logo
Poniedziałek, 24 września 2018 r.
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny, Hermana, Pacyfika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Zjazd Towarzystwa Teologów Dogmatyków
2018-09-18 12:00
- Prosimy, byście, broniąc czystości nauczania zawartego w chrześcijańskiej wierze, nie ulegli  tej jakże niebezpiecznej współczesnej doktrynie o płynności wszystkiego, w tym także każdej prawdy - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. sprawowanej dla Towarzystwa Teologów Dogmatyków w Katedrze Wawelskiej.
 
Święto patronalne Przewodniczącego Episkopatu
2018-09-18 11:00
Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w patronalnym dniu św. Stanisława Kostki zaprosił wiernych na modlitwę w katedrze i na spotkanie w Arcybiskupim Seminarium Duchownym. Życzenia przewodniczącemu Episkopatu Polski składali biskupi, kapłani i siostry zakonne, a także wierni świeccy, wśród nich wolontariusze Caritas.
 
W trosce o formację kapłańską
2018-09-18 11:00
W ramach spotkania plenarnego Sekcji Stałej Formacji Kapłańskiej działającej przy Komisji Duchowieństwa Episkopatu Polski, na Jasnej Górze we wtorek, 18 września została odprawiona uroczysta Msza św. Eucharystii przewodniczył bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy arch. białostockiej. 
 
Ksawerów: w 100-lecie odzyskania Niepodległości w drodze Wilna
2018-09-18 10:00
Dnia 8 września z Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie, pod duchową opieką ks. Dominika Sujeckiego, do Wilna wyruszyła grupa 40 pielgrzymów. Była to niezwykła pielgrzymka, bo przecież w 100 rocznice odzyskania Niepodległości przez Polską.  
 
Szczegóły obchodów 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową
2018-09-17 16:00
- Chcemy, nawiązując do tamtych wydarzeń sprzed 40 lat, przypomnieć sobie to co się stało w Polsce, Europie, Kościele dzięki św. Janowi Pawłowi II – powiedział abp Marek Jędraszewski podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowane zostały szczegóły obchodów 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  
 
Rozpoczął się drugi rok pracy w Szkole Wychowawców Seminariów Duchownych
2018-09-17 15:00
- Kapłan uformowany jako sługa słowa i sługa przenajświętszej Eucharystii to człowiek, który dzięki łasce Ducha Świętego i wiernemu zdążaniu za Mistrzem i Panem, jest ciągle posyłany przez Kościół, by innym otwierały się oczy i aby Jego, Chrystusa mogli poznać – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św., inaugurującej drugi rok zajęć Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.
 
Sodalicja Mariańska w drodze do jubileuszu
2018-09-17 14:00
37. Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich odbyła się w sobotę, 15 września na Jasnej Górze. Tegoroczna modlitwa przebiegała pod hasłem: „Wielbi dusza moja Pana...”. Pielgrzymka była przygotowaniem do przyszłorocznych obchodów 450-lecia działalności Sodalicji Mariańskich w Polsce. Niegdyś do Stowarzyszenia należeli królowie, rycerze i szlachta oraz liczni święci, także współcześni, jak św. Jan Paweł II.  
 
Bp Olszowski: Trzeba nam podejmować trud kroczenia za Jezusem
2018-09-17 14:00
W katowickiej katedrze odbył się powakacyjny, jubileuszowy, dzień wspólnoty ruchu Dzieci Maryi. Eucharystii przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Homilię do zebranych wygłosił bp Grzegorz Olszowski. Podkreślał w niej, że należy podejmować trud kroczenia za Jezusem. W trakcie Dnia Wspólnoty dziękowano za 40 lat posługi na rzecz ruchu ks. Janowi Morcinkowi, założycielowi wspólnoty. 
 
Bp Muskus: w Kościele wszyscy potrzebujemy Bożego przebaczenia i miłosierdzia
2018-09-17 13:00
Każde dobro, którego jesteśmy autorami, buduje piękne oblicze Kościoła i każde zło, które popełniamy, ten Kościół odziera ze świętości i oszpeca – mówił w niedzielę bp Damian Muskus OFM do młodych zgromadzonych na „Salwatorskiej 19-tce”. Podczas cotygodniowej Mszy św. dla młodzieży i studentów w parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie hierarcha tłumaczył, że Kościół nie jest abstrakcją, ale żywą wspólnotą, którą tworzy Jezus, ale także każdy ochrzczony.  
 
Szósty etap pielgrzymowania Szlakiem ks. Sopoćki​
2018-09-17 12:00
​15 września br., w dniu wspomnienia Matki Bożej Bolesnej, Czciciele Miłosierdzia Bożego, już po raz szósty w tym roku, spotkali się na Białostockim Szlaku „Śladami Błogosławionego ks. Michała Sopoćki”. Spotkanie na Szlaku rozpoczęto Eucharystią w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa.  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...