logo
Środa, 26 stycznia 2022 r.
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny, Tymoteusza, Tytusa  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Spod Giewontu do Stróży - powstaje nowy klasztor karmelitanek
2022-01-23 10:00
Karmelitanki bose są w Polsce już 410 lat. Teraz siostry z Zakopanego planują budową nowego klasztoru, domu dla gości i pustelni w Stróży. Można wspomóc dzieło.
 
Nabożeństwo ekumeniczne w Cerkwii św. Olgi w Łodzi
2022-01-23 09:00
Sobotnie nabożeństwo odbywające się w ramach łódzkich Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan celebrowane było w Cerkwi Prawosławnej pw. św. Olgi znajdującej się przy ul Piramowicza. Ta zabytkowa świątyniach, ukryta nieco pomiędzy kamienicami, to dawna cerkiew należąca do – nie istniejącego już dziś sierocińca - prowadzonego przez parafię prawosławną w Łodzi
 
23 stycznia: Niedziela Słowa Bożego
2022-01-23 08:00
Z ustanowienia papieża Franciszka, III niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W tym roku przypada ona 23 stycznia. Inicjatywa ta ma sprawić, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.
 
 Pielgrzymka Hospicjów Polskich
2022-01-22 11:00
O dalszy rozwój opieki paliatywnej, dobrą jej realizację w obecnych trudnych warunkach modlili się na Jasnej Górze przedstawiciele Pielgrzymki Hospicjów Polskich. Ze względu na pandemię pielgrzymka odbyła się w ograniczonej formie. 
 
Abp Ryś do Wojowników Maryi: można stać przy Jezusie, trzymać Go w rękach i nie wierzyć!
2022-01-22 10:00
- Złem nie zwycięża się zła! Jeśli zderzamy się z takim złem – takim jak to, o którym mówi dziś Ewangelia, że twoi bliscy cię nie rozumieją i wyśmiewają, a ci którzy są autorytetami mówią o tobie, żeś jest opętany – jak się zderzasz z takim złem, to wejdź w taką komunię z Bogiem, taką jedność z Tym, który jest Dobry, żeby to całe zło dobrem przezwyciężyć! – mówił do Wojowników Maryi arcybiskup Grzegorz Ryś.
 
Duchowość dla Warszawy: Czy cierpienie jest karą za grzechy?
2022-01-22 09:00
„My byśmy bardzo chcieli dawać ludziom cierpiącym mądre odpowiedzi (tak, jak próbowali to robić przyjaciele Hioba), ale cierpienie jest tajemnicą, jest wielkim misterium i to, co możemy, to doprowadzać ich Boga, który sam może być dla nich odpowiedzią. 
 
Warto pięknie żyć - 5. rocznica śmierci Helenki Kmieć
2022-01-22 08:00
Radosna, aktywna, obdarzona wieloma talentami, zawsze otwarta na drugiego człowieka. Po prostu wyjątkowa. Tak Helenkę Kmieć wspominają ci, którzy znali ją od najmłodszych lat. 24 stycznia minie pięć lat od jej tragicznej śmierci w boliwijskiej Cochabambie.
 
Salwador: jutro w stolicy odbędzie się beatyfikacja czterech męczenników wojny domowej
2022-01-21 14:00
W sobotę 22 stycznia w San Salvadorze – stolicy Salwadoru – miejscowy emerytowany biskup pomocniczy 78-letni kard. Gregorio Rosa Chávez ogłosi błogosławionymi jezuitę ks. Rutilio Grande, dwóch świeckich: Nelsona Rutilio Lemusa i Manuela Solórzano, zamordowanych w 1977 oraz franciszkanina Cosme Spessotto, który zginął w 1980 roku. 
 
Abp Ryś w pabianickim Kościele Luterańskim: a co jeśli nas przeraża perspektywa jedności?
2022-01-21 13:00
- A co jeśli nas przeraża perspektywa jedności? A może jest tak, że ta perspektywa jedności nas przeraża, zwłaszcza, gdy ta perspektywa jedności wygląda inaczej niż nam się wydaje. Gdyby ta jedności, którą Pan zaprowadza - bo my nie jesteśmy w stanie - nie będzie na naszych warunkach, które nam odpowiadają. – mówił abp Grzegorz Ryś.
 
Powstanie Styczniowe a Jasna Góra
2022-01-21 12:00
Jasna Góra i Zakon Paulinów odegrały bardzo ważną rolę w latach powstańczych zmagań o wolność Polski i budzenie świadomości narodowej Polaków. Mija 159 lat od wybuchu Powstania Styczniowego. Matkę Bożą Jasnogórską Rosjanie nazywali główną Częstochowską Rewolucjonistką, a Polacy uważali Ją za Swoją Opiekunkę i duchową Hetmankę. 
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...