logo
Sobota, 18 sierpnia 2018 r.
imieniny:

Bogusława, Bronisława, Ilony, Heleny, Agapita – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
do Najświętszego Serca Pana Jezusa
materiał własny
 


Modlitwa dziękczynna dla rodzin poświęconych NSPJ

Cześć i uwielbienie niech będzie Boskiemu Sercu Pana Jezusa, które w swym miłosierdziu powierzyło nam dziedzictwo swej miłości i uczyniło nasz dom miejscem wynagradzania Mu za nie-wdzięczność tylu niewiernych.

Boskie Serce Jezusa, witamy Cię jako Pana i Obrońcę naszej rodziny. W duchu najgłębszej czci uwielbiamy Cię i dziękujemy za tę wielką łaskę, że zamieszkałeś wśród nas, aby dzielić z nami wszystkie nasze obawy i trudy, wszystkie radości i przeciwności. Pozostań z nami, Panie, na zawsze i wzbudź w nas gorącą cześć dla Twego Boskiego Serca. Oddajemy się Tobie z całkowitą ufnością, Boski nasz Zbawco, i prosimy o Twe błogosławieństwo we wszystkich naszych pracach i potrzebach. Niech nasz dom będzie dla Ciebie zacisznym ustroniem, tak miłym i drogim, jak dom Marii i Marty, w którym tak chętnie przebywałeś. Polecamy Ci, Boskie Serce Jezusa, wszystkie nasze potrzeby i prosimy o pociechę i męstwo w cierpieniach i pokusach. Szczególnie polecamy Ci dusze tych, których śmierć zabrała już spośród naszej rodziny - niech żyją z Tobą w szczęśliwej wieczności.

Pozostań z nami, o Panie. Bądź naszą pomocą w trudach tego życia, oddalaj od nas zwątpienie i niezgodę. Spraw, aby nasze życie było przepojone duchem pracy, czystości i miłości. Chwała i cześć, miłość i uwielbienie niech będzie w naszym domu Najświętszemu Sercu Jezusowemu teraz i po wszystkie wieki. Amen.


Zobacz także
Barbara Cabała
My, wykształceni, mądrzy, stąpający twardo po naukowo uzasadnionej rzeczywistości ludzie XXI wieku o życiu, jego początku i biologicznym rozwoju wiemy prawie wszystko. Uzbrojeni w mędrca szkiełko i oko potrafimy dywagować o jego złożoności odkrywanej i przewidywalnej. W swej pysze zapominamy, że jesteśmy tylko — i aż — dziećmi Boga, zależnymi od Niego. 
 
dr Piotr Kwiatek OFMCap
Lubimy zwalniać się z odpowiedzialności i żyć życiem innych: rodziców, charyzmatycznych liderów lub według zasłyszanych opinii. Często swoje kłopoty i brak szczęścia tłumaczymy czynnikami zewnętrznymi: niedobrą rodziną, Bogiem, demonami czy niesprzyjającymi okolicznościami. Tymczasem jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoje decyzje, ale również za to, co robimy dla swojego szczęścia. 
 
Krzysztof Przybyłowicz
Św. Paweł pisał do chrześcijan zamieszkujących w Kolosach: Jeśli więc razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus "zasiadający po prawicy Boga". Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu...
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama