logo
Czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Spłonął zabytkowy kościół zbudowany przez św. Junipero Serrę
2020-07-13 10:00
Ogień strawił doszczętnie dach historycznego kościoła założonego przez franciszkańskiego misjonarza św. Junipero Serrę. Nikt nie został ranny. Świątynia powstała w 1771 r. na terenie misji św. Archanioła Gabriela, która stała się jednym z fundamentów współczesnej Kalifornii.
 
Modlitwa przedstawiciela Stolicy Apostolskiej
2020-07-13 09:00
Z modlitwą dziękczynną za ocalenie Polski od tak tragicznych skutków pandemii, jakie dotknęły inne kraje, i z błaganiem za te części świata, które teraz przeżywają szczyt koronawirusa, na Jasną Górę przybył abp Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.
 
Ks. prof. Wojciech Zyzak: skutki epidemii wielkim wyzwaniem dla świata akademickiego
2020-07-13 08:00
O zarządzaniu kościelną uczelnią w dobie pandemii koronawirusa, o wyzwaniach przyszłości i osobistych planach opowiada ks. prof. Wojciech Zyzak, który przez sześć ostatnich lat był rektorem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.  
 
Papież zatwierdził pięć dekretów beatyfikacyjnych
2020-07-12 08:00
Angelo Becciu – prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych – Franciszek zatwierdził pięć dekretów beatyfikacyjnych. Dotyczą one trojga sług Bożych z Włoch i dwojga z Hiszpanii.
 
Mimo obostrzeń i deszczu, modli się Rodzina Radia Maryja
2020-07-11 08:00
„Wszystko postawiłem na Maryję” - te słowa kard. Stefana Wyszyńskiego są hasłem 29. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wśród intencji modlitewnego spotkania, które trwa na placu jasnogórskim w sobotę, 11 lipca, jest dziękczynienie za św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin, za Cud nad Wisłą z 1920 r., modlitwa za Ojczyznę oraz o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
 
Przewodniczący Episkopatu: Reguła św. Benedykta lekarstwem dla europejskiej kultury
2020-07-10 11:00
Niech Reguła św. Benedykta stanie się lekarstwem dla zagrożonej europejskiej kultury. Niech ten wielki święty pozostanie dla nas prawdziwym mistrzem, w którego szkole możemy się nauczyć prawdziwego humanizmu – mówił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Msza św. w święto św. Benedykta, patrona Europy, rozpoczęła Jubileusz 950-lecia Opactwa Benedyktynów w Lubiniu.
 
Komisja historyków zajmie się zbadaniem procesu beatyfikacyjnego ks. Kentenicha
2020-07-10 10:00
Przełożony generalny Ruchu Szensztackiego, o. Juan Pablo Catoggio wyraził zadowolenie z decyzji biskupa Trewiru, Stephana Ackermanna o powołaniu komisji historyków do zbadania procesu beatyfikacyjnego swego założyciela, o. Josefa Kentenicha.
 
Bernard z Quintavalle - pierwszy towarzysz św. Franciszka
2020-07-10 09:00
10 lipca 1241 r. w Asyżu zmarł Bernard z Quintavalle, przez wielu uważany za pierwszego towarzysza św. Franciszka z Asyżu. W książce „Franciszek z Asyżu i jego bracia”, wydanej przez Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew, o. prof. Wiesław Block poświęca mu cały rozdział. Zapraszamy do zapoznania się z jego ciekawą historią.
 
Rusza akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”
2020-07-10 08:00
W te wakacje rusza już 12. edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. W tym roku poza wyprawkami szkolnymi uczniowie zyskają dostęp do sprzętu komputerowego zakupionego przez Caritas Polska we współpracy z fundacją Pro Caritate. Ponad 300 laptopów trafi w połowie lipca do świetlic środowiskowych, domów dziecka i placówek Caritas.
 
 Licheń: rozpoczęły się liturgiczne warsztaty Ars Celebrandi
2020-07-09 10:00
Uroczystą Mszą świętą i procesją eucharystyczną rozpoczęła się siódma edycja warsztatów liturgicznych Ars Celebrandi. Pasjonaci nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego i chorału gregoriańskiego tradycyjnie już przyjechali do licheńskiego sanktuarium, gdzie w dniach 9-16 lipca będą zgłębiać dawną liturgię i śpiew Kościoła.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...
 

 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー