logo
Wtorek, 19 marca 2019 r.
imieniny:
Józefa, Bogdana, Nicety, Aleksandryny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Trwa Warmińska Sztafeta Modlitewna
 


Od 3 października trwa Warmińska Sztafeta Modlitewna, która zakończy się 28 października. Przez ten czas młodzież gromadzi się wokół krzyża lednickiego na wspólnej modlitwie w intencji synodu poświęconego młodzieży.
 
Modlitewne czuwania, których intencją jest modlitwa za trwające XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, tym razem obradujące wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” odbyło się już w 22 parafiach archidiecezji warmińskiej. Spotkaniom towarzyszy Krzyż Lednicki. – Myśleliśmy najpierw, żeby przywieźć rybę, ale to było by trudne technicznie – mówi z uśmiechem ks. Radosław Czerwiński i dodaje, że nie ma piękniejszego symbolu chrześcijaństwa niż krzyż. – O krzyżu można dużo mówić, przy nim można podjąć refleksję nad swoim życiem… krzyż to najlepszy symbol naszej wiary i trzeba o tym przypominać młodym – podkreśla duszpasterz.
 
– Chcemy być częścią Kościoła, tworzyć go, dbać o jego przyszłość – sztafeta modlitewna jest jednym z elementów naszego działania, chcemy razem się spotykać i modlić się – mówi Weronika Domżalska. – Modlitwa to coś naturalnego, każdego dnia mamy za co Bogu dziękować, mamy Go o co prosić – dodaje Dominika Chudzik.
 
– Jaka będzie nasza młodzież, taki będzie Kościół. Robimy wszystko, by nadeszła nie jesień Kościoła, a wiosna. Chcemy, by Kościół się rozwijał, a nie zwijał – podkreśla ks. Radosław.
 
 
www.archwarmia.pl