logo
Czwartek, 02 maja 2024 r.
imieniny:
Atanazego, Longiny, Toli, Zygmunta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
artykuł sponsorowany
Jak dobrać obraz do stylu wnętrza i charakteru właścicieli?
 
fot. Erik Mclean | Unsplash (cc)


Aranżując swoje mieszkanie lub swój dom, warto zadbać o detale i dodatki. Spore znaczenie ma odpowiednie wykończenie ścian, na przykład przy pomocy obrazów. Podpowiadamy, jak dobrać obraz do stylu wnętrza i charakteru właścicieli.

 

Obraz zgodny z charakterem właścicieli i ich poglądami

 

Wybierając obraz, warto zadbać o to, aby cieszył oczy i był zgodny z charakterem właścicieli. Przykładowo dzieło sztuki od znanego artysty świetnie sprawdzi się w luksusowych domach. Z kolei obraz serce Jezusa dobrze wpisze się w spokojne, bardziej konserwatywne wnętrze. W sklepach można także znaleźć obrazy, które oddają poglądy lub opinie właścicieli, poprzez napisy lub symbole. Warto pamiętać o tym, że odpowiednia aranżacja jest kluczem do sukcesu, dlatego też wszystkie elementy w pomieszczeniu powinny ze sobą współgrać.

 

Obraz – dopasowany do stylistyki wnętrza

 

Dodatki we wnętrzach są nie tylko ogólnym uzupełnieniem aranżacji, ale często także ważnym elementem, który ma przykuwać uwagę. Obrazy pełnią szczególną rolę we współczesnych domach, ponieważ akcentują zainteresowania i poglądy właścicieli, a także sprawiają, że cała przestrzeń jest bardziej spójna i ciekawsza. Wybierając obraz do swojego wnętrza, warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:


* Dopasowanie obrazu wielkościowo do pomieszczenia jest bardzo ważne. Przeglądając obrazy na stronach internetowych lub w sklepach, dobrze sprawdzić ich dokładne wymiary. W końcu taki obraz wygląda zupełnie inaczej na dużej, pustej ścianie w sklepie, a inaczej w niewielkim salonie domowym.


* Spore znaczenie ma także kształt obrazu, a w sklepach można znaleźć zarówno obrazy kwadratowe, jak i prostokątne, okrągłe lub o nieregularnych kształtach. Tutaj wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, a także indywidualnych preferencji, oraz dominujących kształtów we wnętrzu.


* Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego miejsca na obraz. Świetnym rozwiązaniem jest zawieszenie takiego elementu stylistycznego nad sofą, nad komodą lub nad stołem. W takich miejscach obraz przyciąga wzrok i można na niego spoglądać w różnych momentach w ciągu dnia. Jednocześnie warto pamiętać o tym, aby nie wieszać obrazów w każdym wolnym miejscu w pokoju, ponieważ może to źle wyglądać i zaburzać poczucie harmonii.


* Duże znaczenie ma to, co znajduje się na obrazie, a także jego kolorystyka. Wszystko to należy dopasować do stylu wnętrza. Przykładowo w mieszkaniu minimalistycznym obraz może być głównym punktem w pomieszczeniu, a w pokojach w stylu glamour obraz może być dodatkiem do reszty masywnych mebli i widowiskowych luster.


* Bardzo ważna jest także rama obrazu, która może wzbogacić to, co zostało namalowane lub wydrukowane. Wszystkie ramy w jednym pomieszczeniu powinny być wykonane z tego samego materiału, o zbliżonej kolorystyce. W ten sposób całość prezentuje się harmonijnie.


Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy, można idealnie dopasować obraz do charakteru danego wnętrza. Pozwoli to na uzyskanie spójnej stylistyki.

 

artykuł sponsorowany

 
Zobacz także
Beata Rybak
Na co dzień daleko jest nam do ideału. Ulegamy pośpiechowi, choć wiemy, że modlitwa wycisza i pozwala cieszyć się obecnością Jezusa w naszym życiu. Mimo że wychowani zostaliśmy w domach, w których kreślono znak krzyża na chlebie i całowano kromkę, która upadła, zdarza się, że zapominamy o znaku krzyża przed posiłkiem.
 
Beata Rybak
Nawrócenia związanego ze spowiedzią nie można sprowadzać do "magicznego" przejścia od braku łaski uświęcającej do jej posiadania, jak gdyby chodziło o święty przedmiot, który się traci lub odzyskuje. Łaska sakramentalna jest Boską, osobową rzeczywistością, która najpełniej realizuje się w tym, co "pomiędzy" ludźmi, czyli w relacjach miłości i miłosierdzia...
Więcej o Spowiedzi Świętej
 
Beata Rybak

Nie ulega wątpliwości, że jeśli teologia chce być nauką – a tkwiący w jej nazwie logos do tego zobowiązuje – musi być wierna rozumowi. Stąd też nie dziwi mnie konstatacja Michała Hellera, że fundujący teologię „akt wiary nie może być irracjonalny”. Postulatem przezeń stawianym, skądinąd chwalebnym, jest obudzenie w chrześcijańskich myślicielach świadomości, że nauka powinna stanowić ważną część tzw. przedsionków wiary (preambula fidei). A przecież równocześnie „jedną z największych przeszkód w zaakceptowaniu wiary religijnej jest jej obcość we współczesnym obrazie świata”...

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS