logo
Niedziela, 26 września 2021 r.
imieniny:
Kosmy, Damiana, Justyny, Łucji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Po co mi wiara?
 


"Świat bez Boga staje się piekłem", ...a "stworzenie bez Stwórcy zanika" - takimi słowami zwraca się Ojciec Święty Benedykt XVI do Was drodzy młodzi przyjaciele, a nam - Waszym duszpasterzom - przypomina, że prowadzone przez nas wspólnoty mają być dla Was miejscem wsparcia i rozwoju Waszej wiary.

Zostawia też nam konkretne zadanie – mamy przygotować Was i samych siebie do Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Każdy młody człowiek jest na nie zaproszony, niezależnie czy będzie w Madrycie obecny fizycznie i duchowo, czy tylko duchowo. Ojciec Święty chce w sposób szczególny w tym roku nas prowadzić. Wspólnota Ośrodka Powołań Salwatorianów odpowiada na ten apel Papieża, chcemy wraz z Nim podążać do samego centrum chrześcijańskiego życia, zgodnie z tematem spotkania w Madrycie: "zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze".

Drogi młody człowieku, zapraszamy Cię na jesienne dni skupienia pod hasłem "Po co mi wiara?". Czy jest ona do czegoś potrzebna? Jaki wpływ ma na nasze życie? Jacy bylibyśmy bez niej? Na czym ona polega? Dokąd prowadzi?

Zapraszamy Cię w pasjonującą podróż! Będziemy poszukiwać źródeł! Wyruszamy na chrześcijański szlak!

Spotkania rekolekcyjne dla chłopców odbywać się będą w różnych miastach: w Krakowie (22-24.10), Węgorzewie (5-7.11), Bagnie (12-14.11), Zakopanem (19-21.11), Krzyżu Wielkopolskim (26-28.11) oraz w Piastowie (4.12). Zgłoszenia i więcej informacji można znaleźć na stronie www.sop.sds.pl.