Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Piątek, 10 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała, Fulberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Pascha
2020-04-08 11:00
W Ewangelii Wielkiej Środy „Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski. U ciebie pragnę urządzić Paschę z moimi uczniami”. Wielka Środa pachnie zatem przaśnym chlebem, pieczonym barankiem i gorzkimi ziołami.
 
Abp Ryś: Potrzebujemy życia w prawdzie - Wielkopostne rekolekcje dla Łodzi #4
2020-04-08 10:00
„Potrzebujemy spotkania z Jezusem takiego, które daje nam siłę do życia poznaną prawdą. Prawdą, którą już w sobie mamy (…) Rekolekcje nie są po to żeby zyskać wiedzę. Rekolekcje są po to, aby odbudować taką komunię z Bogiem, która nas zmienia i pozwala nam żyć tą prawdą, którą w sobie od dawna nosimy”- mówił w ostatnim dniu rekolekcji wielkopostnych Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.
 
Siła synergii. “Wspólnoty Pomocy” wesprą osoby dotknięte sytuacją pandemii
2020-04-08 09:00
System "Wspólnot Pomocy" wprowadzany jest właśnie w kolejnych parafiach Archidiecezji Warszawskiej. W trudnej obecnie sytuacji społecznej, liderzy warszawskich organizacji pozarządowych i wspólnot religijnych doświadczeni w działaniach logistycznych, socjalnych, wolontariackich i komunikacyjnych proponują innowacyjny system wsparcia pod hasłem “Wspólnoty Pomocy”
 
O. Szymon Hiżycki OSB: doświadczymy na własnej skórze paschy - przejście od śmierci do życia
2020-04-08 08:00
- Będą to święta wyjątkowe, które na długo zapamiętamy. Będziemy mieli okazję zdać sobie sprawę i przeżyć święta, jak Izraelici Paschę. Będziemy mogli doświadczyć na własnej skórze, co znaczy hebrajskie „pascha” – przejście od śmierci do życia – mówi o. Szymon Hiżycki OSB, opat tyniecki.  
 
Judaszowe srebrniki
2020-04-07 12:00
Choć starożytni Rzymianie twierdzili, że pieniądze nie śmierdzą, to jednak w Wielki Wtorek czuć zapach zdrady. Najbardziej boli zdrada przyjaciół i tych najbliższych. To bardzo przykre, gdy ktoś, komu ufamy, działa podstępnie przeciw nam. Fałszywe słowa i pocałunki, manipulacje, intrygi. We wtorek Wielkiego Tygodnia czytania ewangeliczne przypominają postać rudowłosego Judasza Iskarioty.
 
#TRIDUUMwDOMU - materiały do liturgii domowej
2020-04-07 11:00
Duszpasterstwo Akademickie Patmos Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II wraz z Ruchem Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej przygotowało materiały zatytułowane #TRIDUUMwDOMU, które mogą pomóc w rodzinnym przeżywaniu i celebrowaniu Świętych Dni i Wielkanocy.
 
Triduum Paschalne z Jasnej Góry w Telewizji Polskiej
2020-04-07 10:00
Nabożeństwa Triduum Paschalnego z Jasnej Góry w tym roku będą transmitowane przez Telewizję Polską. Transmisje zostaną przeprowadzone na antenie TVP3 w paśmie ogólnopolskim.
 
 Przewodniczący Episkopatu do pracowników służby zdrowia: dziękuję za pracę z narażeniem własnego życia
2020-04-07 09:00
W Światowy Dzień Zdrowia chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom służby zdrowia. Serdecznie dziękuję za pracę i poświęcenie w tych nadzwyczajnych okolicznościach z narażeniem własnego życia i zdrowia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w słowach skierowanych do pracowników służby zdrowia w Światowym Dniu Zdrowia.
 
Nie żyje ks. prof. Wojciech Życiński SDB
2020-04-07 08:00
Dziś w nocy zmarł ks. prof. Wojciech Życiński SDB, ceniony mariolog, były dziekan Wydziału Teologicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i prorektor PAT.  
 
2020-04-06 12:00
W miniony piątek wystartowała innowacyjna platforma wspierająca lokalny polski biznes – zakupyuswoich.pl! Chcąc ograniczyć transmisję koronawirusa, kilku sądeckich programistów przy współpracy z fundacją Profeto.pl stworzyło platformę, która umożliwia robienie zakupów on-line w małych polskich sklepach spożywczych, wielobranżowych, gospodarstwach rolnych, itp.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...