logo
Sobota, 21 maja 2022 r.
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Wytrwale w miłości do służby - łódzka Zupa na Pietrynie
 


Zupa na Pietrynie jest łódzką odpowiedzią na inne tego typu inicjatywy, które odbywają się w całej Polsce, m.in. „Zupa na Plantach” w Krakowie, czy „Zupa na Wolności” we Wrocławiu. To forma pomocy która nie ogranicza się jedynie do nakarmienia potrzebujących, ale przede wszystkim możliwość spotkania z potrzebującymi pomocy duchowej czy społecznej tak samo mocno, jak materialnej.

 

Najczęściej pojawiają się osoby starsze i schorowane, często bez świadczeń społecznych, którym trudno jest uzyskać pomoc medyczną. Dodatkowo wspólnie z „Zupą” działa Uliczna Misja Medyczna, w której, w pełnej gotowości są lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, studenci medycyny, ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa oraz ci, którzy są przeszkoleni w udzielaniu pomocy medycznej.

 

Pod koniec roku ekipa wolontariuszy pomogła osobom w kryzysie bezdomności przekazując ogrzewacze i termosy. Zorganizowana akcja „Podaruj Ciepło” przyniosła ogromny owoc – udało się zorganizować ciepłe ubrania – czapki, rękawiczki, kurtko dla potrzebujących.

 

W ciągu kolejnego roku działalności udało się zorganizować 52 spotkania z potrzebującymi, otworzyć pierwszą w Łodzi mobilną łaźnię dla osób w kryzysie bezdomności. Urządzono i z pomocą sponsorów wyposażono Zupową kuchnię w budynku Centrum Służby Rodzinie.

 

W minioną niedzielę udało się pomóc 180 osobom w kryzysie bezdomności dzieląc się z nimi posiłkiem, kanapkami, gorącą herbatą i spędzając razem niedzielne popołudnie. Wiele osób potrzebujących otrzymało nowe, ciepłe buty i skarpetki. Nie zawiodła grupa z Ulicznej Misji Medycznej. Jak sama nazwa wskazuje, „Zupę na Pietrynie” można znaleźć co niedzielę, na rogu ul. Piotrkowskiej i św.Stanisława Kostki Przy Katedrze znajduje się miejsce ogrodzone banerami.

 

archidiecezja.lodz.pl