logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chciałabym uzyskać 100% pewności.
Autor: takatam (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-15 10:17

Chciałabm uzyskać 100% pewności, że tylko i włącznie w Kosciele Katolickim jest zbawienie. Z kąt to wiadomo.

 Re: Chciałabm uzyskać 100% pewności.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2006-09-15 15:46

Mimo wszystko odsyłam Cie do Forowej wyszukiwarki, bo tego typu pytania juz przed Toba inni zadawali, np. na
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=106812&t=106812

 Re: Chciałabm uzyskać 100% pewności.
Autor: faustyna (---.89-161.tel.tkb.net.pl)
Data:   2006-09-15 15:53

Witaj
Polecam Ci Deklarację 'Dominus Jezus'. Twoje pytanie 'pachnie mi' lekką drwiną... Aksjomaty... Pan Bóg to nie urząd skarbowy... (na szczęście)
Pozdrawiam
faustyna

 Re: Chciałabm uzyskać 100% pewności.
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-15 16:05

www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/poza_kosciolem.html
Pozdrawiam:)

 Re: Chciałabm uzyskać 100% pewności.
Autor: Teofil Ian S. (tis) (---.c31.msk.pl)
Data:   2006-09-15 16:23

Wiara to nie wiedza. Tam gdzie występuje wiara, tam niepotrzebna i niemożliwa jest pewność. Wiara zamieni się w pewność dopiero po śmierci, nadzieja zamieni się w spełnienie a tylko miłość pozostanie miłością.

 Re: Chciałabm uzyskać 100% pewności.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-09-15 19:16

No więc tak: daję Ci 100% pewność, że w Kościele katolickim jest zbawienie.

 Re: Chciałabm uzyskać 100% pewności.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-09-15 19:25

P.S.
Gdybyś nie odgadła: wiesz to teraz ode mnie.

 Re: Chciałabm uzyskać 100% pewności.
Autor: takatam (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-16 09:58

hmm.. Michał jestes tego pewny, a mógłbyś mi powiedzieć z kąt to wiesz. Bo tak naprawdę wszystkie te zagmatwane historie powstania Kosciola, podziały i tak dalej sa dla mnie paskudnie trudne.

 Re: Chciałabm uzyskać 100% pewności.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2006-09-16 13:33

Początki Kościoła katolickiego nie są w ogóle zagmatwane. Gdyż Historia poczatków i sukcesji apostolskiej Kościoła katolickiego (powszechnego), jest zapisana w Piśmie św. Załozył go Jezus Chrystus, opierając na św. Piotrze Apostole - pierwszym Papieżu. Można o tym przeczytać w Ewangelii Mateusza rozdziale 16, wers 18 "Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą". I na tym tez polega ta sukcesja, że każdy kolejny papież jest następcą św. Piotra, a nie swego poprzednika.
A wszelkie schizmy (rozłamy) są dziełem ludzkim, nie Bozym. I rzeczywiscie nie działają na lud Bozy stanowiący Kosciół święty, zbyt optymistycznie. ale trzeba nam wierzyć, że Duch Święty, którego Ojciec i Syn zesłali po Wniebowstąpieniu Chrystusa, czuwa nad nim. 'bramy piekielne go nie przemogą'.

 Re: Chciałabym uzyskać 100% pewności.
Autor: marynia (76.16.24.---)
Data:   2006-09-16 18:13

Taka tam - juz w samym pytaniu jest wystarczajaco drwiny anty - katolickiej, nic w tym nowego, Ci co nie spotkali prawdziwego katolika i nic ale to nic na temat wiary katolickiej nie wiedza - maja jak najwiecej do powiedzenia na ten temat.

Przypomnial mi sie natomiast pewien redaktor z Anglii, ktory wymierzyl sobie droge do slawy, krytykujac (sekte) katolicka. Opisywal fakty, ale je wysmiewajac, gdzie mial zwolennikow jak tez i wrogow. Pomimo rosnacej slawy, nie zawsze umial odpowiedziec wrogom, poniewaz nie znal wiary katolickiej. Pomyslal sobie, zaczne chodzic tam do tego kosciola, tylko po to aby miec wiecej materialu i byc na bierzaco, tak tez zrobil, zaczla chodzic na nabozenstwa, ale nie po to aby w nich uczestniczyc, ale zeby sobie podrwic i przy okazji przyjrzec sie tym ludziom, ktorych on nie umial okreslic. Jego krytyka anty-katolicka przyniosla spore zyski czasopismowi, jak tez i jego slawie. Jednak po jakims czasie juz jego samego to zaczelo meczyc, poniewaz juz sam sie pogubil w tym wszystkim, jako, ze sami zwolennicy zauwazyli w jego wypowiedzial samozaprzeczenie. Pewnego ranka, postanowil wstapic w zwykly dzien do kosciola i przyjrzec sie samemu temu, co w nim sie znajduje a przedewszystkim mial zamiar opisac obrazy i przy okazji odpoczac. Nie bylo mu jednak dane, poniewaz do kosciola weszla kobieta szlochajac, a jej twarz przypominal posag rozpaczy. Postanowil odczekac obserwujac te kobiete, ktora uklekla przed wizetunkiem Matki Bozej nic nie mowiac, a po chwili zobaczyl, jak ta sama kobieta wychodzi usmiechnieta i szczesliwa. Zastanowilo go to bardzo, co moglo sie takiego stac, nawet pomyslal, ze znalazla <zagubiona> ofiare (pieniezna) i to ja uszczesliwilo, ale postanowil isc i sprawdzic. Ukleknal na to samo miejsce przed wizerunkiem Matki Bozej i zaczal mowic do NIEJ swoimi slowami, a przy okazji, poniewaz uczeszczal tez i w Maryjnych nabozenstwach, - wyspiewal wszytkie tytuly do Matki Bozej jakie sa w litani. W tym tez miejscu zrozumial czym jest. Postanowil zrezygnowac z pracy, a zaczal pisac ksiazke ale juz nie o (jakiejs sekcie) katolickiej ale o sobie. o swojej slepocie duchowej. Sam stal sie gorliwym katolikiem. To tylko tak w skrocie :)
Pamietaj
Ci co chca znakow - znakow nie otrzymaja.
Wiara to nie wiedza - wiara to dar Bozy, to laska Boza.
To, ze masz oczy - nie znaczy ze widzisz.
Szczesc Boze

 Re: Chciałabym uzyskać 100% pewności.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-09-17 02:10

Ależ to proste, jak wszędzie między ludźmi, podziały (Ja jestem Apollosa, a ja Pawła), walka o władzę (czy dasz nam miejsca po Twojej prawicy i lewicy?), pieniądze (za ile denarów można by sprzedać taki flakonik olejku!), były są i będą. Nie jest to nic nowego, podobnie jak takie pytania.
Jednak Chrystus jest jeden, nie podzielony, nie ma ani dwóch, ani trzech Chrystusów, którzy spełnili pokładane wobec nich oczekiwania Łk 24, 21. Nie ma Chrystusa Kalwinowego, Lutrowego, Pawłowego, Piotrowego. Gdzie masz ich w Biblii? My przekazujemy to, co usłyszeliśmy za pośrednictwem wielu świadków, ludziom zasługującym na wiarę. Mówimy o tym, cośmy usłyszeli, co oglądaliśmy na własne oczy, czego dotykały nasze ręce. Głosimy to samo życie wieczne, które nam się objawiło podobnie jak Janowi, Piotrowi, Pawłowi i wielu, wielu innym, abyście i Wy mieli współuczestnictwo z nami. Z Ojcem, i z Jego Synem Jezusem Chrystusem i by nasza radość była pełna. Bóg jest jeden i ten sam, teraz i na wieki. I tak samo czyni cuda, dzisiaj i przez następne pokolenia. W moim życiu czyni, bez przerwy (jestem katolikiem), jeśli w Twoim nie, to może niekoniecznie oznaczać, że coś jest nie w porządku z Bogiem, albo że musisz go szukać w innym wyznaniu, innej religii Łk 16, 31.

 Re: Chciałabym uzyskać 100% pewności.
Autor: Szczepan (---.bochnia.pl)
Data:   2006-09-17 08:16

"Niema w innym zbawienia gdyż niedano nam ludziom pod niebem innego imienia" Dz 4,12.
Cytat z Pisma Świętego, ale także piękna piosenka.

 Re: Chciałabym uzyskać 100% pewności.
Autor: dziewczyna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-17 17:45

ej sorry, wypraszam sobie takie zarzuty, zę drwię z katolicyzmu, jestem poprostu młoda i chciałabym poznać od początku historię założenia Kościoła i oraz umocnić swoją wiarę. Zawsze sie to może przydac w rozmowie z innymi. Nie wiem z kąt ptzychodzi komuś do glowy drwina. Bez przesady od tego jest to forum żeby sie4 pytać. No nie?

 Re: Chciałabym uzyskać 100% pewności.
Autor: takatam (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-17 17:50

Bez przesady, nawet przez myśl mi nie przeszlo żeby sobie z kogoś drwić. A już zarzuty, zę nie mam nic wspólnego z Kościołem to totalna pomyłak. Otóż mam watpliwosci, starając sie życ ewangleią jednoczesnie widzę nieraz totalne pominięcie miedzy slowami Jezusa, a dzialaniem pewnych ludzi powolanych do słózby Kościołowi. I wpraszam sobie tą drwinę. jak kazdy młody człowiek mam otwarty umysł, chcialabym wiedzieć więcej, poznac historię tego czym żyję i co mnie otacza. To chyba normalne. Wrzuccie na luz, bo denerwuje mnie taka podejrzliwość.

 Re: Chciałabym uzyskać 100% pewności.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2006-09-17 21:09

Takatam, akurat ja Cie o drwinę z katolicyzmu nie podejrzewam, gdyz wyczuwam, żes jeszcze bardzo młode Dziewczę, które mało jeszcze wie. Wobec tego masz pełne prawo pytać, a szczególnie na tym Forum, oczekiwać rzeczowej odpowiedzi.
Ale takze masz prawo do podpowiedzi. Odpowiadając dwa razy w załozonym przez Ciebie wątku, jednoczesnie dwa razy próbowałam przekazać Ci, że popełniasz błąd ortograficzny, który niestety, akurat razi moje oczy, ale o. Moderator za każdym razem wycina moje odpowiedzi w tej własnie kwestii. Naprawdę nie wiem dlaczego. A teraz znowu po raz trzeci popełniłas ten błąd. Moze tym razem oko Cenzora zlituje sie nade mną i pozwoli pokazać Ci ten błąd, bez urazy dla Ciebie. Abyś i tę wiedzę posiadła.
Mianowicie nie piszemy 'z kąt', tylko SKĄD.

"Otóż mam watpliwosci, starając sie życ ewangleią jednoczesnie widzę nieraz totalne pominięcie miedzy slowami Jezusa, a dzialaniem pewnych ludzi powolanych do słózby Kościołowi."

Masz prawo do wątpliwości i masz prawo poszukiwać, i dokładać wszelkich starań, żeby te wątpliwości rozwiewać, tak, aby rozwijać i pogłębiać swoja wiarę. Gdyż ludzką rzeczą jest błądzić, ale i nie wolno trwać w błędzie. Tylko człowiekowi niewierzącemu, albo słabej wiary, szkodzi błędne działanie ludzi Kościoła. Bo nie na nich ma się opierać nasza wiara, lecz na Jezusie Chrystusie. Bo On jest Bogiem, a dla nas przyjął przed dwoma tysiacami lat Człowieczeństwo. I to Jego mamy nasladować, a nie ludzi, niegodnych tego. "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" Mk 8, 34b.

 Re: Chciałabym uzyskać 100% pewności.
Autor: DZIEWCZYNA (---.netia.com.pl)
Data:   2006-09-18 13:25

Droga autorko pytania,
jeśli szukasz rzeczowej wiedzy to na pewno warto zadawać pytania także tutaj. Ale tutaj nikt nie będzie w stanie streścić Ci i przybliżyć historii Kościoła katolickiego, historii schizm, rozłamów, nieporozumień itp... Na ten temat powstały całe tomy. Polecam lekturę zwykłych, tradycyjnych, papierowych książek :).

 Re: Chciałabym uzyskać 100% pewności.
Autor: Cat (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-18 13:45

Zbawiony bedzie ten, kto wierzy w Jezusa i postepuje jak JEZUS.
Ten, kto miluje Boga i blizniego.
Cat

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: