logo
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r.
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji, Epipodiusza, Leonida – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Powiat wołomiński oddany pod opiekę Maryi Jasnogórskiej
 


Samorządowcy powiatu wołomińskiego przybyli w środę, 6 lutego z pielgrzymką na Jasną Górę. W czasie Eucharystii przed Cudownym Obrazem ponownie zawierzyli Maryi władze samorządowe, pracowników miast i gmin powiatu, wszystkie rodziny, instytucje, zakłady pracy, placówki oświatowo-wychowawcze, służbę zdrowia, parafie i ich duszpasterzy. 
 
W sanktuarium zgromadzili się przedstawiciele wszystkich 12. gmin powiatu wołomińskiego, a wśród nich burmistrzowie oraz wójtowie gmin. Obecny był także starosta powiatu Adam Lubiak. 
 
„Kontynuujemy tę wspaniałą tradycję, jaką jest ta pielgrzymka, podczas której będziemy zawierzali pracę wszystkich samorządów z powiatu wołomińskiego – mówi Adam Lubiak, starosta wołomiński - Będziemy wspólnie się modlić za naszą małą Ojczyznę, aby Matka Boża opiekowała się nami i pomagała nam w naszej codziennej pracy na rzecz naszych mieszkańców”. 
 
„To był rok ciężkiej pracy – stwierdza wołomiński starosta - Wchodzimy w nowe wyzwania, będziemy chcieli pozyskiwać coraz więcej środków zewnętrznych na rozwój naszego powiatu, ościennych gmin, więc jak najbardziej opieka Matki Bożej będzie nam potrzebna, żeby te wszystkie zadania, które są przed nami, pokonać”. 
 
„Na Akcie Zawierzenia podpisują się włodarze całego powiatu wołomińskiego – 12 gmin, wójtowie i burmistrzowie – wyjaśnia wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka, wiceprzewodniczący Wspólnoty Samorządowej Powiatu Wołomińskiego - Zawierzamy nasze gminy, naszych mieszkańców Matce Boskiej Częstochowskiej. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ Matka Boża daje nam siłę, pozytywną energię, ładujemy akumulatory na cały rok i potem za rok przyjeżdżamy i odnawiamy ten Akt Zawierzenia”. 
 
„Jest za co dziękować Matce Bożej. Naprawdę wiele łask płynie dla naszego samorządu – wyznaje Dariusz Kokoszka - Z opieką Matki Bożej jest po porostu łatwiej”. 
 
Mszy św. odprawionej o godz. 11.00 przed Cudownym Obrazem przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diec. warszawsko-praskiej. 
 
„Podczas tej Mszy św. szczególnie zawierzamy intencje, które są bogactwem życia powiatu wołomińskiego – powiedział rozpoczynając Eucharystię bp Marek Solarczyk - Dzisiaj jest, co prawda, 6 lutego, ale dwa dni temu Wołomin przeżywał 100-lecie nadania praw miejskich. Dziękujemy za te 100 lat, dziękujemy za tych wszystkich, którzy sprawili, że te 100 lat koncentrujące się w mieście Wołomin, sprawiało dla jego mieszkańców, dla tych wszystkich, którzy byli wokół tego miasta, tyle dobra, tyle pięknych darów, tak niejednokrotnie trudnych czasów, ale przepełnionych wielką wspólną troską o to, aby to, co się tam dokonuje, było szanowane, aby Boże dary się rozwijały. Dziękując za te 100 lat, zawierzamy to, co przed nami, prosząc dla mieszkańców miasta i gminy, ale i całego powiatu wołomińskiego, o potrzebne łaski”. 
 
Na zakończenie Mszy św. Adam Lubiak odczytał Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski samorządowców i mieszkańców powiatu wołomińskiego. 
o. Stanisław Tomoń 
www.jasnagora.com
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale