logo
Niedziela, 23 września 2018 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Leśnicy w służbie niepodległej Polski
2018-09-15 16:00
22. Pielgrzymka Leśników i Pracowników Ochrony Środowiska z udziałem ok. 6 tys. osób odbyła się na Jasnej Górze w sobotę, 15 września. W pielgrzymce pod hasłem: „Od 100 lat w służbie Bogu i Ojczyźnie”, wzięli udział pracownicy leśnictwa, gospodarki wodnej i parków narodowych, wyższych i średnich szkół leśnych, przedstawiciele ruchów ekologicznych. Wraz z nimi przybyli: minister środowiska Henryk Kowalczyk i dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. 
 
Pamiętamy o Polakach pomordowanych na Wschodzie
2018-09-15 16:00
Pielgrzymi pielęgnują pamięć dziesiątek tysięcy niewinnych ofiar polskiej ludności na Kresach południowo-wschodnich Rzeczpospolitej. Według różnych danych, ofiarą działań OUN UPA padło od 80 do 200 tys. Polaków. Mordowano dzieci, kobiety i starców. Tragedia dotknęła ludność żyjącą na ziemi wołyńskiej, poleskiej, stanisławowskiej, tarnopolskiej, lwowskiej, lubelskiej, rzeszowskiej i przemyskiej.   
 
Piesza Pielgrzymka z krzyżami do Świętej Wody
2018-09-15 15:00
„Na tej Golgocie krzyży chcemy doświadczyć prawdziwej, czystej miłości Jezusa i bezgranicznego Jego miłosierdzia. Tu krzyż staje się dla nas przestrzenią, w której możemy odnaleźć prawdziwy sens życia, drzwi nadziei, miejsce odnowienia komunii z Bogiem” – mówił abp Tadeusz Wojda do kilkutysięcznej rzeszy wiernych przybyłych z krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Na uroczystości odpustowe dotarli tu w pieszej pielgrzymce pątnicy Archidiecezji Białostockiej, a także pielgrzymi z różnych stron Polski.  
 
Kontemplacja stworzenia pozwala nam odkryć to, co przekazuje Bóg
2018-09-15 15:00
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczył na Jasnej Górze Eucharystii podczas XXII Pielgrzymki Leśników. Podkreślał, że las to bogactwo i dziedzictwo całego narodu a kontemplacja stworzenia pozwala odkryć to, co przekazuje Bóg. 
 
Odpust ku czci św. Aleksandra Newskiego w łódzkiej Cerkwi prawosławnej
2018-09-15 14:00
– Ważne jest, żeby w Łodzi nie mówić o dziedzictwie czterech kultur tylko w kategoriach historycznych – bo łatwo jest dziś powiedzieć, że przed wojną Łódź była wyjątkowym miastem. Ta historia musi wchodzić nam w pamięć przez dzień dzisiejszy. Nie mówimy o poruszaniu się po muzeum, ale o żywmy organizmie jakim jest Kościół we wszystkich jego wymiarach. – tłumaczy abp Ryś. 
 
W warszawskiej katedrze świętowano 95 lat działalności Gościa Niedzielnego
2018-09-15 14:00
Liturgii sprawowanej w stołecznej archikatedrze św. Jana przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Obowiązkiem mediów katolickich jest przemieniać świat na lepsze – powiedział dziś abp Wiktor Skworc podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 95-lecia tygodnika „Gość Niedzielny”.  
 
W Poznaniu trwają obrady plenarne Rady Konferencji Episkopatów Europy
2018-09-15 12:00
  Solidarność w Europie i misja Kościoła to główne tematy kolejnego dnia obrad Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) zebranej w dniach 13-16 września w Poznaniu. Wieczorem gościem spotkania będzie prezydent Polski Andrzej Duda. 
 
Bp Marek Szkudło: Przywrócić wszystkiemu Boży zamysł
2018-09-15 11:00
Eucharystią w krypcie katedry, której przewodniczył bp Szkudło rozpoczął się Dzień Skupienia Doradców Życia Rodzinnego. Na Dzień Skupienia przybyło ponad 200 Doradców z całej archidiecezji katowickiej. 
 
Abp Ryś do łodzian: dziękuję!
2018-09-14 13:00
– Po tym roku pobytu w Łodzi chciałbym powiedzieć łodzianom i wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Łódzkiej – dziękuję! Dziękuję za przyjęcie mnie, za bycie razem i za wiele objawów życzliwości, a czasami za słowo krytyczne. Za wszystko dziękuję! – mówi w wywiadzie arcybiskup Ryś. 
 
Ks. Martin Michalíček nowym Sekretarzem Generalnym CCEE
2018-09-14 12:00
Ks. Martin Michalíček został wybrany nowym Sekretarzem Generalnym Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE). Decyzję podjęli 14 września przewodniczący Konferencji Episkopatów Europy obradujący w Poznaniu na dorocznym zgromadzeniu plenarnym. Ks. Michalíček zastąpi ks. prał. Duarte da Cunha, który zakończył drugą pięcioletnią kadencję.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...