logo
Czwartek, 04 marca 2021 r.
imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława, Eugeniusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Św. Agnieszka Przemyślidka
2021-03-02 09:00
2 marca Kościół wspomina Agnieszkę Przemyślidkę (zwaną także Agnieszką z Pragi lub Agnieszką Czeską), królewnę i klaryskę. Była najmłodszą córką króla Czech Przemysła Ottokara I. Przez matkę natomiast spokrewniona była z rodem Arpadów. 
 
 Abp Tadeusz Wojda SAC nowym arcybiskupem metropolitą gdańskim
2021-03-02 08:00
Abp Tadeusz Wojda SAC, dotychczasowy arcybiskup białostocki, został mianowany arcybiskupem metropolitą gdańskim. Decyzję papieża ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska.
 
Mjanma: siostra zakonna powstrzymała policję przed atakiem na demonstrantów
2021-03-01 12:00
Katolicka zakonnica powstrzymała policję przed atakiem na demonstrantów w mieście Myitkyina, stolicy stanu Kaczin w północnej Mjanmie. Siostra Ann Nu Thawng z diecezjalnego Zgromadzenia św. Franciszka Ksawerego wyszła na ulicę i uklękła przed funkcjonariuszami w pełnym rynsztunku bojowym, błagając ich, by nie strzelali do pokojowo manifestującej młodzieży, wyrażającej sprzeciw wobec wojskowego zamachu stanu.
 
Modlitwa jest dla nas najważniejsza! - Maturzyści z diecezji kieleckiej
2021-03-01 11:00
Na Jasnej Górze, w poniedziałek 1 marca, odprawiona została Msza św. w intencji maturzystów diec. kieleckiej. Po raz pierwszy od ponad 20. lat, z powodu pandemii i związanej z nią obostrzeń, tradycyjne pielgrzymowania uczniów klas maturalnych nie mogło się odbyć. Dlatego, zgodnie z decyzją ordynariusza diecezji bpa Jana Piotrowskiego, do częstochowskiego sanktuarium przybyła jedynie delegacja uczniów.
 
Papież do Franciszkańskiego Ośrodka Solidarności: styl Boga to czułość, współczucie i bliskość
2021-03-01 10:00
Nasz świat rozwija się według dwóch prędkości. Produkuje bogactwa, ale zarazem rodzi nierówności. Wy jesteście w tym świecie skutecznym dziełem pomocy, opartym na wolontariacie i spojrzeniu wiary. Jesteście siewcami Królestwa Bożego – mówił papież do działaczy Franciszkańskiego Ośrodka Solidarności we Florencji.
 
Akcje Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Wielkim Poście
2021-03-01 09:00
Wielki Post to czas, w którym szczególnie mamy dostrzegać potrzeby bliźnich. Caritas Archidiecezji Warmińskiej od lat w tym czasie proponuje różne formy zaangażowania się w pełnienie uczynków miłosierdzia. Wśród nich są: skarbonka wielkopostna, Siatka Miłosierdzia oraz paschaliki i świece wielkanocne.
 
Zakończenie konserwacji kapy koronacyjnej
2021-03-01 08:00
W Muzeum Katedralnym na Wawelu zaprezentowano kapę koronacyjną Michała Korybuta Wiśniowieckiego z XVII w. Konserwację zrealizował Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.  
 
Kraków: jubileusz 25 lat Stowarzyszenia „Faustinum”
2021-02-28 13:00
W tym roku Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” świętuje swój jubileusz. 6 marca minie 25 lat, kiedy organizacja została erygowana przez kard. Franciszka Macharskiego na prośbę Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
 
O wolności i niewoli w Akcie Milenijnym
2021-02-28 12:00
Na jedno ze źródeł dynamizmu, który nadał katolicyzmowi kard. Stefan Wyszyński, a którym było jego przymierze z Maryją Jasnogórską – „niewola miłości” - zwrócono uwagę podczas kolejnego spotkania na Jasnej Górze „W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Jasnogórskiego”.
 
Staniątki: widać już mury muzeum opactwa benedyktynek
2021-02-28 11:00
Drugi etap realizacji projektu „Wirydarze dziedzictwa benedyktyńskiego” postępuje. Po miesiącach niewidocznych dla oka prac ziemnych, pojawiły się już mury przyszłego muzeum opactwa mniszek w Staniątkach.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...