logo
Sobota, 26 września 2020 r.
imieniny:
Kosmy, Damiana, Justyny, Łucji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Zawierzamy się Twemu Niepokalanemu Sercu, Maryjo!
 


W pierwszą sobotę miesiąca, od 18 lat na Jasnej Górze trwa comiesięczna Modlitwa Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu w sanktuarium odbywa się ogólnopolskie spotkanie wiernych, którzy oddają Matce Bożej siebie, swoje rodziny, parafie, wspólnoty, miasta, samorządy i miejsca pracy. Taka modlitwa wybrzmiała na Jasnej Górze również w ostatnią sobotę, 1 sierpnia.

 

Organizatorem nabożeństwa pierwszych sobót jest Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. Do zawierzenia dokonanego podczas Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej wierni przygotowują się poprzez konferencję, świadectwa oraz różaniec wynagradzający.

 

Mszy św. o godz. 18.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył o. Roman Wit, paulin, opiekun Bractwa Królowej Korony Polski. „Wszystkich was witam, na czele z kapłanami, którzy towarzyszą naszej modlitwie. I są, jak każdego pierwszego dnia miesiąca, twarze dobrze mi znane, cieszę się, że znajdują czas, aby być u Matki Bożej mimo swoich rozlicznych spraw związanych z pracą duszpasterską, ale i spraw dotyczących epidemii - mówił witając pielgrzymów o. Roman Wit - Myślę, że są z nami też ci, którzy nie mogli tutaj przyjechać. Chcemy prosić dla wszystkich Polaków, abyśmy byli mądrzy Bożą mądrością i roztropni. Modlimy się we wszystkich intencjach, które spływały na naszą skrzynkę mailową, a jest ich dużo”.

 

W homilii o. Nikodem Kilnar, paulin przypominał, że Pan Jezus powierzył swoją Matkę nam wszystkim: „Osobę, którą kochał bardzo, powierza nam wszystkim, powierza swojemu Kościołowi, aby dla tego Kościoła stawała się znakiem, aby ten Kościół omdlała – mówił o. Kilnar - Kiedy dziecko upadnie i się zrani, matka pochyla się nad nim, bierze, tuli i swoją miłością łagodzi ból dziecka. Tak samo kiedy my cierpimy, potrzebujemy osoby kochającej nas, miłującej. Łatwiej znosimy cierpienia, kiedy mamy przy sobie osobę, która nas kocha. Właśnie tą osobą, która najbardziej nas kocha, jest Najświętsza Maryja Panna, która została zawierzona Kościołowi i nam wszystkim”.

 

„My przybywamy dziś, w ten dzień Zawierzenia, aby zawierzyć Chrystusowi przez ręce Maryi nasze życie, i podobnie jak umiłowany uczeń, wziąć Maryję do siebie, aby we wszystkich wydarzeniach i sytuacjach w naszym życiu Maryja nieustannie objawiała swoje królowanie” - mówił o. Nikodem Kilnar.

 

Przed błogosławieństwem wszyscy zebrani odmówili Akt Zawierzenia Matce Bożej, a o. Roman Wit poświęcił Akty Zawierzenia, na których uczestnicy zawierzenia wpisują osobiste prośby i dziękczynienia Matce Bożej.

Msza św. z zawierzeniem transmitowana była do jasnogórskiej bazyliki. W ramach Zawierzenia, w Sali o. Kordeckiego wierni dzieli się swoimi świadectwami łask otrzymanych za przyczyną Niepokalanego Serca Maryi.


www.jasnagora.com