logo
Środa, 20 czerwca 2018 r.
imieniny:
Bogny, Rafaeli, Rafała, Benigny, Florentyny, Sylweriusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
do Najświętszego Serca Pana Jezusa
materiał własny
 


Modlitwa dziękczynna dla rodzin poświęconych NSPJ

Cześć i uwielbienie niech będzie Boskiemu Sercu Pana Jezusa, które w swym miłosierdziu powierzyło nam dziedzictwo swej miłości i uczyniło nasz dom miejscem wynagradzania Mu za nie-wdzięczność tylu niewiernych.

Boskie Serce Jezusa, witamy Cię jako Pana i Obrońcę naszej rodziny. W duchu najgłębszej czci uwielbiamy Cię i dziękujemy za tę wielką łaskę, że zamieszkałeś wśród nas, aby dzielić z nami wszystkie nasze obawy i trudy, wszystkie radości i przeciwności. Pozostań z nami, Panie, na zawsze i wzbudź w nas gorącą cześć dla Twego Boskiego Serca. Oddajemy się Tobie z całkowitą ufnością, Boski nasz Zbawco, i prosimy o Twe błogosławieństwo we wszystkich naszych pracach i potrzebach. Niech nasz dom będzie dla Ciebie zacisznym ustroniem, tak miłym i drogim, jak dom Marii i Marty, w którym tak chętnie przebywałeś. Polecamy Ci, Boskie Serce Jezusa, wszystkie nasze potrzeby i prosimy o pociechę i męstwo w cierpieniach i pokusach. Szczególnie polecamy Ci dusze tych, których śmierć zabrała już spośród naszej rodziny - niech żyją z Tobą w szczęśliwej wieczności.

Pozostań z nami, o Panie. Bądź naszą pomocą w trudach tego życia, oddalaj od nas zwątpienie i niezgodę. Spraw, aby nasze życie było przepojone duchem pracy, czystości i miłości. Chwała i cześć, miłość i uwielbienie niech będzie w naszym domu Najświętszemu Sercu Jezusowemu teraz i po wszystkie wieki. Amen.


Zobacz także
Jacek Swięcki
Wszyscy zapewne znamy Osiem Błogosławieństw zapisanych w Ewangelii wg św. Mateusza (por. Mt 5,3-10). Nie wszyscy jednak wiemy, że bardzo podobne w swej wymowie błogosławieństwa zostały zapisane także w innej księdze Nowego Testamentu, mianowicie w Apokalipsie św. Jana.
 
Barbara Chyrowicz SSpS
Problem aborcji nie pojawił się nagle w drugiej połowie XX wieku – istnieje tak długo, jak długo istniały niechciane ciąże, których panny „z dobrych domów” albo dziewczęta naiwne w swym zaufaniu do deklarujących im dozgonną miłość mężczyzn chciały się jakoś pozbyć. Ryzykowały, czasem umierały. Przez całe wieki nikt nie próbował jednak nazywać przerywania ciąży dobrym lub usprawiedliwionym moralnie i prawnie. 
 
Zdzisław J. Kijas OFMConv
Artykuł został usunięty, ponieważ redakcja Tygodnika Powszechnego zakończyła współpracę ze wszystkimi serwisami internetowymi, także z naszym.

Zapraszamy do czytania innych ciekawych artykułów w naszej czytelni.
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama