Kazimierz Górny. Biskup podkreślił także, że są już w Polsce ośrodki naprotechnologii, które wykazują się skuteczną pomocą małżeństwom w leczeniu niepłodności.
 
Kolejne spotkanie z cyklu 'Powrót magii' na temat duchowych zagrożeń w kulturze odbędzie się 13 września 2009 (niedziela) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi Robert Tekieli - dziennikarz i publicysta katolicki.Wstęp na spotkanie jest wolny. Dobre Miejsce, ul.Dewajtis 3, Warszawa - las bielański. Płyty z pierwszego spotkania do kupienia są na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl
 
Trosce o duchowy rozwój osób niepełnosprawnych poświęcony był II Kongres Osób Niepełnosprawnych diecezji legnickiej, który odbył się 28 i 29 sierpnia br. w Legnicy i Legnickim Polu. Spotkanie zostało przygotowane w 10 rocznicę I Kongresu, który miał miejsce w 1999 r., połączono je także z 10 diecezjalną pielgrzymką osób niepełnosprawnych.
 
Poznańska parafia Zmartwychwstania Pańskiego prowadzona przez księży zmartwychwstańców we współpracy z firmą Sprog organizuje warsztaty poświęcone organizacji, redakcji i wydawaniu parafialnych gazetek. Organizatorom zależy na rozpropagowaniu idei parafialnej prasy poprzez ukazanie, że niewielkim kosztem, przy zaangażowaniu kilku osób, można prowadzić profesjonalną redakcję, która pełni rolę nie tylko medium integrującego parafian, ale i ważnego pomostu między wiernymi i duchowieństwem.
 
I Katolickie Dni Społeczne dla Europy pod hasłem "Solidarność - wyzwaniem dla Europy" odbędą się w dniach 8-11 października 2009 roku w Gdańsku. Organizowane są one przez Komisję Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) w Brukseli oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Uczestnikami spotkania będą osoby duchowne, naukowcy, działacze społeczni, eksperci, politycy oraz młodzież z całej Europy.
 
Zaniepokojenie doniesieniami o likwidacji szkół oraz lekceważeniu katechezy w środowiskach życia emigracyjnego wyraża w liście do Polaków mieszkających za granicą abp Zygmunt Zimowski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji. W pierwszych dniach nowego roku szkolnego zwraca on też uwagę na rolę kapłanów w procesie patriotycznego i religijnego wychowania i nauczania.
 
Z inicjatywy Caritas Polska i Redakcji Programów Katolickich TVP S.A. odbędzie się 5 września 2009 r. na Rynku w Rzeszowie piknik rodzinny. Hasło akcji: „Tornister pełen uśmiechów”. 1500 najbardziej poszkodowanych dzieci otrzyma wyprawki szkolne.
 
Dożynki Jasnogórskie odbędą się 5 i 6 września. Uroczystej sumie będzie przewodniczył w niedzielę biskup ełcki Jerzy Mazur, a homilię wygłosi bp Jan Styrna, delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa rolników.
 
 
1  
...
1233  
1234  
1235  
1236  
1237  
1238  
1239  
1240  
1241  
...