KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Sobota, 24 października 2020 r.
imieniny:
Arety, Marty, Marcina, Antoniego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Warmińska Caritas będzie pomagała seniorom
 


Caritas Archidiecezji Warmińskiej we współpracy z partnerem Świat Seniora rozpoczęła realizację projektu, którego celem jest pomoc seniorom.


– Święty Jan Paweł II mówił, że wiek seniora jest powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć. Chcemy pomóc ludziom w odpowiedzi na ich powołanie, które, zresztą jak każde powołanie, jest darem. Ma nam w tym pomóc zespół specjalistów, z którymi współpracujemy – mówi ks. kan. Paweł Zięba, dyrektor warmińskiej Caritas.

Projekt będzie realizowany w pięciu parafiach: św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bartoszycach, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie, św. Jerzego w Kętrzynie, Miłosierdzia Bożego w Nidzicy i Wniebowzięcia NMP w Szczytnie.

 

Do jego udziału są zaproszone osoby w wieku 55+, które są samotne. Trwa właśnie rekrutacja osób. Pierwsze spotkania odbędą się na parafiach.

 

– Uczestnicy wezmą najpierw udział w diagnozie ich sytuacji osobistej i życiowej, gdzie w indywidualnej pracy z trenerem aktywności senioralnych zostanie przeprowadzony i omówiony test osobowości, zostaną omówione relacje z rodziną, problemy codziennego życia i sytuacja seniora – tłumaczy Wojciech.

 

Następnie seniorzy wezmą udział w zajęciach motywacyjnych w grupach 7-8 osobowych. Nie zabraknie nauki obsługi komputerów. Program obejmuje wszystkie podstawowe, niezbędne informacje i ćwiczenia do posługiwania się komputerem i internetem.

 

W ramach projektu odbędzie się również 6-dniowy wyjazd integracyjny. Seniorzy będą uczestniczyć w tych dniach w warsztatach edukacyjnych i aktywizujących oraz będą pracować indywidualnie z trenerem aktywności senioralnych. Głównym celem wyjazdu jest integracja sąsiedzka, która odgrywa kluczowe znaczenie w budowaniu więzi społecznych. Lokalna społeczność dzięki temu uczy się bycia ze sobą na co dzień poprzez: pomaganie sobie, wspólne spędzanie czasu, rozwijanie swoich pasji.

 

Ks. Dariusz Sonak/Instytut Gość Media
www.archwarmia.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー