logo
Czwartek, 09 maja 2024 r.
imieniny:
Grzegorza, Karoliny, Karola, Pachomiusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Andrzej Zając OFMConv
Lubię, jak na mnie patrzysz
Wydawnictwo Bratni Zew
 


Jesteś katolikiem. Co niedzielę chodzisz do kościoła. Modlisz się codziennie – rano i wieczorem. Zapytany, umiesz opowiedzieć kim jest Bóg, wiesz, że działa w Twoim życiu i Jemu wszystko zawdzięczasz. Starasz się dobrze żyć i nie czynić drugiemu, co Tobie niemiłe. I dobrze! Ale czy znasz Boga? Czy potrafisz wejść z Nim w relację? Czy wiesz, że On chciałby być naprawdę Twoim przyjacielem? Być w Twoim życiu, cieszyć się Twoimi sukcesami i przytulać Cię w chwilach porażki? Jeżeli teraz uświadomiłeś sobie, że też tego chcesz, ale nie wiesz jak zacząć, ta książka jest właśnie dla Ciebie.
 
Wydawca: Wydawnictwo Bratni Zew
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-7485-354-5
Format: 126 x 188
Stron: 144
Rodzaj okładki: Miękka
  

 


 
dzień III: 21 grudnia
 
Bóg od zarania dziejów wzywa człowieka do słuchania: Słuchaj, Izraelu, i pilnie tego przestrzegaj, aby ci się dobrze powodziło i abyś się bardzo rozmnożył, jak ci przyrzekł Pan, Bóg ojców twoich, że ci da ziemię opływającą w mleko i miód. I nie chodzi tylko o samo słuchanie, ale i o to, by przez podejmowanie usłyszanego słowa, mogła się wypełnić Boża obietnica. Bóg ma coś dla mnie, coś wielkiego i wyjątkowego, i poprzez swoje słowo chce mnie doprowadzić do szczęścia. Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem – Panem jedynym. Nie mam innych bogów, bożków, spraw, którym dałbym się omotać, dla których zrezygnowałbym z wierności Panu, bo jedynie Jemu jestem uległy, i chcę, by Jego słowo mogło się we mnie wypełnić. I dlatego właśnie Go kocham, odpowiadając na Jego miłość. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił.
 
I o Nim chcę pamiętać zawsze i wszędzie. Nie tylko w niedzielę, nie tylko w kościele. Pamięć o Nim jest dla mnie jak oddech. Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu. A żeby pamięć mnie nie zawodziła, odnajdę znaki, które będą mi o Nim przypominać. Przywiążesz je do twojej ręki jako znak. Niech one ci będą ozdobą przed oczami. Wypisz je na odrzwiach swojego domu i na twoich bramach. Każdy kwiat przypomina mi o życiu, które On daje. Zegar przypomina mi, że to On jest Panem czasu. Krzyż, że On za mnie oddał życie…
 
Jeremiasz, zapowiadając Nowe Przymierze, jakie Pan zawrze ze swoim ludem, mówi o Jego znaku, znamieniu, które wołać będzie w człowieku: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu (Jr 31,33). To samo mówi Paweł: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim (Rz 8,10).

Słowo Pana krzyczy w człowieku z głębi jego jestestwa. Pan i Stwórca przywołuje mnie i upomina się we mnie o siebie. Czyż nie słyszę tego głosu? Może go tłumię? Może wydaje mi się zbyt wymagający?

1 2  następna
Zobacz także
Ks. Przemysław Śliwiński
Gdyby 2000 lat temu istniała prasa, radio, telewizja, internet, o tym fakcie z pewnością byśmy się stamtąd dowiedzieli. Pojawienie się magów w Jerozolimie wywołało żywe poruszenie społeczne i niepokój w politycznych kręgach. Pałac Heroda był drugą co do wielkości budowlą w Jerozolimie. Położony w granicach najstarszej części stolicy Izraela, Miasta Dawidowego, był siedzibą władcy mianowanego przez rzymskie imperium...
 
Grażyna Starzak
Prawda jest bez wątpienia jedną z naczelnych wartości i choć dotarcie do niej bywa czasami okupione bólem, trzeba do niej dążyć, bo tylko życie w prawdzie daje człowiekowi fundament moralny. Większość z nas zgadza się z tą tezą, ale, na co dzień zbyt łatwo sięgamy po kłamstewka i półprawdy. Wychowanie do prawdy jest jednym z głównych zadań stojących przed nauczycielami i kapłanami w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 
 
Małgorzata Tadrzak-Mazurek, ks. Andrzej Godyń SDB
O miłości, uczuciach trzeba z dziećmi rozmawiać od samego początku, przy różnych okazjach. W wieku jedenastu lat może już być za późno. Jeśli np. 7-latka mówi rodzicom: „nie mam przyjaciółki, nikt mnie nie lubi”, to jest właśnie ten czas na pokazywanie, jak budować relacje, zacieśniać więzi...

Rozmowa z Agatą i Krzysztofem Jankowiakami
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS