logo
Wtorek, 04 października 2022 r.
imieniny:
Franciszka, Edwina, Rosławy, Rozalii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Z Jasnej Góry na szlak Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej
 


Z Jasnej Góry na szlak 311.Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej, zgodnie ze zwyczajem, udali się dziś generał Zakonu Paulinów i przeor klasztoru. Msza św. celebrowana w Paradyżu była dziękczynieniem za paulińskie powołania i prośbą o nowe, a także znakiem jedności ze wszystkimi, którzy pielgrzymują do Częstochowy.

 

O. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Paulinów przypomniał, że warszawska pielgrzymka to dziedzictwo całego Kościoła, ale przede wszystkim białych mnichów. - Wszyscy paulini jesteśmy z tą pielgrzymką związani. Ojcowie z różnych stron świata odbywając formację w Polsce uczą się tradycji pielgrzymowania i tej formy pobożności. Potem przenoszą ją do swoich krajów. To jest też piękny znak naszej paulińskiej jedności - powiedział o. Chrapkowski.

 

O. Generał podkreślił, że warszawska pielgrzymka to nie tylko dziedzictwo, ale i wielkie zobowiązanie na przyszłość. To dlatego tak ważna jest modlitwa wdzięczności za nowych zakonników i o nowe powołania, która dziś była zanoszona wraz z rzeszą pątników zamierzających do Częstochowy.

 

- To jest także wielkie wyzwanie na przyszłość, byśmy mimo zmieniających się uwarunkowań potrafili dalej z Warszawy wiernie pielgrzymować do Matki - podkreślił przełożony generalny.

 

Za wszelkie wsparcie warszawskiej kompanii na ręce przeora Jasnej Góry podziękował kierownik 311. pielgrzymki o. Krzysztof Wendlik. - Chcę złożyć podziękowanie za wszelką okazywaną dobroć, za modlitwy, które pielgrzymi i nie tylko oni, na Jasnej Górze codziennie zanoszą, za wszystkie pielgrzymki, które tam zdążają. Bardzo serdecznie za ten wkład także w Warszawską Pielgrzymkę Pieszą dziękujemy - mówił na zakończenie pielgrzymkowej Eucharystii o. Wendlik.

 

Przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski podziękował warszawskim pielgrzymom za ich świadectwo wiary i miłości, i zapewnił o radosnym oczekiwaniu. - Macie świadomość, że jesteście w rękach Boga i tworzycie wspólnotę wiary i miłości, i za to świadectwo wam dziękuję. Za cztery dni spotykamy się na Jasnej Górze, będziemy na was czekać tradycyjnie przy kościele św. Zygmunta, żeby razem iść przed oblicze naszej kochającej Matki. Czekamy na was - zapewniał jasnogórski przeor.

 

311. Warszawska Pielgrzymka Piesza przekroczyła już półmetek. Podąża na Jasną Górę już piąty dzień. Jej wejście zaplanowane jest w niedzielę 14 sierpnia ok. godz. 15.30.

 

Izabela Tyras

jasnagora.com