logo
Środa, 08 lipca 2020 r.
imieniny:
Arnolda, Edgara, Elżbiety, Prokopa, Eugeniusza, Grymbalda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Popatrz w oczy Jezusa
2020-06-30 10:00
Nie bój się! Wypłyń dalej na jezioro swojego życia i Jemu zaufaj! A kiedy będzie trudno, kiedy będzie tak bardzo bolało, kiedy będzie trzeba zdawać trudny egzamin ze swojego życia, to zawsze zobacz oczy Jezusa. Spójrz w te oczy dające siłę i nadzieję. I nie bój się Mu powiedzieć, że giniesz. Nie bój się zawołać jeszcze raz w bezsilności: „Panie ginę!”...
 
Benedyktynki ze Staniątek proszą o dalsze wsparcie budowy muzeum
2020-06-30 09:00
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wiele zmieniło się w opactwie św. Wojciecha mniszek benedyktynek w Staniątkach. W maju kompleks klasztorny został uznany przez prezydenta Polski za pomnik historii, a w czerwcu rozpoczął się drugi etap budowy staniąteckiego muzeum.
 
Rajmund Lull. Prekursor informatyki, misjonarz, mistyk
2020-06-30 08:00
30 czerwca franciszkanie wspominają Rajmunda Lulla, katalońskiego filozofa, poetę, pisarza, teologa, astrologa, matematyka, medyka, prawnika, tercjarza franciszkańskiego. Z tej okazji przypominamy artykuł o. Andrzeja Zająca OFMConv, który ukazał się na łamach magazynu franciszkańskiego „Posłaniec św. Antoniego z Padwy”. 
 
Dwa lata temu arcybiskup Grzegorz otrzymał Paliusz od papieża Franciszka
2020-06-29 13:00
Dwa lata temu – w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła na Placu Świętego Piotra w Rzymie – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki otrzymał z rąk Ojca Świętego Franciszka Paliusz – znak jedności między papieżem uosabiającym Kościół powszechny, a biskupem stojącym na czele Kościoła partykularnego.
 
Podziękowania dla Księdza Rektora prof. Wojciecha Zyzaka za 6-letnią kadencję
2020-06-29 12:00
29 czerwca odbyło się wyjątkowe posiedzenie Senatu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wyjątkowe, gdyż pierwsze od ogłoszenia pandemii spotkanie nie on-line. Oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i wyjątkowo nie w sali senackiej przy ul. Kanoniczej 25...
 
Święci Piotr, Paweł i Franciszek
2020-06-29 10:00
29 czerwca obchodzimy uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Pierwszy z nich był wybrany przez Jezusa do pełnienia posługi prymatu w Kościele, drugi tak gorliwie głosił Ewangelię, że zyskał miano „Apostoła Narodów”. W ich święto nasze myśli kierujemy ku Rzymowi, ku Stolicy Apostolskiej, gdyż to papież, biskup Rzymu, następca św. Piotra oraz spadkobierca tradycji apostolskiej św. Pawła, cieszy się pierwszeństwem i władzą biskupią w całym Kościele. 
 
29 czerwca - święcenia biskupie ks. Adama Baba
2020-06-29 09:00
Święcenia biskupie ks. dr. Adama Baba, nowego biskupa pomocniczego w Lublinie będą miały miejsce w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 11:00 w archikatedrze lubelskiej.
 
Abp Henryk Hoser wręczył krzyże wolontariuszom misyjnym
2020-06-29 08:00
„Nie bądźcie chrześcijanami bezobjawowymi” – mówił abp. Henryk Hoser do wolontariuszy misyjnych Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl oraz Wolontariatu Syberyjskiego podczas ceremonii wręczenia wolontariackich krzyży misyjnych. Uroczystość odbyła się w kościele Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie. 
 
Bp Marczak do Legionu Małych Dusz: Masz głosić Chrystusa tam, gdzie jesteś, tam gdzie On cię posyła!
2020-06-28 10:00
– Jeśli jesteś ochrzczony, to masz obowiązek, aby swoją wiarą dzielić się z innymi. Jesteś ochrzczony – masz głosić Chrystusa! Możesz to robić jeśli wybierasz drogę życia misyjnego, zakonnego, kapłańskiego w taki, a nie inny sposób, ale jeśli masz inne powołanie życiowe, to też masz głosić Chrystusa tam, gdzie jesteś, tam gdzie On cię posyła!- mówił bp Marek Marczak.
 
Trwamy mimo kryzysu, ale jest nam ciężko - Pielgrzymka Rzemiosła
2020-06-28 09:00
Służą ludziom jako krawcy, piekarze czy stolarze, wielu kunsztowną pracą buduje piękno Ojczyzny. Z troską o oddalenie kryzysu, szczególnie od małych i średnich firm, o zachowanie przykładnej postawy moralnej i zawodowej modlili się na Jasnej Górze w niedzielę, 28 czerwca przedstawiciele 39. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...
 

 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー