logo
Środa, 08 lipca 2020 r.
imieniny:
Arnolda, Edgara, Elżbiety, Prokopa, Eugeniusza, Grymbalda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Z troską o najbardziej potrzebujących
2020-07-06 08:00
2 kwietnia 1990 roku, ówczesny ordynariusz, ks. bp Władysław Ziółek podpisał dekret powołujący do istnienia organizację, która swoją działalnością nawiązywać będzie do działalności w przeszłości i koordynować charytatywną działalność w diecezji.
 
Na Baraniej Górze rozpoczęła się 8. Ewangelizacja w Beskidach
2020-07-05 09:00
– Papież nas uczył: idźcie pod prąd, do Źródła, do spotkania z Osobą. Kiedy Jezus stawał przy konkretnej osobie, wybierał konkretnych apostołów, a oni szli do konkretnych ludzi i tak powstawały wspólnoty. I tego musimy się uczyć – mówił o. Bogdan Kocańda OFMConv na szczycie Baraniej Góry.
 
Tablice Pamięci Ofiar Ludobójstwa na kresach Polski
2020-07-05 08:00
Odsłonięcie i poświęcenie tablic pamięci w hołdzie Polakom zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947 oraz sprawiedliwym Ukraińcom, którzy udzielili swoim polskim sąsiadom pomocy i schronienia, zostały odsłonięte w niedzielę, 5 lipca podczas 26. Pielgrzymki Kresowian. Tablice zostały umieszczone przy Kaplicy Pamięci na Jasnej Górze.
 
Szczęść Boże na motorze
2020-07-04 10:00
Dziś do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklistów i Motocyklistek Iskra Miłosierdzia. Mszy świętej sprawowanej w bazylice o godz. 13.30 przewodniczył salezjański neoprezbiter - ks. Patryk Chmielewski.  
 
Św. Elżbieta Aragońska
2020-07-04 09:00
4 lipca Kościół wspomina św. Elżbietę Aragońską, królową Portugalii i tercjarkę franciszkańską, która swoje imię zawdzięcza innej słynnej tercjarce, swojej ciotce – Elżbiecie Węgierskiej. W Portugalii znana jest jednak jako Święta Królowa Izabela, córka króla Aragonii Piotra III Wielkiego i królowej Konstancji Sycylijskiej.
 
Męski różaniec na Jasnej Górze
2020-07-04 08:00
W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca, na Jasną Górę dotarli uczestnicy „Różańca dla mężczyzn”, który organizowany jest po raz drugi w Częstochowie.
 
Norwegia: po 11 latach znowu biskup w Trondheim. Jest Cystersem.
2020-07-03 11:00
Prałatura terytorialna Trondheim w centralnej Norwegii wreszcie będzie miała swego biskupa. Urząd ten był nieobsadzony od 11 lat. 3 października sakrę biskupią przyjmie 46-letni opat cystersów Erik Varden. Papież Franciszek mianował go już w listopadzie ub. roku, jednak wyznaczony termin święceń biskupich musiał zostać przesunięty ze względu na chorobę kandydata. O nowym terminie sakry poinformowała w komunikacie z 2 lipca Skandynawska Konferencja Biskupów.
 
Bp Juszczak na Jasnej Górze: Dzisiaj jesteśmy wszyscy u Twoich stóp, Polacy i Ukraińcy, jako Twoje dzieci
2020-07-03 10:00
O opiekę i orędownictwo Maryi we wszystkich potrzebach Polaków i Ukraińców oraz o wzajemne pojednanie i pokój modlił się w piątek 3 lipca w Częstochowie bp Włodzimierz Juszczak. Ordynariusz Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego w Polsce podczas rozważań modlitewnych w czasie Apelu Jasnogórskiego prosił też o ochronę przed zarażeniem koronawirusem i przed powodziami. 
 
Archidiecezja użycza przestrzeń Katedry dla Panteonu Górnośląskiego
2020-07-03 09:00
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc (w imieniu Archidiecezji Katowickiej) i Ryszard Kopiec (dyrektor Panteonu Górnośląskiego) podpisali umowę dotyczącą bezpłatnego użyczenia przestrzeni katowickiej archikatedry na potrzeby Instytucji Kultury Panteon Górnośląski w Katowicach.
 
Kard. Stanisław Dziwisz: Chcemy stanowić żywą i najpiękniejszą koronę Maryi
2020-07-03 08:00
– Chcemy naszą modlitwą, pracą oraz świadectwem życia stanowić żywą i najpiękniejszą koronę Maryi, by z Jej pomocą wnosić nasz wkład do budowania na ziemi królestwa Jej Syna – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który we czwartek przewodniczył Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. 2 lipca minęła 15. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia koronami papieskimi pobłogosławionymi przez św. Jana Pawła II.  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...
 

 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー