logo
Czwartek, 02 lutego 2023 r.
imieniny:
Kornela, Marii, Mirosława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Podkomisja ds. Muzyki Liturgicznej Zakonu Kaznodziejskiego obradowała w Krakowie
 


Podkomisja ds. Muzyki Liturgicznej działająca w ramach Komisji Liturgicznej Zakonu Kaznodziejskiego (dominikanów) spotkała się w klasztorze Trójcy Świętej w Krakowie na swoją jesienną sesję. Zadaniem podkomisji jest troska o wydawanie ksiąg, promocję i formację w zakresie muzyki liturgicznej braci i sióstr Zakonu.

 

W jej skład wchodzą: mniszka z francuskiego klasztoru Langeac, s. Marie Trainar, dominikanka ze Zgromadzenia Notre Dame de Grâce (Chatillon) mieszkająca w Oslo, s. Ragnhild Bjelland, dominikanin z prowincji Teutonii, o. Thomas Möller, oraz prezes naszej Fundacji, o. Łukasz Miśko, a także o. Dominik Jurczak, przewodniczący Komisji Liturgicznej, który także dołączył do spotkania.

 

Spotkania podkomisji odbywają się dwa razy w roku. Aktualnie jej członkowie pracują nad kilkoma projektami wydawniczymi, m.in. opracowując śpiewnik w trzech oficjalnych językach Zakonu (francuski, hiszpański i angielski) na międzynarodowe spotkania braci i sióstr, oraz szukają sposobów realizacji wytycznych kapituły generalnej w Tultenango (Meksyk) z lipca 2022, by stworzyć materiały pomocne we wprowadzaniu braci i sióstr w formacji początkowej w tradycję dominikańskiego śpiewu liturgicznego.

 

W ramach wizyty w Krakowie członkowie podkomisji zapoznali się bliżej z działalnością naszej Fundacji, której biuro i sklep odwiedzili.

 

www.liturgia.dominikanie.pl/