logo
Poniedziałek, 24 września 2018 r.
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny, Hermana, Pacyfika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Abp Ryś do młodych: czy wzrastacie w łasce u Boga i u ludzi?
2018-09-18 18:00
– Są ludzie, którzy ukazują ewangelię swoim życiem. Są ludzie, w których życiu widać ewangelię wypełnioną w ich osobie, w ich postępowaniu, w ich życiu. Dlatego czytamy dziś tę ewangelię o odnalezieniu Jezusa w świątyni, bo jesteśmy przekonani co do tego, że ona wypełniła się w osobie i w życiu św. Stanisława Kostki. W tej samej mierze ta ewangelia jest nam zadana, żeby i w naszym życiu mogła się ona spełnić! –  mówił do młodych arcybiskup łódzki.  
 
Watykan: ogłoszono konstytucję apostolską o Synodzie Biskupów
2018-09-18 18:00
W Watykanie ogłoszono dziś konstytucję apostolską Episcopalis communio, dotyczącą instytucji Synodu Biskupów. Jedną z wprowadzanych przez nią nowości jest ustanowienie konsultacji poprzedzających Synod, a także postanowienie, że dokument końcowy Synodu ma udział w nauczaniu zwyczajnym Ojca Świętego.  
 
Wadowice: zakonnica starsza niż Niepodległa świętowała 104. urodziny
2018-09-18 17:00
Jedna z najstarszych zakonnic w archidiecezji krakowskiej, s. Adamina Koczur skończyła 104 lata. 81 lat temu jubilatka wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim.    Pochodząca z Andrychowa s. Adamina od 1992 r. przebywa na emeryturze w Wadowicach. Wcześniej, od 1975 r. do 1984 pełniła funkcję przełożonej wadowickiego Domu Zakonnego i Domu Opieki. Od 1976 była odpowiedzialna za budowę nowego domu. Placówka miała służyć starszym siostrom jak i podopiecznym. W 1983 budynek stanął w stanie surowym.   Obecnie dom służy siostrom emerytkom. Działa tu także Dom Opieki im. św. Brata Alberta. Siostry prowadzą także kuchnie dla bezdomnych w Wadowicach i Andrychowie.   Siostra Adamina Maria Koczur urodziła się 6 września 1914 r. w Andrychowie. Gdy miała 23 lata, wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Krakowie. Przy obłóczynach otrzymała imię Adamina.   Zdaniem przełożonej wadowickiego domu, ponad stuletnią jubilatkę cechuje wielki hart ducha, pokorna mądrość i niezwykła ufność w opiekę Bożą. „Siostra nadal służy Panu Bogu i ludziom przede wszystkim modlitwą” – zapewniła s. Urszula.   S. Adamina została ochrzczona w kościele św. Macieja w Andrychowie, gdzie przynieśli ją 2 dni po urodzeniu rodzice – Karolina i Franciszek. KAI, rk / Wadowice fot. albertynki.pl www.diecezja.pl 
 
Kromka chleba dla sąsiada 2018
2018-09-18 16:00
Caritas, przychodząc z pomocą osobom niedożywionym i głodnym, prowadzi kampanię społeczną „Kromka chleba dla sąsiada”.   
 
O 100. rocznicy odzyskania niepodległości - konferencja
2018-09-18 16:00
O przygotowaniach do jasnogórskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozmawiali uczestnicy Konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli woj. śląskiego. Spotkanie odbyło się we wtorek, 18 września w Sali Papieskiej na Jasnej Górze.   
 
Czy w swoim bracie kapłanie widzisz dar czy problem? – pierwszy wieczór kapłański z kardynałem Tagle w łódzkiej katedrze
2018-09-18 15:00
Już po raz drugi kapłani z Archidiecezji Łódzkie zostali zaproszeni przez arcybiskupa Grzegorza Rysia do łódzkiej katedry, aby uczestniczyć w trzech wieczorach rekolekcyjnych. W tym czasie wysłuchają konferencji, które wygłosi ksiądz kardynał Luis Antonio Tagle z Manili na Filipinach.
 
Akcja Kredkobranie dla polskich dzieci na Litwie, Białorusi i Ukrainie
2018-09-18 14:00
Do końca września można wesprzeć polskich uczniów mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. – Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają w Polsce inicjatywę „Kredkobranie” – mówi Anna Lastowska, nauczycielka z Gimnazjum Żejmiana w litewskim Podbrodziu. Akcja prowadzona jest w Małopolsce przez Fundację „Ignatianum” oraz Stowarzyszenie „Korzenie”.  
 
Polsko, gdzie są groby twoich synów? - 79. Rocznica agresji ZSRR na Polskę
2018-09-18 14:00
„Ofiara tych naszych braci i sióstr, córek i synów naszego Narodu, ma owocować. Najpierw w nas, wielkim umiłowaniem sprawy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Ma owocować w nas umiłowanie Boga ponad wszystko. Ma owocować szukaniem dróg pokoju, przebaczenia, pojednania, rozwijania się wolnego Narodu. Ma owocować w nas szlachetnością”- mówił w swojej homilii ksiądz prałat Ireneusz Kulesza.  
 
Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa – XI Zjazd Gnieźnieński (21-23 września)
2018-09-18 14:00
„Dobrego zagospodarowywania wolności wciąż musimy się uczyć, i nie dlatego, że wcześniej nie odrobiliśmy lekcji, ale dlatego, że wymusza to wciąż zmieniająca się rzeczywistość” – mówi prymas Polski abp Wojciech Polak przed XI Zjazdem Gnieźnieńskim. Rozpocznie się on w Gnieźnie w piątek 21 września pod hasłem „Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa”. Potrwa do 23 września.  
 
Zaproszenie na spotkanie Macierzanek
2018-09-18 13:00
Zapraszamy serdecznie na spotkanie Macierzanek Centrum (u oo. Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi), które tym razem poświęcone będzie ADOPCJI, a odbędzie się w środę 19 września.  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...