logo
Sobota, 25 maja 2019 r.
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny, Bedy, Grzegorza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny!” – Forum Charyzmatyczne w Łodzi
 


 „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny!” – to hasło Forum Charyzmatycznego, które w dniach 9-10 lutego 2019 r. odbywa się w łódzkiej Hali Sportowej przy ul. Skorupki.
 
 – Gościem formacyjno-ewangelizacyjnego spotkania jest Mary Healy – światowej sławy biblistką, międzynarodowy mówca i doktor teologii katolickiej. Od wielu lat jest związana z Katolicką Odnową Charyzmatyczną jako przewodnicząca Komisji Doktrynalnej w ramach Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej działających w Watykanie. Jest również członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej oraz Papieskiej Rady ds. jedności chrześcijan. – informują organizatorzy Forum.
 
Uczestnicy Forum wysłuchają czterech konferencji zatytułowanych: „Czekajcie na obietnicę ojca”, „Charyzmaty Ducha Świętego”, „Moja przemiana jest możliwa” oraz „Jezus uzdrawia dziś” . Wezmą udział w wieczorze chwały oraz adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z modlitwą o uzdrowienie. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia zebrani w łódzkiej Hali Sportowej uczestniczyć będą we Mszy świętej.
 
W pierwszym dniu Forum wieczornej Mszy świętej przewodniczył  arcybiskup Grzegorz Ryś, który w homilii odwołując się do ewangelii powiedział, że – kiedy widzisz ludzką biedę, taką prawdziwą biedę, twoje serce jest poruszone, wtedy możemy powiedzieć o miłosierdziu – wtedy jest misericordiae. Widzisz ludzką biedę, ale ona dotyka twojego serca. Miłosierdzie nie polega na tym, że dasz komuś dychę, a jak jesteś bogatszy to stówkę, na zasadzie masz i odczep się! Możesz dać złotówkę, byle to był efekt tego, że to twoje serce zostało poruszone! – podkreślił arcybiskup Ryś.
 
– W naszym Forum uczestniczy ponad półtora tysiąca członków grup charyzmatycznych, którzy przyjechali do Łodzi z całej Polski, a nawet z zagranicy. – tłumaczy o. Remigiusz Recław odpowiedzialny za wspólnotę Mocni w Duchu działającą przy parafii oo. Jezuitów w Łodzi.
 
Tego typu spotkania formacyjno-ewangelizacyjnego odbywają się w Łodzi już od kilku lat dwa razy w roku: jesienią i na wiosnę.
 
www.archidiecezja.lodz.pl
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale